Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni a szomszéd...

Mit lehet csinálni a szomszéd kutyáival, hogy ne ugassanak állandóan?

Figyelt kérdés
Titeket nem zavarna, hogy a szembe szomszédba van egy idióta kutya amelyik egész nap ugat csak akkor nem ha szarik, eszik, iszik. S mellettünk meg van 2 amelyik az előzőhöz társul egész este.
2010. jan. 12. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
őőőőőőőőőőőőő Ismerősömék petárdát dobáltak a kerítéshez, mikor a kutyák elkezdtek ugatni. Egy idő után, megtanulták.
2010. jan. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó ötlet csak már lekéstem a petárda vásárlást.
2010. jan. 12. 12:00
 3/14 anonim ***** válasza:

Szólsz a gazdájának, hogy ez problémát jelent neked. Ennyi. Ha nem tesz semmit, akkor írnod kell egy panaszlevelet az illetékeseknek. Akik vagy csinálnak valamit, vagy nem.


Egyébként el tudom képzelni, hogy milyen elfoglalt lehetsz egész nap, hogy a kutya ugatását figyeled... (már ne haragudj)

2010. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha valaki otthon dolgozik , vagy esetleg hétvégén pihenni szeretne és este aludni , mert este is ugatnak végig, meg hajnal 4 kor is akkor nem tudom mit szólnál. A gazdáját meg nem érdekli mert úgy van a házuk, hogy ők ne hallják. Meg kinek szóljak, milyen illetékeseknek?
2010. jan. 12. 12:22
 5/14 anonim ***** válasza:
eltakarítónő :D
2010. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Második lennék!


Én egy igen kicsi városban lakom, vidéken. Tudom, hogy milyen kutyaugatás, macskanyávogás, disznóvágás és egyéb hangos-állatos dolgok.

Én tanulok, gyereket nevelek (én magam is itt nőttem fel) és itt is ugatnak a kutyák, nyávognak a macskák, cincognak az egerek... Felénk az a megoldás, hogy bekapcsolom a tévét, rádiót, nem foglalkozom az ugató kutyával, zenét hallgatok. Megoldom, lefoglalom magam. Nem járok a szomszéd nyakára, a szomszéd sem piszkál minket, ha a mi kutyánk ugat és fordítva.

Általában a kertes házak környékén vannak házikedvencek és a tolerancia része az, hogy megpróbálom elviselni. Nem lehetetlen nem foglalkozni a kutyákkal, hacsak nem egy tenyésztő a szomszédotok, mert akkor jogos a felháborodás, 20 kutyát nehéz lehet elviselni.

Egyébként írsz a polgármesteri hivatalba, de ne éld bele magad. Nem csinálnak ilyenből ügyet. Ők is azt mondják: ha nem tetszik, oldd meg, hogy ne halld. Az illetékeseknek kisebb gondjuk is nagyobb annál, minthogy kutyaugatás miatt kimenjenek a helyszínre. Legdurvább esetben küldenek egy levelet a szomszédodnak, hogy panasz érkezett és orvosolja a gondot. De ellenőrizni nem fognak menni.

2010. jan. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy nekem nincs se kutyám se macskám. Én nem zavarok semmilyen szomszédot, azért jó lenne ha ők is így gondolkodnának és naponta ne úgy kelesen hazajönni, hogy a járdára is odaszarik a szomszéd macskája meg az erkélyajtóra pisil minden nap. . . .
2010. jan. 12. 17:18
 8/14 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy nekem nincs se kutyám se macskám. Én nem zavarok semmilyen szomszédot, azért jó lenne ha ők is így gondolkodnának és naponta ne úgy kellesen hazajönni, hogy a járdára is odaszarik a szomszéd macskája meg az erkélyajtóra pisil minden nap. . . .
2010. jan. 12. 17:18
 9/14 anonim ***** válasza:

Én maximálisan elhiszem, hogy senkit sem zavarsz, de meg kell értened, hogy a kertes házak környékén szükséges a tolerancia. Ha azt szeretnéd, hogy senki se zavarjon, költözz messze egy tanyára, ahol csak te élsz. Az emberek társadalmat alkottak, ahol mindenkinek joga van állatot tartani egy bizonyos létszám alatt és ha az állatát gondozza, ellátja, megtesz mindent annak érdekében, hogy másokat ne bántson, szükség esetén a kárt megtéríti, akkor hiába panaszkodsz. Az állatkínzás pedig nem megoldás, már csak azért sem, mert igen csak magadra tudod haragítani az embereket (aminek egyéb /akár anyagi/ következményei is lehetnek, mint csak az, hogy kiutálnak), ráadásul Te nagyobb bírságra számíthatsz, mint az, akinek a kutyája ugat (aki legfeljebb, mint írtam is: írásban figyelmeztetnek).

Az egyetlen megoldás itt a tolerancia és a megbeszélés.


Az állatkínzást azért is hoztam fel, mert néhány adtak már pár "jó" tanácsot, azonban tapasztalatból mondom, nagyon be tud kattanni az ember agya, ha ilyenről van szó. Nekem már lőtték le a macskámat légpuskával (már elpusztultan rakták a kapu elé), tudtam ki volt az, és hidd el, nem volt köszönet abban, amit este műveltem a kocsijával.

2010. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kézigránát
2010. jan. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!