Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lelki fájdalmak. Mit tegyek?

Lelki fájdalmak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok. Tudom, most helyből jönnek majd azok a válaszok, hogy mit akarok ennyi idősen az élettől, és hogy biztos csak elhagyott a pasim... Nem.


Arról van szó, hogy úgy érzem, gyenge vagyok az élethez. Minden szó fáj, még az is, amit más viccnek vesz. Bennem sebet ejt. Sok minden rosszul esik. A barátaim a tudatukon kívül is elég durvák velem. Minden nap megaláztatást vészelek túl, mindenért szégyenérzetem van. Sokszor van jó kedvem, de az a baj, hogy ez az állapot mindig visszatér. És sosem múlik el teljesen. Ha jó kedvem van, amiatt félek és szorongok, hogy elmúlik. A szüleim sem értenek meg, és egy fontos családtagom elvesztése is közrejátszik. Nem vagyok az a tipikus pénzes, nyávogós csaj, aki nem kap meg valamit és ezért akar öngyilkos lenni. De nagyon sokszor fordul már meg a fejemben a halál... Csak félek. De úgy érzem, megnyugvás lenne, még ha gyáva tett is. Sok ideje, évek óta van már ez velem. Mindent próbáltam már, a továbblépést, az elfelejtés, a nemtörődömséget. De semmi nem teszi jobbá. Úgy érzem, senkinek nem hiányoznék. Persze a családomnak biztos, de... Amikor rá gondolok, hogy amikor a suliban bejelentik a dolgot, szerintem senki nem sírna... Vagy max 1-2 ember. És a tanárok sem valami kedvesek velem, pedig jól tanulok és viselkedem. Legalább is igyekszem. Nehéz így. Tanácsok?


2014. máj. 27. 17:11
 1/1 anonim válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is. Ha gondolod írj privit.

13/L.

2014. máj. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!