Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ha van testvére...

Szerintetek jó ha van testvére a gyereknek? Egyedüliek: Nem érzitek magatokat magányosnak?

Figyelt kérdés

12/L Egyedüli gyerek vagyok.

Máma azt álmodtam, hogy kistesóm fog születni, aminek nagyon örülök.

Ezen elgondolkoztam, hogy milyen az, ha az embernek van testvére. Sokszor hallom az osztálytársaimat panaszkodni, hogy mennyire utálja a tesóját. Én nagyon örülnék neki, ha lenne nekem is. Sajnos nem oldható meg, mert az anyukám már majdnem 42 éves, meg van a méhébe egy jóindulatú daganatja. Amikor 30 évesen engem szült, akkor is 2x többet kellet járni terhesgondozásra, hogy megnézzék hogy én vagy a daganat nő jobban. Szerencsére én makk egészségesen születtem. Szoktam mondani a szüleimnek, hogy milyen jó lenne egy tesó. A nagymamám erre jó példa: 7 testvére van . Már 80 éves de sokszor rendeznek ilyen testvéri összejöveteleket, amik nagyon jók szoktak lenni (én s ott voltam néhányon). Mi lesz velem ha felnövök? Az idös szüleimet egyedül kell ápolnom? Egyedül leszek idősebb koromban? Én az nagyon nem szeretném.

Viszont ha lenne tesóm azért nem örülnék neki, mert átjárna folyton a szobámba, beleolvasna a naplómba, ha egyedül lennék itthon akkor nem tudnám völtetni a zenét stb.

Szerintetek melyik a jó? Én szeretek egyedülinek lenni, de azért néha azt kivánom, hogy bárcsak lenne testvérem.


Ui.: A nagymamám (akiröl meséltem) hugának a férje egy ilyen összejövetelen nagyon szépen elmondta nekem, hogy az a különleges a testvérben, hogy egy véretek van, ezért testVÉR.


2014. márc. 22. 08:02
 1/1 anonim válasza:
én is 12/l vagyok , és igen nagyon jó ha testvéred van. De neked már szerintem nem lenne olyan jó 12 éves korodban. Nekem van egy ikertesóm ( egypetéjűek vagyunk,(szinte) mindent együtt csinálunk) és egy húgom , 9 éves, vele is jók kijövünk. Szóval én tesó nélkül el sem tudnám képzeli milyen unalmas. De persze van akinek az a normális. És az osztálytársaid sem gondolhatják teljesen komolyan, egy testvért nem lehet utálni, csak összeveszni vele.
2014. márc. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!