Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen dolog már az, hogy...

Milyen dolog már az, hogy meghatározzák egy adományozásnál, hogy mennyi a minimum összeg?

Figyelt kérdés
Szerettem volna a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet honlapján keresztül adakozni a Haiti földrengés áldozatainak. Mivel tényleg nincs sok pénzem, 500 forintra gondoltam. Lehet, hogy nem sok pénz, de sok kicsi sokra megy, nem? Ez is több már, mint a semmi. De amikor a "tovább" gombra kattintottam, akkor kiírta, hogy a minimum összeg 1000 forint. Ezen annyira kiakadtam, hogy gondoltam magamban, ha nem kell hát nem kell. Miközben szerintem akiknek szükségük lenne a segítségre, azok inkább örülnének még 500 rohadt forintnak is, ők biztos nem nyafognának, hogy minimum egy ezres legyen.
2010. jan. 14. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eléggé érdekes dolog. Én is örülnék még 500 Ft-nak is.
2010. jan. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

egyetértek veled, de csak annyit tennék hozzá, hogy 2002 körül kb. 180 ft-ba került egy készpénzátutalási megbízás (népnyelven csekk) kinyomtatása. A közös költség esetén is plusz 150-et kell fizetnem, ha postán fizetem be.

Lehet, hogy vmi hasonló oka lehet ennek, vagy ez is közrejátszik.

2010. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bizonyos összeg alatt nem éri meg az átutalás, lehet hogy az 500 forintodnál többe kerül a tranzakciós díj, így nem adnál hanem elvennél a szervezettől, és a bankokat gazdagítanád.
2010. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent elhiszek, de nem lenne korrektebb kiírni arra az oldalra, hogy bocsi, de 1.000 Ft alatti adományokat ezért meg ezért nem tudunk elfogadni? Ááá, sok ember kedvét elveszik ezzel...
2010. jan. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3. lehet hogy így van, de akkor viszont jó lenne, ha tényleg odaírnák, hogy x összeg adományból mennyi az az összeg, ami valóban oda kerül és nem egyéb költség. Amúgy meg ha tehetném én magam mennék oda segíteni az embereknek (meg minden más helyre is, ahol segítségre szorulnak), csak hát ugye nem tehetem, ezért szerettem volna a magam módján mégis segíteni rajtuk, de úgy látszik, erre meg nincs igény. Mindegy is, csak ez kicsit rosszul esett.
2010. jan. 14. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!