Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák ti mit tennétek ha...

Anyukák ti mit tennétek ha ilyet venne a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a gyerek én vagyok.barátnőimmel voltam boltban és 350Ft-ért vettem egy körömlakkot saját pénzből.Anyukám nem tudja.Eddig nem festettem a körmömet de szeretném!Anya eddig nem engedte de a lakk negyon szép halvány rózsaszín!

Anyukák ti kiakadnátok?

12/l



2013. aug. 24. 12:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
49%
Nyáron biztos engedném, iskolába már nem.
2013. aug. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Ilyesmi színe van:

[link]

:)

2013. aug. 24. 12:54
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

Ha úgy adódott, 12 évesen én is festettem már a körmömet, bár az iskolába sajnos nem lehetett lakkozott körömmel menni.

Szerintem anyukádnak nincs min kiakadjon. Csak mielőtt kifested a körmöd, mutasd meg neki, hogy milyen szép színt találtál és szeretnéd kipróbálni. Nem hinném, hogy ne engedné meg. Ha mégis ellenezné, akkor beszéld meg vele, hogy csak alkalmakra használnád. És aztán próbáld is ehhez tartani magad egy ideig. :)

2013. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a szüleim elég szigorúak. Nincs buli (egy évben max 2-szer, akkor is max éjfélkor értem jönnek), fiúk; hát eddig még nem igazán volt (megjegyzem nem azért mert anyaék nem engedték, hanem mert nem találtam olyat akit szeretni tudnék, illene hozzám) , egyébként azt h pl ott aludjak nála 100% nem engednék. Na meg persze nincs cigi, pia, csavargás stb.


Tehát szigorúak és féltenek, de ilyen dolgokba mint a körömfestés soha nem szólnának bele. Én bele is őrülnék. Nem értem ezt miért kell megtiltani? Az égvilágon semmi bajod nem lehet tőle. Egyébként már ki írtad ezt egyszer, mármint h anyud nem engedi. Ezt már én magam is túlzásnak tartom pedig nem vagyok nagy lázadó. Nekem anyaék észre se veszik.. 16l

2013. aug. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszi!

A többieknek megengedik a suliban is :)

A tanárok sem szólnak érte! :)

Szóval hogy ha te lennél az anyám nem szidnál le?

2013. aug. 24. 13:09
 6/27 anonim ***** válasza:
66%
De mi nem vagyunk az anyukád...
2013. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Normális választ légyszi!

Tudom hogy nem vagy az anyám de ha a gyereked ilyennel állítana haza akkor mit szólnál?

2013. aug. 24. 13:16
 8/27 A kérdező kommentje:

Igen tényleg én tettem fel ezt is!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..

Erre is válaszolhattok!

Köszi

2013. aug. 24. 13:30
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Tizenkét évesen fekete körmeim is voltak, persze csak nyáron vagy szünetekben. Anyukám nem szólt bele. Nem tudom, miért kellene túlkorlátozni a gyereket, attól, hogy ki vannak festve a körmei, automatikusan züllött csavargóvá válik? Én nem hiszem...
2013. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
98%

Soha ne az legyen a fő indokod, hogy mások is csinálnak valamit (pl. körömfestés), hanem az, hogy te ezt szeretnéd. És mivel nem vagy már kisgyerek, így nincs miért megtiltsa ezt neked anyukád. Max annyira szólhat bele, hogy ne ess túlzásokba.


És ami még fontos az az, hogy ne érezze azt anyukád, hogy a háta mögött kijátszod, hanem állj szépen elé és mondd el, hogy mit szeretnél és hogy a saját pénzedből áldozol rá. Így azt is megmutathatod neki, hogy apró lépésekben önállósodsz és nem is titkolózol előtte, vagyis nincs miért aggódjon. Ha mégsem akarná engedni a dolgot, akkor beszéljétek meg, hogy mikortól, vagy milyen feltétellel engedné meg. De nem hinném, hogy ennyire szigorú lenne anyukád... hiszen ő is nőből van és tudnia kell, hogy a nők szeretik festegetni magukat. :)


Szóval anyukádnak mindaddig nincs miért haragudnia rád, amíg nem vágod át, hanem szólsz neki az olyan terveidről, amik teljesen normálisak, csak ő eddig még fiatalnak ítélt téged ezekhez. Nem olyan nagy dolog ám ez a körömfestés, mint amennyire te most rágódsz rajta! :)

2013. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!