Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Teherautoval beletolattam egy...

Teherautoval beletolattam egy parkolo kocsiba és lett egy kis horpadás a motorháztetön. Utána elmentem amit felvett egy kamera és a tulaj feljelentett a rendörségen. Mi lehet a büntetés?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
teljes vagyonelkobzás, + életfogytiglani fegyház, penészes (tesco-s)kenyéren és holttenger-vizen.
2011. ápr. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

első ,ha ennyire rossz napod van inkább ne is válaszolj...

Szerintem megfizettetik a kárt + valami bünti mert elmentél ,de szerintem megmondhatod ,hogy nagyon fontos határidős fuvar volt.Esetleg beszélhetnél az autó tulajdonosával ,hogy ezt ti ketten lerendezitek.Pl megcsináltatod neki a motorháztetőt.ez legalább 20ezer lesz.

2011. ápr. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Mivel nem volt személyi sérülés 30.000 Ft a büntetés + a kár
2011. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
A kárt a biztosító fizeti.
2011. ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

A kárt a biztosító kifizeti, aztán kamatostul vissza fogja venni, mert ugye megemelkedik a biztosítási díj.

Ha sajátod a teherautó sokkal célszerűbb lenne/lett volna megegyezni a tulajjal. A rendőrséget meg amennyire lehet kihagyni a dologból.

2011. ápr. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom kimentek a rendőrök lefényképezni, ez is plusz pénz ( kb. 8 éve volt 10.000 Ft.)-

Rendőrségi kihalgatás kb. 1 óra alatt meg van.

Plusz bünti a zsaruktól. Bíztósítóhoz járkálni, ott visszasorolnak.


Ilyenkor a kárt szenvedett fél szélvédőjére egy cetlit kell helyezni az elérhetőségeddel, ( név, telcsi szám )

3 perc alatt meg van.

Most rá fog menni egy teljes napod vagy még több, ha alkalmazott vagy akkor a fönöktől lehet majd szabit kérni.

Ha nagyon akaratos, akkor fellebez és bíróság is lehet belőle. Tachograf korongot vagy a soförkártyát is ellenőrzik majd, és ha 90 -el mentél vagy nem tartottad be a pihenő időt az is plusz bünti.


Gondolom így fog lezajlani. Nagy gond!

2011. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
az a baj ,hogy már feljelentett a rendörségen és nincs elérhetősége.
2011. ápr. 29. 22:17
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

A cselekmény megnevezése:

Helyszín szándékos elhagyása, károkozást követően!

A" kis horpadás", az lehet akár milliós kár is.

A biztosító nem fizet, mert elhagytad a helyszínt.

A tulajnak egyéb követelése is lehet.

Ehhez jön a büntetés összege.


Egy-két millából megúszhatod...

2011. ápr. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Meg is érdemled.Az ilyeneknek a kezét vágnám le.Bezzeg ha az ő kocsijukba tolatnak bele,akkor már ordibálás menne.
2011. ápr. 30. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Vérbeli s*ggfej vagy... Bocs, de ezt muszáj volt leírnom.
2011. ápr. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!