Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elegem van belőlük, mit...

Elegem van belőlük, mit csináljak?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, a szüleim alig bírnak eltartani (ha épp eltudnak), mert állandóan csak a cigire, meg a piájukra megy el a pénzünk. Egyiknek sincs munkája, konkrétan segélyekből élünk. Már a lehető összes dologgal próbáltam hatni rájuk, 14 éves létemre, én magyarázom nekik, hogy tegyék le a piát és menjenek dolgozni. Amióta ezt mondtam nekik, és elkezdtem velük a pián vitatkozni azóta eldugdossák előlem, mert ha nem tudok róla akkor nyílván nem fáj és észre se veszem, pedig amióta élek azóta mindig észreveszem ha részegek (nem kevésszer). Szóval azóta állandóan átcsesznek, hazudoznak nekem, csakhogy ne legyen gondjuk velem a veszekedésre. Ha egyszer-kétszer betelik a pohár és már tényleg elkezdek velük vitatkozni, akkor előveszik, hogy miért nem tisztelem őket, mert ők mégiscsak a szüleim. Lehet, hogy nem jogos az, hogy így beszélek szerintetek de 14 éve hallgatom a piás részeges ordibálásukat, és veszekedéseket ami többször elfajult. Eddig kb. 5-6 albérletben laktunk és mindenhonnan kidobtak (vajon miért?). Pénzünk nincs, és itt most nem arra gondolok, hogy rám nincsen pénz, hanem konkrétan kajára se. Ha felnövök az lesz az első, hogy itthagyom őket és többet vissza sem nézek. Azonban addig rohadt sok idő van vissza, és nem kivan zárva, hogy én velük éveket kibírok. Napról napra egyre jobban tönkreteszik az idegeimet. És akkor még finoman fogalmaztam, mert ez csak én vagyok. Én a legkisebb gond. Adósság adósság hátán, amit a haláluk után gondolom én öröklök. Mert mást nagyon nem fogok az biztos. Amint elérem azt a kort, hogy diákmunkát vállalhatok természetesen megyek dolgozni, de az a saját élet elkezdéséhez 18 éves koromig édes kevés, és senkire nem számíthatok. A nagyszüleim jönnének szóba, de nekik is minden pénzük elmegy arra, hogy minden hónapban nekünk küldenek pénzt, még akkor is ha nekik alig marad a nyugdíjukból, de a szüleim nem valami hálásak nekik. A szüleim iránti szeretet már évekkel ezelőtt eltűnt, mert ne haragudjatok a durva fogalmazásért, de gerinctelen, ingyenélő senkik. És higgyjétek el a szavaimat én sajnálom a legjobban. Testvérem nincs mert ha lenne, akkor már biztos éhen haltunk volna. Szóval tényleg senkire nem számíthatok. Egy jó suliba felvételiztem ahol jövőre leszek kilencedikes, és igyekszem a jövőmön dolgozni, de addig ismétlem nem tudom, hogy bírom ki. Sehogy. Bocs a regényért: 14/L

2014. júl. 18. 18:54
 1/10 anonim válasza:
Teljesen igazad van...nos én ilyen helyzetbe először a gyámügyhöz fordulnék mert ez ne állapot másodjára előbb elkezdeném a diákmunkát, mert már állítólag 14 évesen elkezdhető meg a "szüleim" elől elvenném a piát és kidobnám és próbálnék a legeslegnagyobb hatással lenni rájuk, mint eddig kb. De addig is próbálj kitartani és remélem valamennyit tudtam neked segíteni!
2014. júl. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy lehet, hogy nem hinnéd, de már kiöntöttem, eldugtam, elvettem stb. Jól tanulok, és nem jelentek nekik sok gondot azon túl, hogy kaját kell adni nekem, meg tetőt a fejem fölé. Ez utóbbi nem sikerül. Nem merek a gyámügyhöz fordulni, egyszerűen nem visz rá a lélek. Nem akarok intézetbe kerülni.
2014. júl. 18. 19:22
 3/10 anonim válasza:

Igazad van.

A szüleid már nem fognak változni. A függőség komoly dolog.

Koncentrálj a saját jövődre!

Keress mindenhol segítséget, támogatást. Kell némi kitartás és agilitás, de benned meg lesz.

Konkrét tippem pl. [link]

Egy kalappal!

2014. júl. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nem fogsz feltétlenül intézetbe kerülni ha a gyámügyhöz fordulsz.Anyukám ügyvéd és ő azt mondta hogy elöször felmérik a helyzet komolyságát utána meg felszólítják a szüleidet többször az életmódváltásra utána hogy,ha ennek érdekében se tesznek semmit akkor a gyámügy elöször a közeli rokonoknál helyez el téged és ha a szüleiden látszik a változás akkor visszakerülhetsz hozzájuk.Más lenne a helyzet ha nem élnének a rokonaid/nagyszüleid mert akkor nevelőszülőkhöz kerülnél és ha a nevelőszülők mondjuk rosszul bánnának veled de erre nagyon kicsi az esély akkor kerűlnél intézetbe. remélem tudtam segíteni.
2014. júl. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát nem tudom. Küldőshöz fordulni ez ügyben elég meredek dolog lenne. Megtenném mert talán lenne eredménye, de valahogy nem tudom. :(
2014. júl. 20. 20:06
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

"csak a cigire, meg a piájukra megy el a pénzünk."

De azért netre futja, ugyebár.

2014. júl. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Netre futja ugyebár... igen kedves ha leszámítod a 4563 db felszólítást akkor futja. Megveszik a netet mert próbálják a lelki ismeretfurdalásukat enyhíteni. Nem azt mondtam, hogy nem szeretnek csak pocsék emberek. Ennyi. Kösz a kommentet.
2014. júl. 21. 07:53
 8/10 anonim válasza:
Szerintem ha szereted a szüleidet akkor próbáld meg megértetni velük hogy ez neked tönkre teszi az életedet. A függőség egy olyan dolog amire az ember csak akkor jön rá miután meghalt. ha nem sikerül beszélned velük akkor éld az életed és tanulj. ha felnőtt leszel majd elmész tőlük. Sajnállak. Fordulj segítségért. Ha van ember akiben bízol akkor beszélgess vele erről.
2014. júl. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
szerintem meg csak kitalálod,537235732 befizetetlen csekkig.gondolod várnak a szolgáltatók? max 1-2 hónapig lehet megcsinálni,aztán jönnek a pénzbehajtók..és viszik a hűtőtöket akár.....Igen,egy szemetes kuka tartásdíjáért is elárverezik már az ember házát.Az lehet hogy isznak vakulástól szarásig,de ha netre van pénzetek,akkor kajára..szóval legközelebb hihetőbben add elő a történetedet.
2014. júl. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát hallod nyilván kitalálom. Oké. A befizetetlen csekk alatt nem azt értem hogy csak a net befizetetlen csekkei. Tudod bár igazad lenne és bár kitalálnám az egészet. Nyilván kitalálom azért, hogy ti itt elkezdjetek nekem pampogni, és kitalálom, hogy elüssem valamivel az időt. Ha nem tudsz normálisan hozzászólni akkor ne tedd. Ennyi.
2014. júl. 26. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!