Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az Adventist...

Mi a véleményetek az Adventista, Baptista, Jehova tanúi, Hit gyülekezete, Református, Buddhista vallásról?

Figyelt kérdés
Szeretném gyakorolni a hitemet, de nem tudom melyik szekta és melyik az igaz vallás. Olyanok válaszát várom, akik benne vannak vagy belelátnak a hívők mindennapi életébe.

2014. jún. 20. 12:53
1 2
 1/17 anonim válasza:
13%
Most szeretnéd kiválasztani, hogy hova tartozz? Buddhista egyértelmű.
2014. jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm a választ. :) Jöhetnek még a tapasztalatok.
2014. jún. 20. 13:26
 3/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat lemaradt a kérdésem. A többiről is tudnál nekem valamit mondani? És a Buddhizmus neked miért? köszi
2014. jún. 20. 13:28
 4/17 anonim ***** válasza:
33%

református vagy baptista. ezek a keresztények. de olvass utána hogy melyik mit jelent...

a többi humbuk.


... amúgy a hit nem így működik hogy a listából kiválasztod hogy melyik tetszik, vagy melyikkel jársz a legjobban...

ha egyikben sem hiszel akkor fölöslegesen áltatod magad..

2014. jún. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es a hitem megvan köszönöm, de az igaz közösséget keresem... nem szeretnék agymosott lenni valami szektában, de mindenképpen többet szeretnék tudni a Biblia tanairól. Jelenleg a Katolikus egyházhoz tartozom, gyermekkorom óta, de politika és Isten nekem nem fér meg egy helyen. Ezt régóta érzem, hogy valami ott nem az igazi.
2014. jún. 20. 19:08
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

akkor mondom olvass utána. a tiszta bibliai ismereteket a reformátusoknál és a baptistáknál fogod megtalálni.

a buddhizmusnak nem sok köze van a kereszténységhez

az adventistákat, jehovákat, hitgyüliseket soha nem ajánlanám még a nemlétező ellenségemnek se. azok tényleg szekták, hiába állítja néhány tag hogy nem az... :S

merrefelé laksz?

nézz körül a környékeden, hogy van-e valami közösség fiataloknak.

2014. jún. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Jehovákról, Hitesekről hallottam már jót és rosszat is pro és kontra... Ők egy kicsit erőszakosnak tűnnek. Az Adventistákról nem sokat tudok, egy ismerősöm járt oda, egész normálisnak tűnt, és nem akart belehúzni semmibe, ha kérdeztem válaszolt és ennyi. Köszönöm a válaszod a Református eddig a legszimpatikusabb, amit olvastam.
2014. jún. 20. 19:22
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan gondolod akkor én a Baptista gyülekezetet ajánlanám.

Csakhogy félre értés ne essék én nem vagyok az de én is kutattam,kerestem és nekem úgy tűnik,hogy ők azok akik a jó irányba vannak.

Mint ahogy az előttem szóló is írta,a Jehova tanúiv húzd ki a listádról...hamisak.

Az Adventistákrol nem tudok sokat,nézz utána.

A Református Egyház pedig,nos lehet,hogy az is nyakig van a világi dolgokban,de ettől függetlenül szerintem a Református hitvallás "tiszta".

Tehát maradok a Baptista gyülekezet mellett.

Persze neked kell döntened. :)

A Budhizmusnak meg semmi köze Jézushoz meg a kereszténységhez,erről csak ennyit mondhatok. :)

2014. jún. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Én Jehova Tanúja családban születtem, de kiléptem, mert tele van emberi hazugságokkal... Tavaly keresztelkedtem meg reformátusként és azóta úgy ézem, hogy megtaláltam a helyem (van összehasonlítási alapom). Rengeteget tanultam a Bibliából és egész más (sokkal pozitívabb) fényben magyarázza Isten gondoskodását. Sokkal inkább Isten szeretetére, mintsem hatalmára és a tőle való félelemre van helyezve a hangsúly. Csak ajánlani tudom. :)
2014. jún. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

Vidiripi


Kérdező!


Lenne egy ötletem. Látogasd meg az adventista a baptista meg összes gyülekezet legalább 1 összejövetelét amiket felsoroltál hogy legyen személyes tapasztalatod.

Ugyanis így mindenki csak a saját személyes tapasztalatáról tud beszámolni de az nem biztos hogy ezek alapján megtalálod amit keresel. Ezért kellene a személyes tapasztalat.

2014. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!