Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangulatom vanmikor szárnyal,...

Hangulatom vanmikor szárnyal, nagyon boldog vok és sokszor mikor sírni tudnék, szomorkodok, magányosnak érzem magam lelki beteg vagyok?

Figyelt kérdés
hogy tudnék kilépni ebből? egy fiatal fiú vagyok, izmos és jóképű is vannak barátaim de nincs barátnőm ! szüleimmel nemtúl jóa kapcsolatom nálam nemlétezik olyan h a problémáim megbeszélése nemis tudják a bánatom ha van
2009. júl. 22. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
és szüleiden kívül vki más, nagyszülők vagy keresztszülők? Ha esetleg ők se akkor orvoshoz kéne fordulni. Nyugodj meg ez nem szégyen egy jóképű, izmos fiúnak is lehetnek lelki bajai. 16/L
2009. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, csak lány :) Nemhiszem, hogy lelkibeteg lennél, egy bizonyos mértékig az emberek nagyrésze így van ezzel. Én is. Soxor vannak sz@r napjaim, amikor legszívesebben a föld alá bújnék, hogy ne lássak, halljak senkit és semmit, máskor meg madarat lehetne velem fogatni... Viszont ha úgy érzed, a te problémád ennél mélyebb eredetű, valszeg mániás depressziód van.

[link]

2009. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A barátaid közül nincs valaki, akivel mélyebb a kapcsolatod? Talán vele beszélhetnél néha ha problémád van, mint afféle legjobb baráttal.


Egyébként nagyon egybevág a helyzetünk, én is elmondhatnám sokszor ugyan ezt. Ennek ellenére szerintem egyszerűen rákenhetjük a kamaszkor nehezebb napjaira a dolgot.

Legalábbis én biztosan, mert a legsötétebb napjaimon azt gondolom, hogy depressziós, lelki beteg vagy nem is tudom én mi vagyok, fontolgatom egy pszichológus felkeresését...

Aztán másnap pedig nevetek saját magamon, hogy hogy lehetek ilyen bolond, hiszen minden rendben van.


Egyébként a leírásodból kitűnik nekem a 'DE nincs barátnőm'. Azt gondolod akkor jobban éreznéd magadat? Akkor ismerkedj, beszélgess sokat a lányokkal, ha tényleg olyan jóképű vagy, akkor vigyázz velük...

Ne a külsőd miatt akarjanak megkapni, hanem azért, mert a belsődet is fontosnak tartják.

Én jártam már meg fiúval... meg se hallgatott, csak arra voltam jó, hogy társaságban büszkélkedhessen velem, azaz nem is velem, hanem a melleimmel. Szép dolog, mondhatom...


Ha nagyon rosszul érzed magadat és úgy gondolod, hogy egy 'idegen' is segíthet, akkor írj nyugodtan, szívesen meghallgatlak!


Fel a fejjel, az élet nehéz, de szép is! :)


Ildi (20)

2009. júl. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Ismerős érzés. 21 éves lány vagyok, sokszor váltakozik nekem is a hangulatom, hol mosolygós, jókedvű lány, hol ellenszenves, rosszindulatú.

Az a meglátásom, h az önbizalmad igencsak karcsú.

Azt vettem észre magamon, h ha problémám van, akkor csak a szőnyeg alá söpröm, nem beszélem ki magamból. Mindenképpen add ki magadból azt, ami bánatossá tesz, ami a szívedet nyomja.

Nem hiszem, h ne hallgatnának meg, ha egyszer rászánod magad és beszélsz a problémáidról. Ha nem teszed, akkor vulkánként fog kitörni belőled, talán ez elő is szokott fordulni veled alkalomadtán. De ez nem jó. Harmóniát kell teremtened magaddal, beszélj a barátaiddal, úgy sokkal egyszerűbb, ne tartsd magadban, ne zárkózz be, mert ezt látja a külvilág belőled és így a 'barátnő-jelöltek' is.

Próbáld ki, h reggelente (vagy amikor van időd) leírod a gondolataidat, sokszor 'megvilágosodik' az ember és nem is látja olyan borúsan a világot.

Remélem valamicskét segítettem.

Kate

2009. júl. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszike barátaimmal megszotkam osztani az érzéseimet akkornem írtam volna le h vannak barátaim tudodmitjelent mint foglaoma barátság igazából csak sokszor magányosnak érzemmagam hiányzik egytárs és ekkor ezután mint egy soros égő jön utána a többi hülyeség fel és ezáltal van ,,depim" amúg yIldinek igaza vna soskzor nevetek magamon és a jövőme ttervezgetem stb stb szal anynria nem súlyos cska utálok egyedüllennni
2009. júl. 22. 20:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Sokan vannak így én is vagyok, hogy néha jól jönne egy kis társaság. És hiába van msn és beszélgetek a barátaimmal az nem olyan, egyszóval személytelen. (első válaszoló voltam) 16/L
2009. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én is így voltam ezzel, hiányzott egy srác az életemből, sok ideig nem volt barátom- pedig én se vagyok egy bányarém-és azt gondoltam, ha lenne, akkor énis boldogabb lennék. most van barátom, de a helyzet nem változott, sőt rosszabb lett. ő szeret engem, de én őt abszolút nem, nem vagyok vele boldog, és zavar, hogy mennyire megbántom, ha szakítok, ami előbb utóbb bekövetkezik... szóval én azt gondolom, hogy ami neked hiányzik (és nekem is), az nem EGY társ, hanem A társ ;)
2009. júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen énis ígyy gondolom mert ha most aztmondom igy h nyári szünetem van elég gyakran randizgatok( muléthéten pl 3 isvolt) de vmiér vagy én nem vok a favorit v nekemnem jön be szal én A társat keresem nem kalandokat:):S
2009. júl. 23. 21:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Az természetes, hogy az embernek hol jókedve van, hol meg szomorúbb. Ha a fiatal vagy azt jelenti, hogy tizenéves, akkor a kamaszkor miatt még természetesebb, egyszerűen a hormonok hatása. Ma már nagyon sokat betegnek gondolják magukat, ha nincsenek mindig állandóan feldobott jó hangulatban.

Ha ezek a kilengések nagyon nagyok, akkor sem a bipoláris depresszió az első, hanem a ciklotimia, ez a kistesója:) Ez általában azt jelenti, hogy hetekig pörögsz, jó kedved van, minden jól megy és aztán hetekre jön a mélypont, a zuhanás, amikor semmihez sincs erőd, de ez is csak akkor betegség, ha ez rendszeresen megismétlődik és hosszabb ideig tart. A bipláris depresszió csak ezután jön, ott már óriásiak a kilengések. Művészeknél figyelhető meg, hogy hetekig alkot, alig alszik, alig eszik, dolgozik és mulat, rengeteg pénzt elköt (vagy ha kevés van, akkor azt a keveset mind) és aztán jön a hetekre-jhónapokra a mélypont, amikor felkelni sem nagyon tud, magát is alig bírja ellátni. Persze nemcsak művészekre jellemző, de náluk szinte rendszeres.

Amennyit leírtál ebből szerintem semmi baj nincs veled. Nem a hangulatoddal van baj elsősorban, hanem barátnőre vágysz. Egy lelki betegnek huszadrangú, hogy izmos és jóképű-e, ő a mindennapjait szeretné túlélni vagy jobbá tenni. Lehet, hogy magányos vagy, vagy társra vágysz, de ez nem lelki betegség, hanem természetes:)

2009. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!