Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ilyet lehet? Körömlakk + uv gél

Ilyet lehet? Körömlakk + uv gél

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nővérem műkörömmel akart foglalkozni de végül elment tőle a kedve, sok cuccot vett hozzá. Mind meg is van, féléves és bontatlanok. Sok uv gél, fénylakk, primer, ecset, reszelő stb. Én még sose csináltam, de szeretnék magamnak csinálni. Suli mellett dolgozok és nincs időm a körmeimre. Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy lehetne összepárosítani a körömlakkot és az uv gélt? Mert úgy hallottam "ledobják" egymást. Hülye vagyok hozzá, de más megoldást nem találok. Volt egy elképzelésem, hogy uv gélre rakok sima körömlakkot, de azt mondták nem lehet. Uv színes lakkokat meg nem akarok venni. Tud valaki segíteni? Ha lehetséges ez a párosítás leírná, hogy készítsem el? Gondolom nem csak gél + lakk kell hozzá.. előre köszi

2014. nov. 2. 12:25
1 2
 1/17 Szőrös Béka válasza:

Én nem értek ezekhez, de a pasi agyammal tuti kipróbálnám, hogy működik e. Aztán kiderül, hogy működik e vagy sem :).


Egyébként nekem az a véleményem erről a műköröm készítésről, hogy a nők között ez valami státusz szimbólum lehet, hogy valaki műkörmöző. Arról nem beszélve, hogy lassan már minden második nő ezzel foglalkozik :), továbbá, hogy a pasik 1%-át érdekli, hogy egy nőnek milyen a körme :D. Szerintem a nők csak egymásét nézik...


Jó... ha szép ápolt körme van egy nőnek én is vetek rá egy pillantást, de nem az van, hogy; ÚÚÚ ez biztos tűzálló, meg saválló, és húú de irigylem vajon hol csináltathatta :D

2014. nov. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Mert ti pasik nem vagytok megfontoltak. Én előtte tájékozódok ;)

És mint látod nem tetszelegni akarok vele, csak nincs időm ilyenre, és ez legalább tartós.

2014. nov. 2. 13:00
 3/17 Szőrös Béka válasza:

Már rég megszáradt volna, ahelyett, hogy itt vársz a válaszra :)

De miért ne tetszelegnél vele?! Nincs azzal baj!

Csak szerintem több nő nézi meg a műkörmöket egymáson, mint pasi. Ez csak az én véleményem :)

2014. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Jelenleg van időm várni.

Nem igazán érdekel, hogy nézegetik e a körmömet. A lényeg, hogy jól érezzem magam azáltal, hogy szépek :)

2014. nov. 2. 13:11
 5/17 Szőrös Béka válasza:
Világos! ;)
2014. nov. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ennyi hülyeséget összehordani tényleg csak egy pasi tud, na mindegy...........

Természetesen abszolút lehetséges a párosítás, de uv színes lakk pl. szerintem nem is létezik, illetve más téren is jó lenne tájékozódnod, mert tönkre is teheted a körmödet, mivel nem értesz hozzá. Az uv gélt, hívjuk mostantól zselének, ha nem gond, ez az elfogadott neve, úgy tudod összepárosítani, hogy megfelelő előkészítés (fertőtlenítés, saját köröm bolyhozása, nail prep, primer) után felviszed a körmödre a zselét, uv lámpában kötteted, fixálod (zselé fixálóval, cleanserrel), majd rákened a körömlakkot, azt nem lehet az uv lámpába tenni, mert nem szárítja meg hamarabb. Viszont a körömlakk tartósságát nagyon nagy mértékben növeli az, ha zselére kened fel.

Esetleg fixálás után érdemes átreszelni a körmöt, bufferrel is, ráhúzni egy nagyon vékony réteg zselét, újra fixálni és így lakkozni, erre azért van szükség, hogy tökéletesen sima felületet kapj, így szebben fog mutatni a lakk.

2014. nov. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!:) 1000%, hogy nem így álltam volna neki.
2014. nov. 4. 00:38
 8/17 Szőrös Béka válasza:

Kedves #6:

Én, mint pasi, így látom és még rengeteg más pasi is. Szerinted hülyeség amit írtam, szerintünk meg így van.

Személy szerint nem is ismerem el szakmának! Inkább csak komolyabb hobbinak. Szerencsére a nők és a férfiak nem gondolkoznak egyformán, nem feltétlen rossz :)

2014. nov. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kedves Szőrös Béka! Én meg akkor mától a te szakmádat nem ismerem el, biztos tiszta hülyeség, amivel foglalkozol és semmi haszna nincs. Lehet így is hozzaallni. Ha belegondolaz a legtöbb munkanak tényleg nincs konkrét haszna a társadalomra nézve. Csak ezt az emberek nem képesek bevallani maguknak. Olyan egyébként nincs, hogy mukormozo, úgy hívjuk, hogy műkörmös, ugyanolyan szakma, mint a többi foglalkozás a szepsegiparban és ugyanúgy iskolában tanítják. A fodrászt, kozmetikust is lenezed? Statusszimbolum? Kb. annyira, hogy sokszor a buta, semmihez sem értő nők szakmájának tekintik (a nők is). Külön jó ez akkor, amikor mint pl. nekem, egyetemi végzettséged is van, a mukoromepito mellé. Én ezt jobban szeretem csinálni. Mondjuk szerencsére olyan alkat vagyok, akit nem érdekel, hogy mások mit gondolnak, csak gondoltam megosztom veled a véleményemet. Ja és még valami, ha már szerinted ez csak hobbi, elárulom, hogy amikor a gyakorlati vizsgámra készültem, többször eszembe jutott, hogy egy szigorlat anno, azért könnyebb volt, mint egy körmöt rendesen megepiteni.
2014. nov. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ami pedig a férfiakat illeti, ők valóban nem a körmét nézegetik egy nőnek, az összképet nézik és ebbe a köröm is beletartozik. Pl. én még soha nem hallottam férfitől olyat, hogy milyen szép ruha van egy nőn, ők csak azt látják, hogy jól néz ki benne. Ha zsíros a haja, ragott a körme, csúnya a bőre rögtön nem fog neked sem tetszeni, még ha az alakja, ruhája rendben van, akkor sem.
2014. nov. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!