Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Félek a sötéttől éjszaka!?...

Félek a sötéttől éjszaka!? Mit tegyek? (Kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Nem tudom mi történt/történik.

Arról lenne szó,hogy kb. 1 hete éjszaka valamiért felkeltem és elindultam a szobába. Emlékszem erre,de az okot nem tudom megmondni. És mivel teljesen sött van aszobába, mikor "rájöttem" hogy valahol a sötétbe vagyok elkezdtem keresni egy lámpát a 3ból,de annyira nem láttam semmit és féltem,hogy kb cm-ként haladtam előre,miközen fogalmam sem volt hogy hol vagyok. Végül kb. 10-15 perc után sikersen eljutottam a kb. 2 méterre lévő villanykapcsolóig.


Azóta ügyelek arra,hogy a telefonom este mellettem legyen. 3 nappal ezelőtt este,már csak arra emlékeze hogy állok valahol szobában,mert a sötéttől nem tudtam hogy hol vagyok,de a telefonott volt a kezembe,így kb. 2 perc múlva megnyomtam és a világításával újra minden okés lett.


Tegnap mikor sikerült elaludnom, rá pár óra múlva megébredtem,és hát nem is tudom: tudtam hogy fekszek az ágyon,de mégsem tudtam hogy hol vagyok,és nagyon nagyon bepánikoltam,szite már sírtam,mire megtaláltam a telefont magam mellett és kiderült hogy kb. fél métert lejjebb csúsztam azágyon.


Most ott tartok,hogy tegnap hajnal 3-ig voltam fennt,mert nem mertem elaludni, csak mikor műr nagyonnagyon nem bírtam.


Most jelenleg ég a kislámpa mellettem és vettem vilűgítóskrkötőt,hogy valamennyire tudjam koordinálni magam,ha megint elvesztem a helyzetet.



MIÉRT VAN EZ? Mit csináljak??!!

(Ha számít,a tesómmal ketten vagyunk albárletben,ő a másik szobába alszik).



17.L



2014. szept. 7. 21:18
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat,tegnapelőtt volt az "ágyas-rész".
2014. szept. 7. 21:20
 2/18 anonim ***** válasza:
Gondolkozz el azon mitől kéne félned és rájössz, hogy semmitől.
2014. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Mitől van ennyire sötét? Ne húzd be a függönyt, vagy vegyél éjszakai lámpát, amit a konnektorba dugsz, és csak éjszaka világít halványan.
2014. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
ALudj lámpa mellett.
2014. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én is félek a sötétben és én is éjszakai fénnyel oldottam meg, amit 3-as is javasolt, halványan világít és azonnal felkapcsol, ha leoltod a lámpát.
2014. szept. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:

Szia! Kislányként volt egy trauma az életemben, aminek köze volt a sötéthez, ezért én is nagyon sokáig féltem.. Én kaptam anno sólámpát, annak nagyon kellemes, meleg fénye van, néha a mai napig felkapcsolva hagyom éjszakára.

Egyébként pedig, ha sötétben kell végighaladnom valahol, ahol semmilyen fényforrás nincsen, akkor be szoktam csukni a szemem. És tapintás alapján, szépen nyugodtan betájolom magam. Így nem pánikolok.

2014. szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Azért van teljesen sötét,mert ha nem húzom le a rolót teljesen,akkor reggel már 5-kor nagyon világos van.

Lámpát nem tudo kapcsolni,mert akkor az átlátszódik a tesóm szobájába,és ezzel Őt zavarom.


Illetve nem maga a sötéttő félek,hanem hogy megint megindulok és nem találok vissza az ágyhoz vagy a lámpához.

2014. szept. 7. 21:32
 8/18 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen keress fel egy orvost! Ez egy kicsit alvajárásnak tűnik, vagy valami hasonlónak. Mintha csak félig lennél éber, amikor sötétben kapcsolót keresel
2014. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem vagy mostanában amúgy is stresszesebb? Mert ettől is lehetnek alvászavaraid. Félálomban felkelsz, nem is emlékszel rá, aztán nehezen ébredsz fel teljesen.

Ha továbbra is folytatódik és ennyire zavaró, esetleg elmehetsz dokihoz vele, hátha tud valamit ajánlani.


Ha félsz a sötétben, akkor aludj kislámpa mellett, vagy vegyél egy sólámpát. Nagyon kellemes fénye van.

2014. szept. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mióta laksz, alszol azon a helyen?

Lehet alvajárás, de lehet az is, hogy rossz a hely!Ha lehetséges, próbáld áthelyezni az ágyat, vagy másik szobában aludni.

2014. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!