Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Manapság miből jön össze egy...

Manapság miből jön össze egy fiatal párnak egy saját otthonra pénze?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy általában miből lesz egy fiatal párnak saját otthona? Hitelből? Vagy örökölnek? Lehet, hogy én vagyok kishitű, de nehezen tudom elképzelni, hogy a családalapítás idejére összejön annyi pénz, hogy abból egy pár saját otthont vehessen, és éppen ezért én el sem tudom képzelni, hogy egyszer sajátom legyen. (Mondjuk még fiatal vagyok és messze is attól a kortól, hogy aktuális legyen a kérdés.)
2013. nov. 30. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Általában fundamenta szerintem és akkor lehet egy panel .
2013. nov. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
esetunkben pl. szuloktol jott ossze a nagy resze.
2013. nov. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
masok attverese lehuzasa ado csalas piramis jatek biznizseles oldjuk meg okosba
2013. nov. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem felsővezető egy bútorboltban, én bankban dolgozom, kettőnk fizetése bőven elég arra, hogy törlesszük a lakáshitelt, normálisan éljünk és még félretett pénzünk is bőven van, váratlan gondok esetére.
2013. dec. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szülők és hitel sajnos :(
2013. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is csak a hitel maradt elsőre,aztán a válság elejének köszönhetően sikerült tőle jó feltételekkel megszabadulni.

Albérletben laktam(tanyán)pár évig,közben dolgoztam,gyűjtögettem,amennyit tudtam.Nem volt nehéz,mert havi 10 ezer+rezsit fizettem.Viszont 3 km a busz,jószágok is voltak stb...Napszámba jártam és építőiparba dolgozni eleinte.Aztán 16 évesen már lett bejelentett munkám,így 18 évesen kaptam hitelt,volt önerőm is.Minimálbér felett kerestem akkor kicsivel.Egy kis házat vettem,várostól 8 km-re.Nem volt fűtés meg vezetékes víz,de megoldottam,befejeztem idő közben.Akkor még volt 33 év a hitelből(35-re kaptam,eleinte 34 ezer törlesztővel,amikor eladtam,akkor már közel volt az 50-hez)Emelkedtek a törlesztők,meghirdettem(2010-ben) és eladtam.

Mivel költöttem rá és rengeteget dolgoztam vele így maradt pénzem(fizikailag szüleim tudtak segíteni,anyagilag sajnos nem)

Ma már ez nem így lenne,akkor még nem voltak ennyire elszállva az ingatlan árak.Nem ezen a házon volt hitel,így tehermentesen adtam el.


2010-ben költöztünk,akkor már ketten,a párommal.A fennmaradó pénzből vettem egy másik házat,másik várostól nem messze.

Akkor még fura volt,mert a rokonoktól messzebbre költöztünk,de nem bánjuk,mert itt kialakítottuk a nekünk megfelelő életszínvonalat 3 év alatt.Ez a ház sem volt a végletekig tökéletes,de ebben már volt eleve víz,fürdőszoba és fűtés,illetve fiatal épületről van szó,amire nem sokat kellett költeni.

Összességében nekem szerencsém volt az építőiparral,nagyon sok mindent saját magam megcsinálok,ez rengeteget javított az előző ház értékén.Viszont hitel nélkül ezt a házat sem hinném,hogy meg tudtam volna venni.Ezen kívül rengeteg lemondással járt,hogy 20 éves koromig ide eljussak: sokszor kajára sem volt pénzem és napi 30 km-t jártam bicajjal legalább,mert nem tudtam bérletet venni nagyon sokáig,hóban-fagyban bicikliztem.Volt,mikor fűtésem sem volt,szó szerint megfagyott a házban a víz,amit este kitettem az asztalra és ez nem 1-2 hétig volt így.

Újra kezdeném,bármikor,de jó lett volna némi szülői háttér nyilván.Így viszont ezerszer jobban értékelem,ami az enyém.

2013. dec. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!