Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek nem nevetséges ez...

Szerintetek nem nevetséges ez kicsit?

Figyelt kérdés

Mivel szinte világ életemet a gép előtt töltöttem, magamtól szépen lassan megtanultam gyorsan gépelni, úgy hogy nem nézek oda,-(vagy csak néhányszor 1-1 pillanatra). Igen ám, csak nem a 10 ujjas jött össze, hanem a 2 mutatóujjammal gépelek. Annyira nevetségesnek találom magam amikor így írok , úgy érzem magam mintha valami idióta lennék.

14/l


2014. júl. 13. 03:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg fejleszteni magad...hidd el ,a későbbiekben hasznodra válhat még :)
2014. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

Informatikus vagyok, programozó. Meglehetősen gyorsan gépelek, de azért nem olyan gyorsan, mint egy gépírást tanult titkárnő, viszont elég gyorsan ahhoz, hogy külső szemlélőnek hagyományos tízujjas gépelésnek tűnjön. Mert tényleg tíz újjal gépelek, csak éppen teljesen esetleges, hogy éppen melyik billentyűt melyik ujjammal ütöm le.


Mondjuk programozásban amúgy sem praktikus a klasszikus tízujjas gépelés, mert rengeteg írásjelet használ az ember, amit hagyományos gépelés esetén mind kisujjal kellene bevinni. Pl.:

for($i=0; $i<=$n; $i++) {

Van benne 6 betű és 14 egyéb írásjel.


De amúgy még a mi szakmánkban sem lényeges a gépelés sebessége, nem lesz valaki jobb, hatékonyabb programozó attól, hogy gyorsabban gépel, mert az ember az ideje nagy részét – még akkor is ha gépel – szünetekkel, gondolkodással tölti.


Ha nem akarsz titkárnő lenni, nem akarsz x szó/perc-es sebességet elérni, akkor teljesen mindegy, hogy hogy és milyen gyorsan gépelsz. Ha neked 2 ujjal kényelmes, ha te elégedett vagy ezzel a sebességgel, a hibázások számával, akkor gépelj úgy. Ha valaki szóvá teszi, akkor ő az idióta, már elnézést. Nem tök mindegy neki, hogy te hogy gépelsz?


Ha meg szeretnél változtatni, gyorsítani, akkor elsőnek próbáld bevonni mondjuk a hüvelykujjaidat, vagy középső ujjadat a gépelésbe. A többi jönni fog magától.

2014. júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2xSü ***** válasza:

> Mert tényleg tíz újjal gépelek


Khm… khm… Akartam írni: tíz ujjal. :-)

2014. júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!