Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Az egyik legjobb...

Mit tehetnék? Az egyik legjobb haverom (a srác a párom legjobb barátja 19 éves) ma megöli magát. Vajon kellene még valamit tennem?

Figyelt kérdés

egy hónapja tervezi...próbáltuk szépen, csúnyán lebeszélni.Foglakozni vele, nem törődni vele, de semmi sem használ...egy közös barátunkkal folytattak se veled-se nélküled viszonyt.A lány nem mondott egyértelműt a folytatásra, és így az ő ügye már el van döntve.Most is 5 órán át próbálom lebeszélni mindenhogyan, de nem megy.Talán szólnom kellene a szüleinek valahogy?Vagy hívni a lány, hogy hívja fel.De már ezerszer beszéltek...

Kétségbe vagyok esve, hogy már ide fordulok, mert mindenki azt mondja, h nem teszi meg, mert aki megteszi nem beszél róla, de én úgy félek...a abarátom is bele fog betegedni :(:(:( Segítsetek!!


2008. aug. 17. 04:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Ha téged is bevon abba hogy megöli magát, akkor nem teszi meg!

Nincs hozzá bátorsága,mert aki öngyilkos lesz az nem veri nagydobra ,hogy ma megölöm magam!!

Probálj beszélgetni vele,figyeld mit cselekszik,de hidd el nem teszi meg,mondd meg neki hogy igy csak a szeretteinek árt vele!

A lányban nem fog bűntudatot ébreszteni az is biztos,magyarázd meg neki majd talál magának másik lányt,hisz annyi van!

Egyébként teljesen igaz hogy aki öngyilkosságra készül,nem beszél róla,ő pedig várja tőletek a segitséget azért mondja mindég!

A szüleit sztem jó volna beavatni,lehet hogy ők jobban tudnának segiteni neki!

2008. aug. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Ennek a fiúnak pszichológus segítségére van szüksége.

Szólj a szüleinek, mert szörnyű lenne ha véletlenül sikerülne neki.

Való igaz, hogy az igazi elszántak nem beszélnek róla. :((

De aki ilyen játszmákkal próbálja uralni a környezetét, az mentálisan beteg. Még akkor is ha ez kamaszkorban gyakori. Ha van az iskolában pszichológus akkor szólj neki is. Neki kötelessége foglalkozni a gyerekekkel akkor is ha a szülők nem figyelnek eléggé az árulkodó jelekre.

2008. aug. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat.

Az a baj, hogy már nem tudok vele beszélni.Kiment Erdélybe a szülőhazájába, és ott teszi meg ma éjjel.Én is azt gondolom, hogy mentálisan beteg...de akkor is féltem.

Fősulira járunk, de nem hiszem, hogy elmenne orvoshoz...

Köszönöm, és várom a további válaszokat.

2008. aug. 17. 13:11
 4/17 anonim ***** válasza:
34%
Azon kívül, hogy beszélsz vele, nem tudsz többet tenni. Nem vagy az anyja, és nem is kell azzá válnod. Bele kell törődni a természetes szelekcióba.
2008. aug. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
mindenképpen beszélj azonnal a szüleivel!az valoban igaz hogy aki annyira megakarja magät ölni,nem jelenti be hogy haho....ma megölöm magam..de viszont!!!!!ha a szüleinek szolsz hogy figyeljenek rà oda mert azt terjeszti hogy megöli magàt stb,akkor lehet hogy pàr szoval életet mentesz!<---ezt ne felejtsd el.ha meg tegyük fel megöli magät ha nem is ma, majd holnap avgy jövöhonapban..akkor fordalni fog a lelkiismert téged egy életen àt hogy legaläbb aszüleinek szoltàl volna,hisz ez nem olyan nehez dolog(felhivni öket ,és elmondnai minden amit tudsz.)hisz csak ezt tudod tenni az ö érdekében,mäst nem:(.nekem egy ismerösömet most ölték meg kb egy hete...elvàgtàk a torkàt:(!!!egy làny volt 21 éves modell.szabo dézi a neve.ok nem ö ölte meg magàt,de akkor is..gondolj bele hogy 1 pär szoval..egy kis segitséggel lehet megmentesz egy életet!!!:(!!!!!!!!!!!!!!és ezt mondtam ma is pär ismerösömnek mert engem agyon megviselt dézi haläla,hogy ne legyetek szemetek azzal akit szerettek és tegyetek meg érte bàrmit amit tudtok!!!éS szeresd!!hisz sosem tudhatod mikor lätod öt utoljära:(!!!!!szolj a szüleinek!:(
2008. aug. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem jó a viszonya a szüleivel állítása szerint...és nagyon konzervatívak.Ha megtudnák lehet, hogy csak felhergelnék, és megtenné máskor...nem tudom eldönteni...de én nem is akarok dönteni, képtelen vagyok!SZÓLJAK A SZÜLEINEK? VAGY NE?? :'(
2008. aug. 17. 21:16
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Ez, hülyeség, hogyha beszél róla nem teszi meg. Nekem az egyik barátnőm kitalálta, hogy megöli magát, el is mondta pár embernek, hogy mit tervez, azt is mondta, hogy hogyan fogja csinálni. És meg is tette, majdnem össze jött neki. Szólj a szüleinek, mást nem tudok tanácsolni. Pszihológus segitségére lenne szüksége
2008. aug. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És ha szólok nekik vajon mit mondhatnék...csak smst tudok írni, mert külföldön vannak.És ha a barátom megutál amiért közbehúztam a "számításait"???
2008. aug. 17. 21:20
 9/17 anonim ***** válasza:

Inkább utájon meg, de maradjon életben. Én sokmindenkinek beszéltem róla, és meg is tettem... nem ezen múlt, hogy élek.


Ilyen barmomságot ne írjon már senki, hogy "aki beszél róla, az nem teszi meg." Lófütyit nem... Ez az utolsó segélykiáltása. Hívd fel a szüleit.

2008. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
de vajon a szülei tudnak segíteni rajta????Meg tudják állítani??És ha most sikerül megakadályozni mi a biztosíték, h nem teszi meg újra majd???:(
2008. aug. 17. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!