Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Jehova...

Mi a véleményetek Jehova tanúiról és a Bibliájukról, a Szentírás Új világfordításáról?

Figyelt kérdés
Milyen véleménnyel vagytok Jehova Tanúiról és a Bibliájukról?Pontos fordítású ez a fajta Biblia,vagy nem?Megindokolnátok a válaszotokat is?

2014. aug. 31. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Sokan azon vannak fennakadva, hogy benne van a Jehova név a Bibliában. Igazából az eredetiben is benne van, kb 7000 helyen. Sőt, sok Bibliában benne van, de csak egy két helyen, illetve előszóban, hogy a Jehova nevet az ÚR szóval helyettesítettük. Szóval márcsak ezért is pontos fordítás.
2014. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Vidiripi


Na én meg azon vagyok fenn akadva hogy egy tanú azt mondja hogy az eredetiben benne van a Jehova név.

Mert nincs benne. Amiről azt gondolod hogy benne van az nincs benne. Ugyan is csak a 4 karakterből álló jelőlés van benne.


A véleményem meg az hogy nagyon érdekes fordítás amennyibe összevetjük más fordításokkal.

Példák!


Máté 11:12 A Keresztelő János idejétől fogva pedig mind mostanig erőszakoskodnak a mennyek országáért, és az erőszakoskodók ragadják el azt.


ÚVF

(Máté 11:12) Keresztelő János napjaitól pedig mindmostanáig az egek királysága a cél, amelynek elérésére törekednek az emberek, és akik erre törekednek, megragadják azt.


Máté 20:28 Mint ahogy az Emberfia sem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és életét váltságul adja sokakért.


(Máté 20:28) Az Emberfia sem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és hogy lelkét váltságul adja cserébe sokakért.”


Ez érdekes az ÚVF szerint a lelkét adja.


2Ján 1:10 Ha valaki hozzátok megy, és nem ezt a tanítást viszi, ne fogadjátok be házatokba, és ne köszöntsétek,


ÚVF

2János 1:10 „… soha ne fogadjátok az otthonotokba, s ne is köszönjetek neki soha.”


Érdekes hogy a „soha” szót csak az ÚVF tartalmazza a többi fordítás az nem. De annak eldöntése hogy ez mekkora jelentőséggel bír az már nem az én dolgom.



Jelenések könyve 1:7 Íme, eljön a felhőkön, és meglátja minden szem, azok is, akik átszegezték, és siratja őt a föld minden nemzetsége. Úgy van. Ámen. 8Én vagyok az Alfa és az Ómega így szól az Úr Isten, aki van, és aki volt, és aki eljövendő: a Mindenha-tó.”


ÚVF:

Íme! Eljön a felhőkkel, és minden szem meglátja őt, azok is, akik átszúrták; és a föld minden törzse veri magát bánatában miatta. Igen, ámen. „Én vagyok az Alfa és az Omega – ezt mondja Jehova Isten -, aki van, aki volt, és aki eljön, a Mindenható.”

2014. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

" Amiről azt gondolod hogy benne van az nincs benne. Ugyan is csak a 4 karakterből álló jelőlés van benne. "

Ha már itt tartunk egyik Bibliai név sincs benne az eredetiben, olyan formában, ahogy ma használjuk. A héberben a JHVH név igenis benne van kb 7000 helyen. Az, hogy ma nem úgy ejtjük az igaz a Jézus vagy Mózes vagy bármely más nyelvre is. A héberben ugyanis nem voltak magánhangzók.

2014. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Vidiripi


"A héberben a JHVH név igenis benne van kb 7000 helyen."


Aha mert én azt állítottam hogy nincs benne? Olvasd már el hogy mit írtam.

2014. szept. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Jehova Tanúi Bibliájukról a válaszaitokat.És magukról a tanukról mi a véleményetek?
2014. szept. 1. 19:39
 6/7 musicgirl 18 válasza:
32%
Nagyon rendesek! Nem erőszakosak, nem durvák! Szerintem nagyon kedves emberek, semmi furcsaság nincs bennük!
2014. szept. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg nincs nála jobb és pontosabb fordítás.
2019. ápr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!