Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Főbérlő akarok lenni de hogyan?

Főbérlő akarok lenni de hogyan?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet azt megjátszani hogy kiveszek egy házat főbérletbe és én azt meg tovább kiadom albérletbe?
2014. dec. 18. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Veszel egy lakást/házat, és máris főbérlő leszel. Máshogy nehéz lesz.
2014. dec. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annak mi értelme? Nem a tulajdonos a főbérlő? Ő adja bérbe a házat. Ha te kibérled valamennyiért és többért kiadod másoknak, annyi haszon lesz rajta hogy senkinek se fog kelleni mert túl drága lesz.
2014. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy kiveszel egy házat "főbérletbe".


Ha bérelsz valamit, akkor te leszel a bérlő - és a tulajdonos ritkán szokott abba beleegyezni, hogy a bérlő tovább adja a lakást.


A főbérlő/albérlő kifejezés még a régi időkből származik, amikor a tanácsi bérlakásokban lakók nem voltak lakástulajdonosok, csak bérelték azt, így őket nevezték főbérlőnek - ha ők bérbe adták a lakást vagy egy részét, na az volt az albérlő.

2014. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

utolsónak igaza van. ma már tulajdonos van, meg bérlő.

abban meg nem vagyok biztos, hogy ha kibérelsz valakitől egy lakást, akkor azt tovább adhatod-e (szerintem nem) valaki másnak, albérletbe. ekkor lennél te a főbérlő, ő meg az albérlő (az eredeti meg a tulaj), de kétlem, hogy értékelné.

2014. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!