Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Malajziába kellene postáznom...

Malajziába kellene postáznom egy csomagot. Mennyi az esélye, hogy felbontják a postán?

Figyelt kérdés

Ha ételt is küldenék (ételízesítőt, marcipánt, ilyesmit),felbontanák? Mi az esély arra, hogy megvámolják? És akkor a címzettnek is kell fizetnie, vagy csak nekem, a küldőnek?


Egyáltalán: mennyi időbe telne, míg eljut oda? És mennyire "veszélyes" a csomag útja? Fontos lenne, hogy eljusson a címzetthez.



2014. júl. 10. 11:44
 1/3 KTünde válasza:

Szia!

[link]


[link]


[link]


Mivel nem Eu-s ország vám elé fogják állítani. Vámkezelésnél számít az, hogy a csomagra milyen értéket írsz. A beléptetésnél kérdés, hogy kibontják-e, itthon ha jól tudom, csak véletlenszerűen, illetve értéktő függ.


Ha nem éri el a 2kg-t a csomag súlya, úgy az feladhatod levélként, úgy valamivel olcsóbb a feladási díja.


Ha nemzetközi postacsomagként vagy ajánlott levélként adod fel a kapott azonosítószám alapján a magyar posta honlapján követhető a küldemény útja. De a malajziai posta honlapját is érdemes a feladás után pár nappal megnézni szerintem.

Remélem tudtam segíteni.

2014. júl. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 KTünde válasza:

Kiviteli vámkezelés alá az EU-n kívüli célországba szóló

küldemények esnek.

Kiviteli vámkezelés során vámteher nincs.

Az EU-n kívülre küldött postai küldemények tekintetében különbséget kell tenni a küldeményekben

elhelyezett tartalom értéke alapján; az 1.000 euró alatti és ezen érték feletti értékkel rendelkező

küldemények vámeljárása eltérő, az alábbiak szerint.

1.000 euró érték alatti küldemények

Az értékkel bíró postai küldemények kiviteli vámkezeléséhez elegendő a CN23 vagy CN22 jelű

postai formanyomtatvány kitöltése. CN22 nyomtatvány kizárólag levélpostai küldeményekhez,

CN23 nyomtatvány pedig valamennyi postai küldeményhez kitölthető. Nemzetközi postacsomag

vagy Európa+ csomag feladása esetén a postai kísérőlevél már tartalmazza a CN23 nyomtatványt

is, így ezekben az esetekben nem kell külön CN23 nyomtatványt kiállítani.

A kiviteli vámkezelés igazolására, a hatályos jogszabályok alapján a postai feladóvevény szolgál.

A 1.000 euró alatti küldemények kiviteli vámkezelése díjmentes.

2014. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem azt mondta a postás, hogy a címzettnek nem kell majd vámot fizetnie. Meg azt is mondta, hogy egy héten belül odaér.


Remélem, nem szedik szét :( Nem írtam rá semmilyen értéket, de a postai alkalmazott sem kérdezett rá, hogy milyen értékű a csomag. Volt már más csomag esetében, hogy rákérdeztek, ezért gondolom, hogy ha az értékmeghatározás fontos lett volna, csak szólt volna, nem? :(

2014. júl. 12. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!