Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik a szülők...

Miért nem szeretik a szülők ha a gyerekük cigizik?

Figyelt kérdés
Soha nem értettem,hogy miért rágnak be rá a szülők ha megtudják,hogy a gyermekük cigizik.. és itt most nem a 12-13 évesekről beszélek(mert arra én is azt mondom,hogy még korai) de mi van a 15-16+évesekkel? Pont a tinikorban vannak, nekik is kell aféle "nyugtató" hatású valami. Ha meg is tudják a szülők akkor az van,hogy 'Nem egészséges'. Nos, szerintem a cigizésnél van rosszabb is.. mint például az elhízottság. Az elhízott emberek szerintem sokkal hamarabb meghalnak akik cigiznek (Ez attól függ,hogy kinek hogyan bírja a szervezete, aki az első cigizésnél érzi,hogy 'fúj ez nem kell' az nem is fog többet szívni.)De természetesen csak ez csak az én véleményem/kérdésem a sok közül.
2014. jan. 18. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a szüleik is szívnak akkor én sem értem, hogy miért csodálkoznak, hogy a gyerekük is csinálja.

De ha a kölykök nem látnak rossz példát a szüleiktől akkor teljesen jogos a kiakadás, mivel egy embernek mindennél fontosabb feladata az lenne, hogy az utódait, ivadékait védje és ebbe a védelembe bele tartozik, hogy egészségesen eteti, élhető körülményeket biztosít és tiltja az egészségtelen dolgokat.

2014. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért rágnak be, mert jobban fel tudják fogni, hogy a dohányzás ártalmai rosszabbat tesznek hosszú távon, mint a kamasz esetleges kiközösítése a dohányzó kortársak csoportjából.
2014. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát én nem fogok meglepődni, ha a lányom cigizni fog, hiszen ezt látja az apjától, de ettől még nem fogok neki örülni, és nem fogom megsimogatni a fejét, hogy "nem baj, de legalább nem vagy kövér".

Nyugtató hatású valami ráadásul nem csak a cigi lehet, sőt. Nyugtassa magát a gyerek olyannal, amivel nem mérgezi magát, sem a környezetét.

Majd ha te leszel tüdőbeteg, rájössz, hogy a szüleid nem akartak rosszat.

Mellesleg ha az én gyerekem kövér lenne, akkor is szólnék, hogy ez nem egészséges, és az ellen is tennék valamit. Eleve úgy nevelem, hogy ne legyen kövér.

2014. jan. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az a 15-16 éves gyerek elkezd bagózni mert az élete mennyire stresszes és nyugtatnia kell magát és tíz év múlva erre visszagondol legszívesebben visszamenne és s*ggberúgná saját magát, mert az akkori gondjai olyannyira elfognak törpülni a 25-30 éves énje gondjai mellett, hogy csak lesni fog.
2014. jan. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elmúlt egy évben dohányos barátaim közül, tüdő- vagy gégerákban meghalt egy 58 éves, egy 61 éves, két harmincas évei elején járó, s egy 24 (!) éves. Utóbbi tíz éve már intenzív dohányos volt. Mindegyikük hosszú ideig pokoli kínokat szenvedtek.
2014. jan. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert bolondok sokszor!
2021. okt. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!