Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bécsben, Ausztriában esetleg...

Bécsben, Ausztriában esetleg Németországban dolgozók. Tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
Külföldön szeretnék elhelyezkedni késöbb. Mivel németül még nem tudok (angolul tanultam mindig) így elöször erre fektetem majd a hangsúlyt. DE. Ha sikerül társalgási szintre fejlesztenem a nyelvtudásom, egyéb véégzettség nélkül ( itthon irodai munkát és kereskedelmet is csináltam évekig) mire számíthatok? Gyári munkára vagy takarítóira esetleg?
2014. aug. 27. 06:36
 1/4 Singham válasza:
Ha sikerül társalgási szintre fejlesztened, akkor már tényleg akkor kapsz gyári vagy takarítói munkát, ha konkrétan azt pályázod meg. Nem kell félned, hogy pusztán ilyen munkát fogsz kapni. A jelenlegi tapasztalataid alapján lehetséges, hogy irodában is kapnál munkát. Ha nem rögtön 1-2 éven belül tervezed a kijutást, akkor kitanulhatsz még valamilyen szakmát is.
2014. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Irodai? :DD Társalsági némettel.... Hát jó,és a hivatalos ügyeket?AOK,Krankenkasse,Finanzamt....bla bla ,hogy csinálja meg?Mikulás elhozza? Ne viccelj már,még bankszámlát se nyitnak,ha nincs bejelentett lakcímed,munkahelyed.AZ meg csak hab a tortán ,hogy egy Meldezettel-t Ausztriában,nem adnak csak úgy ki idegennek.Ablöse,Kaution,Provizio 3havi einzahlung.....

Meg aze' az sem árt,ha egy 1millión alul nem mész ki....csak mert kaja,rezsi,szolgáltatások egy értelmes SIM pl Vodás is 30euró abból fele lebeszélhető.Akkor internet is vagy 30-50körül per hó.Havi bérlet,mondjuk vonatra.Készülj fel.......

2014. aug. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy pillanat. Sehol nem írtam,hogy irodai munkát szeretnék kint.

Azt írtam,hogy itthon kereskedelmet és irodai munkát végeztem.

Nyilván alulról kellelkezdeni, ebben nem kételkedem.

De mivel nincsen 3000 euró tőkém, így valószinüleg olyan állást fogok nézni, ahol kedvezményes áron van szoba.

2014. aug. 29. 06:34
 4/4 Singham válasza:

,,olyan állást fogok nézni, ahol kedvezményes áron van szoba." Na, ezt próbáld meg elmagyarázni úgy, hogy mink is megértsük.

Második: alapból legalább mindenkinek van már kint ismerőse, aki segítené ezt elvégezni. A másik meg azt, hogy erről nem kérdezett, én a kérdésre válaszoltam pusztán. Utána nézni ezeknek ő is utána tud majd. :D Meg nem tudom, hogy te ott vagy, de nálam a társalgási szint nem annyit jelent, hogy egy-két szót makkog, hanem olyat, ahol az ilyen papírokat azért eltudja majd intézni. :)

2014. aug. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!