Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme? Ti melyikk...

Mi az élet értelme? Ti melyikkel értetek egyet?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje ég bennem a vágy, hogy kutassak a kérdés után, és most egy kicsit részletesebben beletekintettem a hírességek idézeteibe.


Alapvetően mindenkinek van egy célja, és végül is ez az egyén életének értelme.


Két állítás viszont nagyon szúrja a szemem, ezek valahogy jobban kiemelkedtek a többitől. Van akinek a tudás megszerzése az élet értelme. Van akinek a család fenntartása/szeretése. Van akinek Isten megismerése.


De mindenkiben van egy vágy, a szeretet. Akkor tehát az lenne az élet értelme, hogy szeressük és segítsük egymást? Ezt viszont üti az, hogy minek létezünk akkor? Ha nem léteznénk, nem kellene kit megsegíteni/szeretni, akkor végül is felesleges szeretni, még akkor is, ha az a lényege az egésznek, hogy lehet szeretni, nem? ("Ha elképzeled, hogy ez az utolsó napod, azonnal rájössz, mi a fontos, és mi nem." - nekem a családom/szeretet -

Liz Babbs)


Egy másik állítás, miszerint: "Az élet tapasztalatszerzés, nem pedig az élet értelmén való töprengés." - Paulo Coelho


Szóval, gyakorlatilag, ha mégis van túlvilág, akkor oda kell a tapasztalat. Ha van tapasztalat, akkor egy értelmesebb világban túlélsz, vagy megint csak tapasztalatot gyűjtesz.


Ti hogy vagytok ezzel? Csak nekem szúrja a szemem ez a 2 lehetséges válasz (a millió közül)?


2014. jún. 27. 00:29
 1/1 anonim ***** válasza:
42
2014. jún. 27. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!