Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megmenteni...

Hogyan tudnám megmenteni édesanyámat egy mlm (multi-level marketing) cégből?

Figyelt kérdés

Édesanyám nagyjából két éve csatlakozott egy mlm rendszerű céghez, és mi (a családja) már akkor is furcsállottuk, de nem mertünk ellenkezni. Az idő során (már elég hamar) kiderült számunkra, hogy ez átverés, mert pénzt és még annál is több energiát fektet bele, de nagyjából semmit nem keres vele, vagy ha igen, az is minimális.

Ez odáig fajult, hogy nyár elején megkérte édesapámat, hogy a megtakarított (kb. 25 év alatt) pénzét adja oda megélhetésre, hogy ő csak ezzel tudjon foglalkozni, ne kelljen dolgoznia máshol, és akkor csak ezzel foglalkozhat. Megígérte, hogy nyár végére keres majd annyit, hogy könnyedén vissza tudja majd adni. Természetesen ez nem történt meg, de nem lehet rákérdezni, nem lehet szembesíteni. Minden ilyen próbálkozás kudarcba fullad, sértődés-veszekedés lesz belőle (főleg, hogy "enyhe" agymosós technikával a cég még hangsúlyozza is, hogy ne törődjenek vele, ha akár a család, akár a barátok el próbálják tántorítani őket, mert számítaniuk kell rá, hogy ők lesznek a fő akadályok).

Mit lehet itt tenni? Ez már pszichés betegség?



2013. okt. 19. 17:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%

Szabadna tudni, melyik 'cég'? Nem kell megnevezned, elég csak utalás szintjén itt, vagy privátban.

Egyáltalán mivel foglalkoznak? Árulnak valami konkrét terméket, vagy 'megfoghatatlan' a szolgáltatásuk?

2013. okt. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
11%

"Mit lehet itt tenni? Ez már pszichés betegség?"

Igen, ez egy durva függés. (mint a net, vagy drog)

Nem tudom, nagyon nehéz lesz.

Meg kellene találni azt a foglalkozást, ami értelmet ad az életének. A piramis az emberek kifosztására/becsapására szakosodott - a tetején gazdagodnak az alatta levők meg lelkileg tönkremennek és családjuk széthull. Persze: ott a mézesmadzag: majd feljebb kerülsz! de ez nem szokott bekövetkezni.Agymosós technika? az az alapja! nem enyhe, lélekgyilkos.

És különben is: értelmes alkotó munkát kell végezni. Olyan rövid az élet!!!

Ennél minden inkább értelmes. Ha süt,ha főz, varr, kézimunkázik, kórusban énekel, fest, árva gyerekeket segít - mit szeretett? mihez ért?

2013. okt. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Telemarketinggel foglalkoznak, van termékük (amit persze mi is mindig megvásárolunk...).


Kedves Második!

Foglalkozását tekintve újságíró, végzettségét tekintve tanár!


Értékelem az aggodalmatokat, őszintén, de segítséget nyújtani/tanácsot adni nem tudtok? :(

2013. okt. 19. 18:14
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
miért nem tanít? most a 4-ig bentlévőség miatt lehet, hogy találna állást. Pesti? Milyen szak? (privben is lehet)
2013. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez milyen cég, mert nem árultad el.

De ha normális emberek dolgoznának ott, akkor az lenne az első, hogy azt javasolnák neki, hogy dolgozzon és az mellett csinálja ezt. Én eddig amikor voltam előadáson ott mindenki azt javasolta, hogy a munka mellett csinálja valaki.

Biztos, hogy MLM és nem piramisjáték? Mert az MLM-lel lehet pénzt keresni ha valaki komolyan csinálja. Persze az is lehet, hogy ő nem úgy dolgozik ahogy kellene.

2013. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

ma 17:29

Azért látni, hogy mi a véleménye az embereknek egy olyan dologról amiről fogalmuk sincs.

A piramisjátékban valóban tönkre mennek az emberek, de az MLM-ben ilyenről nem hallani, sőt a családi és egyéb kapcsolatokat is elég jól építi.

Csak ha a saját példámból indulok ki, akkor az MLM-nek köszönhetően sokkal jobb lett a kapcsolatom a szülőkkel, pedig én nem építek hálózatot csak vásárló vagyok.

2013. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

És ha már piramis. Nézd meg, hogy ahol dolgozol annak milyen formája van. Ugye milyen meglepő, piramis. Én is egy ilyen helyen dolgozom és valóban kihasználnak és azok élnek jól akik felül vannak. És még a családi kapcsolatomat is nem egyszer próbára tette ez a munkahely. Na igen ez az ami tönkre teszi a családokat.

Csak én szeretem a munkám és elégedett vagyok. Tudom, hogy ha MLM-be fognék, akkor én is a csúcsra tudnék kerülni csak nincs bennem annyi ambíció, hogy ezzel foglalkozzam. Annyira jelenleg nem érdekel.


De persze könnyű valamiről véleményt mondani amiről fogalmunk sincs, mint megtapasztalni valamit, hogy mi is az valójában. Mert a legtöbb ember gyáva és persze túl okos. Azt hiszi, hogy tudja valamiről, hogy mi az, pedig csak más véleményét osztja anélkül, hogy megtapasztalta volna.

Én szerencsére mindig is kíváncsi természet voltam és a tapasztalataimnak hiszek a mai napig. Igen az munkatársaimnak mind az volt a véleménye, hogy ez egy baromság, ahogy az emberek nagy részének. Persze fogalom nélkül dobálóznak a szavakkal.

2013. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező. Az mlm is trágyapiramis - ne dőlj be senkinek.


és egyáltalán: választott egy szép hivatást

- mit keres egy horror nevű

"multi-level marketing" trágyakupacnál, mint kupec?

2013. okt. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

" Telemarketinggel foglalkoznak, van

termékük (amit persze mi is mindig

megvásárolunk...)."


és szükségetek is van erre a termékre, ha már megvásároljátok? Nem? Nos, pilótajátékba fogott anyukad, nem mlmbe...

2013. okt. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Kedves Kiss Iskolás!

Ne haragudj, nem tudok egyetérteni veled. Ez MLM, jól dolgozik, leliismeretesen, mert látom, de nem halad előre. Dolgozgat még mellette néha ír cikkeket, de ez a fő tevékenysége. Annyira, hogy előfordult, hogy rosszul voltam (még aznap kórházba is vittek), de nekik konferenciabeszélgetés volt, és az halaszthatatlan, mindenki ki volt kergetve a szobából.

Tanítani nem tudom, miért nem megy el, de értsétek meg, hogy nem lehet ilyesmit fel se vetni neki, mert megsértődik, hogy nem hiszünk benne!!! Ebben kértem a segítségeteket! Nem azt mondtam, hogy nem lenne mit csinálnia helyette, hanem azt, hogy nem tudja belátni, hogy amit csinál, az nem jó így!

A cuccok, amiket megvásárol a cégtől nem rosszak legalább. Azért nem írtam le a nevét, mert szoktak rákeresni a neten a dolgozók (többek közt Anya is), és nem akarom, hogy egyikőjük itt védelmébe vegye a dolgot, mert nem ez a lényeg!


Légyszíves olyan tanácsot mondjatok, hogy milyen módszerrel lehet ráébreszteni (kirángatni a már-már agymosottság állapotából)??? Ahelyett, hogy vitatkoznátok, segíthetnétek egy elég komoly problémán!!!

2013. okt. 20. 08:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!