Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek átvertek?

Antal15 kérdése:

Szerintetek átvertek?

Figyelt kérdés

Hétfőn megbeszéltem az eladóval olx-en hogy megveszem az áruát, előre utaltam a pénzt még aznap, és amikor másnap írni akartam neki olxen láttam, hogy letörölte a hírdetést és nem tudok neki írni. Szerintetek lenyulta a pénzem? Mit tudok tenni?

50000 Ft-ról van szó.



2014. dec. 25. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Mielőtt ilyenre vállalkozol, gondolkodnod kellene, de legalább elolvasni az olx figyelmeztetését.

Ez egy hirdetési felület, s semmiféle információja nincs a felhasználókról, a hirdetés tárgyáról.

Nyomatékosan felhívják a figyelmet arra, hogy soha nem szabad előre fizetni semmi módon. Sőt arra is kérnek, ha ilyen hirdetéssel találkozol, szólj nekik.


Tk. az, hogy törölte az árut, akár jogos is lehet, hiszen eladta neked. Tőlünk a futárszolgálat hétfőn vett fel utoljára árut, keddi szállítással, s január 5-ig nem is dolgoznak.

Az, hogy a hétfői vásárlásod még nem érkezett meg, önmagában még nem feltétlenül utal csalásra.

2014. dec. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
kitalálom... xbox!
2014. dec. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Playstation 4
2014. dec. 25. 14:29
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Ha nem reagál, menj a rendőrségre. Vidd a gépedet, mentsd le a bankszámlaszámot, levelezéseidet, stb., add át a nyomozónak.

Telefonszámát nem tudod? Hívtad? Kinyomja, nem él a szám?

Lehet csak az ünnepek miatt nem foglalkozik ezzel, de gyanús.

2014. dec. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nincs meg a telefonszáma sajnos :(

Elakartam kérni másnap de törölte a hírdetést így nem tudtam neki írni

2014. dec. 25. 18:20
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

Egyszer a családom a Vaterán járt így. Ott megvolt a telefonszám, minden adat, bankszámlaszám. GPS-t vásároltunk, de nem kaptunk semmit. Ment a feljelentés, kiderült kb. 100 embert vert át, az illetőt nem találták meg...


Én azt tudom javasolni, hogy ha nem tudod felvenni vele sehogyan sem a kapcsolatod, de már a pénzed elküldted neki, és nem kaptál érte semmit, menj be a rendőrségre. Jobbat nem tudsz csinálni, viszont lehet nem te vagy az egyedüli akit átvert. A bankszámlaszáma megvan, ezt le tudják nyomozni, az OLX-en meg le tudják kérni a profil adatait (már ha valósat adott meg, de az IP-címe is meglehet). A profil megvan még, csak a hirdetést törölte, vagy a profilt is? Ha megvan, írj neki egy másik üzenetnél.

Sajnálom, hogy így jártál, de ennyi pénzt nem szabad előre utalni. Utánvét ilyenkor jobb.

2014. dec. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, az első válasz miért lett lepontozva, amikor mindent leír, amit erről le lehet írni.

Egy hirdetési újságan mindenki azt hirdet és úgy, ahogyan akarja. Atombombát persze nem lehet, de minden olyant, amit törvényesen birtokolni lehet igen.

Sem a nyomtatott, sem az internetes hirdetési újságok nem felelnek ezekért a hirdetésekért.

Ezt mindenkinek tudnia kell.

De ha nem, akkor is bátorság kell egy vadidegennek pénzt küldeni úgy, hogy nem tudom a folyamatott kontrolálni.

Tanulópénznek kicsit sok ez az ötvenezer forint.

Ha keddig sem kapod meg az árut (az ünnepek alatt és hétvégén nics kiszállítás), akkor tegyél feljelentést.

2014. dec. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!