Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám behajtani a...

Hogyan tudnám behajtani a pénzem? Üzembentartó voltam, de a tulaj vezette az autót, a büntetés a nevemre jött.

Figyelt kérdés

Tulaj x városban (autó nála) , én 70km-re tőle, mint üzembentartó. (amikor együtt éltünk, így volt praktikus, csak aztán így maradt)

Felment az autópályára matrica nélkül, és a büntetés nekem jött. Ígérte, hogy kifizeti (2alkalom, 2*15.000ft), de nem így lett, jött a 2*60.000ft-os csekk. Én kórházi kezelés alatt álltam, zárójelentésem is van azokról a napokról, amikor az autó a pályán volt. Elkezdtem levelezgetni a díjbehajtókkal, hogy hadd fizessem be a 2*15E ft-ot. Harmadjára elfogadták.

Így én fizettem ki az "ő" büntetését.

Fordulhatok-e valahová, (feljelentés, stb) a zárójelentésem birtokában?

Illetve megengedett-e, hogy a tulaj vezesse az autót, annak ellenére, hogy én voltam az üzembentartó? (tudtam róla, hogy használja, hiszen nála hagytam kulccsal együtt)

Valaki aki ért hozzá, kérem segítsen, szeretném visszakapni a pénzem.


2014. nov. 19. 12:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek a büntetési tételek minden esetben az üzembentartót terhelik. Amennyiben volt köztetek valami kézzel fogható (papírra írt, szerződésszerű) megegyezés, miszerint abban az időpontban átadtad neki az autót, akkor behajthatod rajta. Ha nem volt, akkor hiába mondod, hogy kórházban voltál, az üzembentartó felelőssége az autó, ha nem tudod bizonyítani, hogy más vezette, akkor nincs mit tenni.


"Illetve megengedett-e, hogy a tulaj vezesse az autót, annak ellenére, hogy én voltam az üzembentartó?"

Természetesen megengedett, sőt, tulajnak sem kell lenni, bárki vezetheti az autót, nyilván a tulajdonos/üzembentartó engedélyével (nem kell külön írásba foglalni, ha önszántadból átadtad neki a kulcsot és a forgalmit, akkor ezzel megengedted).

2014. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!