Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akik elítélik a melegeket,...

Akik elítélik a melegeket, azok miért? Tudnátok konkrét okot mondani miért nem bírjátok őket?

Figyelt kérdés

2015. jan. 17. 16:20
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
97%

Tegnap pont szóba jöttek a melegek, miközben anyukámmal beszélgettem. Azt mondta, undorítónak tartja őket, és nem bírja elképzelni hogy két férfi- avagy nő szeresse egymást, mitöbb, le is feküdjenek egymással. Számára elképzelhetetlen hogy mit szeretnek a másikban. Nem akartam vitába szállni vele mert még a végén gyanús leszek neki.

Aztán kijelentette hogy nem bírja a homokos pasikat.

Én meg mondtam neki, hogy ne aggódjon, ők se bírják őt. :))

2015. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
az igen:) te akkor nem vagy meleg ugye?
2015. jan. 17. 18:27
 3/51 anonim ***** válasza:
87%
Nem, azt hiszem nem. Mondjuk vannak néha ilyen kis "fellángolásaim", megnézek pár csinos feneket, de nem hinném hogy komolyabb lenne. De mindig is úgy voltam hogy a meleg téma nálam érzékeny dolog, tisztelem azokat akik felvállalják, büszkék magukra. És szörnyű dolognak tartom hogy még a mai világban is annyira felkapott, tabu téma. Inkább természetesnek kéne venni.
2015. jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
64%

Nézd, kéredző. A legtöbb ember egyfajta belső undort érez, ha arra gondol, hogy egy azonos neművel kerülne intim helyzetbe. Ugyanerre asszociál, ha más egyneműeket érzékel bármilyen módon, intim helyzetben. Ez természetes érzés, amit nem szeretnek. És ebből fakad eredően az ellenszenv a melegekkel szemben.

Mondok egy (talán kicsit durva) analógiát, ami talán segít megérteni a dolgot. Gondolom visszataszítónak találnád, ha valaki ürüléket (sajátja, vagy sem, az most mellékes) enne a környezetedben. El tudod fogadni, hogy vannak a világon emberek, akik ürüléket esznek, de nem szeretnéd, ha ezt a környezetedben tennék. Sőt, egyáltalán nem is akarsz tudni róla. Ha valaki odamenne hozzád és azt mondaná, hogy "Én szart eszem, mert szeretem. Fogadd el!", valószínűleg te sem igazán tolerálnád. Ez hasonló belső undort vált ki, mint a meleg kapcsolat gondolata is a legtöbb egészséges heteró emberből.

2015. jan. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
39%
Csak ugye ti ezt nem értitek, nem érthetitek, mert nem érzitek.
2015. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
69%

Másik analógia, amikor a környezetedben van egy büdös ember. Nem érzi magán, hogy büdös, mert az orra megszokta azt a szagot. De mégsem jó a jelenlétében lenni, mert zavaró. Nem magát az embert utálod, hanem egyszerűen van egy tulajdonsága, amit nem szeretnél elviselni. Neki joga van büdösnek lenni. Lehet, hogy természetes folyamatok eredménye, hogy büdös. De neked, mint nem büdösknek, zavarja az orrod az ő szaga. Maga a szag nem okoz neked fizikailag semmi sérülést, akár tolerálhatod is, de mégis kellemetlen érzést kelt benned. Visszataszítónak találod.

Még csak az sem kell, hogy az illető mosdatlanságból fakadóan legyen büdös. Elég, ha olyan illatot használ, amit te személyesen (illetve a többség) nem szeretsz.

2015. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
85%
Elég durva hasonlatokat írtak, ami kicsit talán sértő is, de be kell vallani, ha nagyon bele gondolunk, erről van szó.
2015. jan. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
77%
a melegek is undort éreznek, ha arra gondolnak, hogy a másik nemmel kell szexuális kapcsolatot létesíteniük, de mégsem hallottam még olyanról, hogy a melegek ez miatt utálnák a heterókat...
2015. jan. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
87%
Mert kisebbség, és a többség ellen nem ildomos harciasan fellépni, pláne, ha pont a saját csoportod elfogadását akarod elérni. Egyébként a másik oldalnak is vannak ilyen megnyilvánulásai, csak mivel sokkal kevesebben vannak, ezért nem olyan látványos. Pont itt volt pár napja egy kérdés, ahol egy meleg srác a heteroszexualitást kb nyíltan természetellenesnek bélyegezte, mert ő nem azt érzi. Ez mi, szerinted, ha nem olyan megnyilvánulás, mint amit a heteró oldalról homofóbnak kiáltanának ki?
2015. jan. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

a 4es álaszolónak elismerem hogy amit mondott abban van valami, de ezek elég fura hasonlatok. Szerintem elég nagy különbség van a 2 között/sz*r evés meg homoszexualitás/az egyik kapásból meg sem változtatja az ember életét, és még sorolhatnák egy csomó különbséget. A 8as válaszolóval viszont ennek kapcsán egyet értek. Mi nem utáljuk a heterókat, de ők utálnak minket. Egyébként a homofóbia tudomásom szerint pszichiátriai betegség, valamint a valódi fóbiához hasonlóan irracionális. Ebből adódóan egy ilyen értelemben vett egészséges ember nem ítélne el minket, vagy ha igen vele meg lehetne beszélni.


A 9es válaszolótól kérdezem hogy a meleg felvonulásra gondolsz e?

Ha meleg és úgy homofób, hát van ilyen. Bár nem értem akkor nem a heterókat szidná..

2015. jan. 18. 11:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!