Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes-e asztalosnak elmennem?

Érdemes-e asztalosnak elmennem?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok es pályaválasztás előtt állok és szeretném megtudni h érdemes asztalosnak elmennem? Engem nagyon erdekel a dolog sőt még ösztondíj is jár a szakma mellé mivel hiányszakma. Megtudnák-e élni belőle?

2013. nov. 16. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én csak külső gyakszi helyre jelentkeznék, mert oda suli után tudsz menni egyből melózni.

Én villanyszerelőnek tanultam, 10- év közben beszéltem egy helyi maszekkal, és már januárban hétvégente dolgozgattam is nála. Nem volt még semmi tapasztalatom 350-el fizetett, de jó volt, mert szegények a szüleim és már ez nagy segítség volt nekik, én meg már tanultam mi is a szakma.

Aztán 11.-ben mivel nála dolgoztam gyakszin, ugyan úgy megadta a 350 egész napra, ami havi szinten egy tanulónak egész jó pénz volt 7 éve. Reggel 7-től du 5-ig, vagy ha vidéken voltunk akkor kicsit tovább is.

Tehát ne csak azt nézd, hogy ösztön díj hanem, hogy utána mennyi időbe tellik munkahelyet találni! Valamint, ha maszeknál tanulsz azok az évek már beleszámítanak a nyugdíjba, ezen azért érdemes elgondolkozni.

2013. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a suli ahova jelentkeznék biztosítana munkát ha letenném a szakmát, és gyakorlat is van egyhéten egyszer 9-edikbe 10- be pedig mar dolgozhatnék is havi 30-ezerér plusz az ösztöndíj. És köszönöm a válaszodat.
2013. nov. 16. 13:13
 3/3 supra01 ***** válasza:
100%

HA tetszik és érdekel, akkor megéri elmenni. És nem csak azt kell nézni, hogy dolgozhatsz, mert ha jól tanulsz, akkor a szakma után érettségizhetsz és lehetsz technikus vagy akár mehetsz mérnöknek is. Nehogy azt hidd, hogy az olyan nagy csoda, csak tanulni kell!! És akkor elhelyezkedni is még könnyebb lenne, és jobb fizetést is kaphatsz. Persze lehetsz jó asztalos is egy cégnél, vagy maszeknál. Dolgozni persze kell! De mindenütt!

Ha igazán becsülettel tanulsz, és nem lustálkodsz, akkor meg lesz az eredménye.

2013. nov. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!