Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam az autóm, és az új...

Eladtam az autóm, és az új tulaj nem íratta át! Erről kaptam is az okmányirodából egy papírt! Mivel hivatalos adásvételivel eladtam, minden költség és büntetés az új tulajt terheli? Vagy lehet nekem is belőle gondom? Adásvételi leadva.

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha te lejelentetted az okmányirodában és kaptál erről igazolást (meg ha jól tudom valami illetéket is kell ilyenkor fizetni, 2 vagy 4ezer), akkor neked nincs felelősséged.
2010. júl. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Neked ebből az ég adta világon semmi gondod nem lehet.

A vevőnek viszont elég sok.

2010. júl. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ja, mondjuk az, hogy nemsokára ki fogják vonni a kocsiját a forgalomból ;)
2010. júl. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

első vagyok, most olvastam át újra a kérdésedet.

Ahhoz, hogy ne legyen bajod neked kell lejelentened a kocsit az okmányirodánál. Tehát, ha te kapsz egy papírt az okmányirodától, hogy az autódat az új tulaj nem íratta át, akkor neked kell "leírattatnod" a nevedről. És ennek van valami néhány ezer forintos költsége.

2010. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

16.25-ös. Tiszteld meg annyira a kérdezőt, hogy ne írkálj hülyeségeket.

Mi az, hogy "leiratni a nevedről"?

Egy adásvételi aláírása egy lezárult jogügyletnek minősül, majd a Hivatal teszi a dolgát.

Pénzébe meg legfőképp nem kerül a kérdezőnek.

2010. júl. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a 1625-ös nem beszél hülyeséget, ugyanis az eladónak ugyanolyan kötelezettsége az adásvételivel bebattyogni az okmányirodába, mint a vevőnek....
2010. júl. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

16:29-es te meg tisztelj meg engem azzal, hogy tudatlanságodból eredően nem állítasz be engem hülyének.

Nekem ugyanis volt ilyen ügyem . Eladtam a kocsit, de nem íratták át. Az okmányiroda mondták, hogy ha az új tulaj nem íratja át akárhány napon belül, akkor nekem KELL leíratnom a nevemről, hogy semmilyen felelősség ne terheljen. És akkor nem kell majd utólag bizonygatnom, meg adásvételit lobogtatnom esetleges kérdéses ügyekben. (lehet hogy nem pont a "leíratni" szót használták, de ez volt a lényeg.)

2010. júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

...folyt.

amúgy meg, ha eladsz egy kocsit és nem teszel semmit, az új tulaj meg nem íratja át, akkor a hivatal hogyan tegye a dolgát? Honnan tudja meg, hogy te egyáltalán eladtad a kocsid?

2010. júl. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Gyorsak voltatok!Természetesen az adásvételivel bementem az ok.irodára!Fizetnem nem kellet semmit csak egy példányt lemásoltak!Az eredetire pedig ráirták a dátumot!Mégegyszer köszönöm a segitséget!
2010. júl. 15. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!