Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 17eves fiu vagyok a véleményet...

17eves fiu vagyok a véleményetekre lennék kíváncsi a negatív kommenteket mellözzétek Kezdjük az elején 3. osztalyos voltam amikor a szüleim?

Figyelt kérdés
elváltak ez bennem alapból nyomot hagyott utana elköltöztünk anya en meg tesom. Minden nap egy nehezebb volt ugyanis anyagi gondokkal küszkődtünk. Teltek az evek "felsős" lettem 5. -es es az anyagi nehezsegek miatt sajnos nem tellett ruhara es 4 even keresztül leneztek kigunyoltak a legjobb barátom meghazuttolt pedig senkinek nem ártottam egy rossz szot nemszoltam csendes gyerek voltam a lb-m minddig a fejemhezvagta h szegenyek vagyunk mintha en tehetnék róla. Eleg sokszor volt sérülésem es anyam mindig aztmondta majd helyrejon es nemmentunk soha orvoshoz mert nem tellett ra Mindig kisebb ruhaban jarni nemtudjatok milyen erzes volt miutan elballagtam mehettem barackosba hamar megtanultam milyen ha nincs es latni anyamat sirni mert . Es az esőböl bevenni a hazba es erosnek kellett lennunk mar gondolkoztam azon h feladok mindent de nemvagyok gyenge bizok benne kesobb jobblesz es aki hasonlo helyzetbe van csak annyit uzennek mindig felkell alni es kuzdeni mert a gyenge elbukik es ne feledjetek csak azzal lehet kotekedni aki hagyja! Ja es mind ezek mellett amig tesom erosebb volt 8 even at megvert de most megse ut es en megsem bantom ot! Hol az igazsag? Fel a fejjel es turni kell a pofonokat "senki nemtud nagyobbat utni mint az elet"
2014. dec. 10. 20:23
 1/2 anonim válasza:
Az utolsó pár mondatod, nagyon szíven ütött.Jó értelemben.Olvasom, hogy mennyire nehéz helyzetben vagytok, és mégis le tudod azt írni (és remélem így is van:) ), hogy erős vagy és nem adod fel...Hm...Nagyon bátor dolog, és dicséretre méltó.Bár nekem a helyzetem jóval jobb, tudom miről beszélsz.Egy közeli ismerősömnek 7 testvére van, egy kis falun nőttek fel jó pár évvel ezelőtt.Felsős kora óta minden nap már 4kor a pékség előtt várt, hogy vihesse a reggelit haza, majd ment dolgozni, majd suliba, majd dolgozni, majd haza besegíteni a szüleinek.Egyszerű emberként éltek, s bár nem mesél el mindent, tudjuk, hogy nem volt nekik meg még az 'alap' sem.Egy egyszerű szakmunkásként végzett, majd dolgozott, mikor találkozott a feleségével és elment utána egy egyetemre.Ma 3 gyerekükkel együtt mindenük megvan, sőt sokkal több, mint amire szükségük van, de tudják, hogy ennek mi volt az ára.Ő egy roppant erős ember volt, aki tudta mit akar és tett is érte, nem elkeseredett és alkoholba, drogba menekült.Sőt a mai napig mindennap emlékezteti rá a gyerekeit is, ha elégedetlenek.Nyilván ehhez óriási akaraterő kellett.És neki és családjának volt még egy plusz, és ne értsd félre, de értened kell, hogy nem csak magának köszönheti a sikert.A család egy keresztény család, akik komolyan vették, hogy a megpróbáltatásokban tanulják meg, amire később szükségük lehet, és hiába nincs elegendő ételük, hiába fagynak meg karácsonykor, hiába nincs ajándék, hiába kell 12-13 évesen dolgozni, van valaki, aki gondoskodik róluk.Bocsi, ha ez a része nem érdekel, de ez hozzá tartozik a történethez.Vannak nagyon erős, hit nélküli emberek ma is, lehet te is egy vagy közülük és lehet ki tudsz belőle lábalni, de az nem lesz tartós.Mindenesetre azt tudnod kell, hogy igazság nincs, mert nem ilyen világban élünk, tisztességes emberek maradtak még páran, akik szembe úsznak az árral.Csak remélni tudom, hogy te is egy vagy és maradsz közülük.Sajnos én neked innen nem tudom megmondani mit tegyél, de ne add fel!Milyen munkahelyed van?Képességeid?Nem tudsz valami ösztöndíjjal továbbtanulni egy jobb állásért?Édesanyéd dolgozik?Azt a kevéske pénzt be tudjátok osztani, vagy kifolyik a kezetek közül?Hiszem, hogy ha ekkora akaraterőd van, ki fogsz tudni belőle mászni, de légy türelmes,kitartó, szorgalmas, törekvő.
2014. dec. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Anyukam dolgozik de a havi 90k nemeleg semmire egyedul nevel es a hazat is fizetni kell en meg tanulok szakkozep suli info szak tesom osztalytarsam megbukott szinte egyeduli remenyvagyok bar tesom utal es ezt joltudom de en probalok segiteni neki es koszonom a valaszodat!
2014. dec. 11. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!