Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van így esélyem kijutni...

Van így esélyem kijutni Németországba?

Figyelt kérdés

Már oviban is németet tanultam, aztán nemzetiségi németes általános iskolába vettek fel, ahol heti öt nyelv óránk volt, plusz egy óránk Németország történelmének, földrajzának/stb. ismeretéről. Az osztályomba olyan emberek jártak, akiknek német rokonaik voltak vagy csak szimplán nagyon jó nyelvérzékük volt, úgyhogy nem kifejezetten kedveltem meg a nyelvet, mert mindig rosszabb voltam benne, mint a többiek. (Senkim se tud németül.) Nem is foglalkoztam vele annyit, de a 4-es szintet mindig elértem. Aztán jött egy olyan lehetőség, hogy ki lehetett menni pár napra cserediáknak. Az első egy-két napon voltak nehézségeim a nyelv megértésével (egyrészt mert eddig nem érdekelt annyira, hogy totál jól megtanuljam, másrészt meg mert 3 éves korom óta magyar akcentussal hallottam, így is tanultam meg), de aztán a napok alatt belejöttem. Nagyon megszerettem a nyelvet az utolsó év végére, sőt, az egész országot. Azóta visszavágyom oda. Néha elkap egy honvágy-szerű érzés, mintha ott is sokáig laktam volna, és azért hiányozna. Szeretnék egyetemre/főiskolára kijutni oda, azóta a kirándulás óta még jobban tanulok, hogy ezt megvalósíthassam. 9.-ben kezdő csoportba tettek be, mert nem voltunk elegen egy haladó csoport indításához. Hiába néztek itthon német könyveket/interjúkat/filmeket, nem sokat segít sajnos. Csak abban az időben értettem meg a német filmeket, amikor Németországban voltam, de már bőven "visszaszoktam" a magyar akcentusra, ráadásul szinte nem is magnózunk, meg ott van az is, hogy a legelejéről kezdtem el tanulni (ami a régebbi lemaradás miatt nem lenne hátrány, ha haladnánk is az anyaggal). Attól félek, hogy ha kimennék majd oda tanulni, akkor ha fel is vennének, megbuknék a nyelvtudásom miatt. Meg gondolom kéne pénz, nem is kevés. Pszichológus szeretnék lenni leginkább, utána az óvónő jön a listámon. Ti mit gondoltok erről? Szerintetek sikerülhet valahogyan?

(Esetleges elgépelésekért bocsi.)



2014. szept. 16. 21:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Menj ki au-pairnek, egy év alatt lesz stabil nyelvtudásod és könnyebben boldogulsz ha már egyedül kell helyt állnod az egyetemi években.
2014. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!