Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akik elítélik a melegeket,...

Akik elítélik a melegeket, azok miért? Tudnátok konkrét okot mondani miért nem bírjátok őket?

Figyelt kérdés

2015. jan. 17. 16:20
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
56%

Ezt(szerintem)több szempontból is érdemes megnézni:

1.:Ha valaki hívő keresztény akkor ugyebár azért mert a biblia tiltja a szodómiát(nem a szaporodást célzó szexuális tevékenység)

2.:Saját verzióm: Az ember nem szereti azt amitől fél->Az ember fél attól amit nem ért->Ahogy körbenézek látom a szebbik nem képviselőit nagy számban, és megfogalmazódik bennem:Dögöljek meg ha értem a b*****t

3.:Ezt már többen írták előttem:a félelem a meg nem értett dolgoktól és ezáltal a nem szeretetnek a gyűlöletig való fajulását az váltja ki hogy más mint az átlagos ezért undorodunk tőlük

4.:Ez személyes véleményem alapján egy mentális betegség, pont mint amikor valaki pszichopata/debil/egyéb módon sérült elméjű(félre ne érts nem hasonlítom a melegeket hozzájuk csak említettem még pár mentális alapú betegséget) és mint a fönt említett példák képviselőit nem szeretjük úgy egyéb más mentális betegekkel szemben is fönnáll ez

5.:Meleg fölvonulások, az ott föltűnő dísz b*zikat látjuk hogy nagy nyilvánosság előtt mit tesznek és elkövetjük az emberek egyik nagy hibáját: általánosítunk

És végül a személyes véleményem: addig nincs velük baj amíg megtartják ezt maguknak, de amint neki állnak hirdetni, hogy "Nézz ide! Meleg vagyok és büszke vagyok rá. Fogadd el!" akkor már nem jó, a hibákra nem kell büszkének lenni és magamutogató módon villogtatni hogy ilyen nagy mértékben eltér a normálistól. Én sem vagyok tökéletes de nem hirdetem hogy ez meg ez nekem rossz tulajdonságom és neked ezzel nem lehet bajod, számomra ez a visszataszító és igen sajnos én is elkövetem az általánosítás hibáját+ilyen a nevelésem.

2015. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim válasza:
39. A kérdésre válaszolj, ne az enyémre. Mellesleg ha egy nőn buliba látom, hogy hetero akkor nyomulok, de ha gyanús hogy boszi, akkor hagyom..
2015. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
51%
Már válaszoltam a kérdésre, de te akkora nők álma vagy ezek szerint, hogy minden hetero nő epekedik utánad, hiszen csak akkor hagyod abba a nyomulást, ha "boszi", akkor nem, ha mondjuk idegesíted és próbálna lepattintani. Ez ugyanaz a kategória, mint amit veled tettek csak szólok.
2015. jan. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim válasza:
0%
1.egyszerű.természetellenes.az ember sok mindent tesz rosszul az életében, de ez a viselkedés az emberiség kihalását jelenti.szomorú hogy sok felnőtt már az ártatlan gyerekekre is ráerölteti beteges érzelmeit(pl. elton j.)
2015. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
33%

puttonyos nevű felhasználó válasza:



"Nem tudom, halottad már, ismered azt a szót, hogy szeretet? Mert én pl. szeretem az embereket. A gyerekemet (is) :-))) De úgy látom, a Te világodtól ez igen messze áll... Mivel észérvekkel nem szolgáltál - számomra - csak a mások degradálásával és sértegetésével - ezért én is befejeztem a vitát :-) "


hogy jön ide, h ismerem-e,h mi az, h szeretet? direkt terelsz és beszélsz mellé folyamatosan, vagy tényleg ennyire nem érted, amit olvasol?


"Végezetül, ha jól sejtem, azért lehetsz itt és szidhatod a férfi - nő kapcsolatot, mert Te is csak valahogy megszülettél :-))) A saját létezésedet köszönheted a férfi - nő kapcsolatnak :-)))"


hol szidtam a nő-férfi kapcsolatot? tényleg, sztem gyakorold már az értő olvasást, ha ennyire nem megy, vagy tanulj egy kis vitakultúrát és arra reagáljm amit írok, és adj a számba olyan dolgokat, amit nem írtam. és nem kell :))) minden mondatodba :))))) kismillió szmájlit:)))) tenni, ettől nem leszel vicces, :)))) de még igazad sem:)))) lesz. olyan gyerekes dolog és idétlen dolog inkább.



"1.egyszerű.természetellenes.az ember sok mindent tesz rosszul az életében, de ez a viselkedés az emberiség kihalását jelenti.szomorú hogy sok felnőtt már az ártatlan gyerekekre is ráerölteti beteges érzelmeit(pl. elton j.)"


na te viszed a prímet ostobaságban. a melegek aránya mindig kb. 5-8% körül volt. a homoszexualitást nem lehet elkapni, se rákényszeríteni senkire.

az emberiség kihalását :D ja hát homoszexulitás mindig is volt, és eddig többször is kihalt az emberiség.


"Utolsó ez valóban túlzott nyomulás, de tedd a szívedre a kezed te sosem csináltál ilyet nővel, akár ittasan diszkóban? Egy nőnek rendszeresen át kell élnie, hogyha elmegy pl. bulizni, hogy próbálják fogdosni, de akár tömegközlekedésen is, vagy csak az utcán, amikor füttyögnek a munkások.

Ez minden nem és minden szexualitás esetében elfogadhatatlan, ugyanaz a kategória. Szerencsére nem minden heteró férfi ilyen, ahogy a melegek nagy része sem olyan nyomulós, mint amit leírtál."


felesleges neki magyarázni, sztem vhol mélyen belül ő is tudja, h butaságokat hord össze, csak próbál vmi racionális érvet keresni arra, hogy miért utálja a melegeket, de nem igazán sikerül neki. eleve két negatív tapasztalat alapján utálja az egész meleg közösséget, ez már sokat elmond róla.


de tényleg felesleges ezt túlragozni. a homofóbok tudatlan, buta emberek, akik semmit nem tudnak a melegekről, általában láttak 2 és fél percet egy melegfelvonulásból vagy találkoztak életükben 1 nyomulós melegekkel, és akkor úgy érzik, h ez racionális alapot biztosít a gyűlöletüknek. Magyarországon amúgyis tele vannak az emberek indulattal, boldogok, ha találnak olyan csoportot, amit lehet gyűlölni.

2015. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Erre jómagam is kíváncsi vagyok, ezért végigolvasgattam a válaszokat, de nem meglepő módon egy értelmes, logikus indokkal nem találkoztam, de legalább néhány normális véleménnyel igen. Sosem értettem a homofóbokat, és itt sem sikerült megértsem őket. Egyetlen elképzelésem az, hogy csak rossz tapasztalataik vannak a melegekkel kapcsolatban, és ezért általánosítanak, ami elég szűklátókörűségre utal, de ez még egy érthetőbb indok. Hisz az ember már az ősidők óta általánosít, és sok esetben életmentő is volt. Ha tapasztalsz valamit, és azt elég sűrűn, akkor beépül a tudatodba, így amikor hasonló helyzetbe, környezetbe kerülsz, ez a védelmi/biztonsági mentés aktiválódik, és természetesen úgy készül fel maga a szervezet, az agy, ahogy azt eddig kitapasztalta. Én is rengetegszer általánosítok, például egy rendelőben, ahol 10 cigánnyal ülök nem hagynám ott a táskám (bár nem használok táskát, de a példa kedvéért), vagy ha mégis, akkor sem nyugodt szívvel, minden aggodalom nélkül, mert bennem is vannak előítéletek. Mondjuk szerintem a meleg kérdés más, de akinek rossz tapasztalatai vannak a melegekkel kapcsolatban, annál szerintem ugyanúgy védekezési ösztönök lépnek fel melegek társaságában, mert a rossz emlékeire asszociál.
2015. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
38%
Mert természet ellenes.
2015. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
Mit értesz természetellenes alatt? Ha valami természetellenes, máris nem bírod/undorodsz tőle? A rózsaszín haj is természetellenes, ha valaki mégis rózsaszínre festeti a haját, akkor őt sem kedveled?
2015. jan. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim válasza:

Az emberek nagy része szereti a biztonságot. Biztonságot ad, ha abban az a normarendszerben élsz, amiben felnőttél, mert ebben tudsz tájékozódni. Ha egy normarendszert túl gyorsan akarsz megváltoztatni, akkor a benne élők úgy érzik, hogy "kihúzod a lábuk alól a talajt". A hagyományos értékrendet vallók szerint a homoszexualitás betegség (öröklött, születéskori rendellenesség vagy utólag, pl nevelés útján szerzett, az ebből a szempontból tökmindegy), amennyiben olyan állapot, ami a normálistól eltér, és akadályozza az adott embert a társadalom által elfogadott általános életmód folytatására. Így betegségnek tekinthető az, hogy valakinek hiányzik a lábfeje, de az is hogy cukorbeteg, vagy színtévesztő, esetleg diszlexiás vagy pszichopata gyilkos. De nem betegség például a balkezesség, mert ez nem jelent akadályt a mindennapi tevékenységben (de a normálistól eltér).


Az a folyamat, aminek során ezt a szerintük "beteg" állapotot normálissá próbálják tenni, a heteroszexuálisok nagy részében olyan érzést kelt, hogy "akkor most már semmi sem biztos?!?". És ez a bizonytalanság rossz érzés. A melegek számára pedig rossz hír, hogy ez a bizonytalanság-érzés már társadalmi szinten hozzájuk van kapcsolva, és akiben ez kialakult, az már nem nagyon fogja ezt kivetkőzni. Kihalásos alapon lehet ennek a változását várni, de az minimum 50-60 év (meg lehet próbálni erővel átvinni, hogy igenis keményen védeni a meleg-jogokat, törvénybe iktatni, de ez csak éket fog verni a két csoport közé, aminek a vége simán lehet polgárháború is. A felülről jövő békítés nem szokott jól elsülni)


Olyan ez, mintha azt szeretnéd, hogy holnaptól ne legyen bűn a lopás. Ugye milyen furán éreznéd magad? És nem azért, mert eddig loptál, vagy a jövőben lopni szeretnél.


Szerintem egyébként elfogadható érv kéne hogy legyen az undor. Ez ugyanúgy egy érzés, mint az a vonzalom, amit a melegek egymás iránt éreznek, ugyanúgy nem tudja elfojtani az illető, és nem tehet róla. A melegeknek, ha elfogadást várnak, toleránsnak kell lenniük a végletekig az őket nem elfogadókkal szemben is. És mindig lesznek olyanok, akik nem fogadják el őket, ezt jobb előre tisztázni.

2015. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim válasza:
Mi az hogy meleg!Póriasan b..,finomkodva homoszexuális.Ez a gyönyörű/meleg anyai szeretet,meleg baráti ölelés/magyar szót sajátították ki a b...k!Nem vagyok hajlandó használni,ahogy a romát sem.Mert 100tagú cigányzenekar van,cigány zenészek/Mága Zoltán/ vannak és bizony cigánybűnözés is van!
2017. máj. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!