Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ciki ha szeretek fiúként...

Ciki ha szeretek fiúként főzni? (17)

Figyelt kérdés
Sokat viccelődnek vele, nem úgy "igazából " szólnak be, akár osztálytársak , stb. Egyébként nem akarok szakács lenni, de úgy szívesen sertepertélek a konyhában, szeretek "különleges " ételeket elkészíteni, nem összedobni egy paprikás krumplit most hasamra ütöttem. Hanem valamilyen komolyabb, "díszesebb" ételt. Úgy érzem, hogy ilyenkor teljesen kikapcsolok és megnyugszok vagy nem is tudom.
2015. jan. 7. 12:51
 1/9 Spilerke ***** válasza:
100%
Nem ciki legalább gondoskodsz magadról, én egy pirítóst se tudnék megcsinálni. Pedig főznék magamnak csilisbabot :D
2015. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha megtanulsz pálinkát is főzni, te leszel a kedvenc az osztályban.
2015. jan. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem ciki ... miért is ne lehetnél szakács?
2015. jan. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne ciki?

Ráadásul még jókat is ehetsz.

2015. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 2xSü ***** válasza:
100%

37 éves vagyok. Szeretek főzni. Van valami mérnöki jelleg is a főzésben, mikor kiméred az alapanyagokat. Meg van valami nem racionális benne, mikor kóstolgatod, improvizálsz, stb…


Alkotni jó dolog. A főzés is ilyen alkotási folyamat. Alapvetően az alkotás férfi jellegű tevékenység. Hogy történelmi okokból ez a feladat a nőkre maradt sok esetben, az egy dolog.


Nota bene attól, hogy a főzést női feladatnak gondoljuk a sztereotípiák miatt, ez nem jelenti azt, hogy egy férfinek ne kellene érteni hozzá. A független, önálló életnek ez is része.


Nézd meg, a leghíresebb szakácsok, séfek között azért alapvetően több férfi van, mint nő.

2015. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát azt azért mérnöki jelleghez nem hasonlítanám. :) De mindenesetre olyan. Nem is tudom. Számomra fura. De furcsán jó, leginkább úgy fogalmaznék, hogy érdekes. sokan látnak egy receptet és kész , de az annyi féle képpen készíthető de legalábbis akaratlanul máshogy készíti mindenki , mert nagyon az érzékekre hagyatkozik az egész. Ez nekem olyan érdekes, sőt talán éppen ettől egyedi. Nem kell valamit tovább csinálj . vagy más hozzávalókkal is bővíteni. Ugyanúgy próbál az ember csinálni ahogy leírják mégis mindenkié más.
2015. jan. 7. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:

"a leghíresebb szakácsok, séfek között azért alapvetően több férfi van, mint nő"

Ez nem véletlen :-)

Több oka is van:

- egyrészt a "mérnöki" pontosság. Sok nő erre képtelen, vagy utálja. Ők aztán nem is tudnak mindig egyformán főzni.

- másrészt az alkotás, a bátorság a változtatáshoz. A nők hagyományőrzésben jobbak.


Persze ezek csak átlagok, ami alól sok kivétel van.

2015. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 2xSü ***** válasza:

A főzés igenis mérnöki feladat. A recept nem más, mint egy technológiai leírás, egy gyártási folyamat leírása (pontos méretezésekkel), csak éppen nem a széklábat és az ülőlapot fogod meg és csavarozod össze, hanem olajat veszel, répát, és megdinszteled.


Egyébként tapasztalataim szerint a sütés-főzésnek két egyforma fontosságú szabálya van:

a.) Mindent a recept szerint csinálj, ne térj el tőle.

b.) Térj el a recepttől, ne ragaszkodj hozzá.

Az igazán jó sütés-főzés nehézsége abban rejlik, hogy tudni kell, mikor melyik szabályt kell alkalmazni. :-) Na ehhez kell némi tapasztalat. Addig persze célszerű az a) szabályt követni inkább. Így van ez a sakkban is például. Egy jó játékos ismeri és alkalmazza a megnyitásokat. Az igazán profi játékos ismeri és alkalmazza a megnyitásokat, de egy adott ponton eltér a jól megszokott sémáktól. Ő tudja miért teszi, miért lesz ez neki jobb.


#7: Vannak egyéb okai is. A nők általában jobban főznek szerintem. Csak ők inkább a családnak, inkább éltető, fenntartó, jobbító jelleggel teszik ezt – a férfiak számára talán fontosabb az alkotás jellege –, és nem akarnak feltétlenül karriert csinálni belőle. Vagy néha nincs rá módjuk, hogy karriert csináljanak belőle. Férfi és nő is főzhet, de lehet, hogy egészen más céllal teszik ezt.

2015. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ciki, hogy szeretsz főzni. A fiam (24) is jól főz, sütni is tud, a sajtos masnijának a nyomába se érek :)))
2015. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!