Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Nem látom már...

Hogyan tovább? Nem látom már értelmét.

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem...


Eléggé céltalan az életem. Nincsenek hobbim, amit szívesen csinálnék, nincsenek barátaim, akikkel esetleg elmehetnék valahová, de, ha lenne sem tudnánk miről beszélni, mert nincs semmi, ami érdekelne...


De ha még ez nem lenne elég...


Az elmúlt legalább öt évben elég furcsán viselkedtem... Egyszer nagyon fenn, egyszer meg nagyon lenn. Aztán eljött a nap, amikor majdnem vonat alá ugrottam, de megint kattant valami és akkor fordultam segítségért. Két hetet töltöttem pszichiátrián, bipoláris affektív zavart diagnosztizáltak, majd felírtak egy gyógyszert (Aurorix).


Sokat nem segített. Pedig legalább egy hónapja szedem. Hangulatváltozásaim, ha lehet, most intenzívebbek, vannak napok, amikor mindent csinálnék, de egyben semmihez nincs kedvem, nincsenek céljaim, amiket meg tudnék valósítani, de hiába is lennének, mert rendkívül dekoncentrált vagyok... No, meg továbbra sem érdekel semmi...


Nem tudom, hogy legyen tovább? Már nagyon nehezen viselem magam és a napjaimat...



2014. aug. 1. 23:01
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt kihagytam, hogy a túlpörgött állapot után még mélyebbre kerülök, mint eddig akármikor is voltam... Olyankor meg pláne nem csinálok semmit...
2014. aug. 1. 23:04
 2/2 anonim ***** válasza:
egyrészről, az első mélyebb depiből kell egy kilábalás, amit sokszor a gyógyszer segitségével lehet elérni. aztán persze az is idő, mig a jó gyógyszert megtalálják neked, mert valóban, nem minden gyógyszer segit ugyanúgy mindenkin. Az első gyógyszernek is kell minimum egy hónap, hogy kiderüljön neked jó lesz-e. ha nem jobb, akkor szólj, hogy váltsanak. több féle gyógyszer van, amit bevethetnek. antidepi, antipszichotikum, vagy hangulatstabilizátor. nálam mindhármat kipróbálták, végül az egyik hangulatstabilizátor vált be, amit egyébként epilepsziára adnak. az állapottól is függ, hogy melyiket kell alkalmazni. depis állapotban antidepresszánst, aminek az a hátránya, hogy mániát válthat ki, nálam pont igy volt. akkor átváltottak antipszichotikumra, hogy a mániát visszavegyék, lehozzanak a pörgésről. amikor ez valahogy beállt, akkor kaptam a hangulatstabilizátort. Ez egy kálvária időszak volt, mert volt amiben még jobban összezavart, de összességében azt kell hogy mondjam, hogy ez kellett ahhoz, hogy a mély pontból kirángassanak. Mostanra a terápiák hatására sikerült beállnom egy olyan köztes állapotba, amiben nincsenek nagy kilengések. Sok mindent átkonvertáltam az agyamban, és most egy ideje gyógyszermentes vagyok. Nem vagyok teljesen jól, néha vannak zavarok a fejemben, de ez még nem indokolja a gyógyszer szedést. viszont ha rosszabbul lennék, akkor szólnom kell, hogy megint adjanak valamit, ami helyre billent. Szóval ez idő, amig kiderül, meg neked is sok mindent meg kell értened. Az első időszak nehéz, de utána beáll ez. Soha nem leszünk tökéletesek szerintem, de meg lehet vele tanulni élni. Ha lehet kerüld azokat az élethelyzeteket amik stressszt váltanak ki nálad, és próbálj rendszer szerint élni. Ha múlik a depi, akkor majd kisüt a nap, és lesznek dolgok amik elkezdenek érdekelni. Arra figyelj, hogy az antidepi nehogy átküldjön mániába. Nagyon észrevehetetlenül történik ez, csak azt érzed jobban vagy, és bátrabb vagy. Irtam neked privátot, ha gondolod segitek.
2014. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!