Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akik elítélik a melegeket,...

Akik elítélik a melegeket, azok miért? Tudnátok konkrét okot mondani miért nem bírjátok őket?

Figyelt kérdés

2015. jan. 17. 16:20
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
89%

Tudom, hogy nagyon durva hasonlattal éltem, de nem véletlen. Azért írtam ilyen túlzó példát, hogy egyértelmű legyen. Egyszerűen kerültem a finomkodó, köntörfalazó, ködös példákat az érthetőség kedvéért. Ezzel szemben persze nem teszek egyenlőséget a két dolog közé. Nem is írtam, hogy egyenértékű a kettő.


A kilences válaszomban nem konkrétan a felvonulásra gondoltam, hanem általánosságban értettem. Egyébként a heterofóbia is létezik. Tulajdonképpen ugyanaz, mint a homofóbia, csak ez a heteroszexualitás ellen irányul. Gondolom, mindenki ódzkodik egy kicsit attól a szexuális közegtől, amit nem érez sajátjának. Ezekre aggathatunk mindenféle fóbia elnevezéseket. De alapvetően szerintem ez nagyjából minden embernek sajátja.

Vannak még durva analógiáim, amelyek nem bírnak csekélyebb igazságtartalommal az előzőeknél, de inkább nem írom ide le, mert még a végén valakinek megsértem az érzéseit.

2015. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
szerintem abban egyetértünk, hogy akinek fóbiája van, az nyilván olyan amilyen. azon nemigazán lehet változtatni. bár ahogy a kérdésben elhangzott, saját véleményedre vagyok inkább kíváncsi, hogy te hogyan állsz hozzá a dologhoz, hisz ahány ember van, annyi féle variáció is.
2015. jan. 18. 15:21
 13/51 anonim válasza:
51%

A természet úgy alkotta meg az embert, hogy a szaporodásához egy nő, és egy férfi kelljen. Minden más természetellenes.

Az állatvilágban is csak az egészséges-természetes faj marad(hat) meg. Mert a fajfennmaradás velük született ösztönéből adódóan kivetik maguk közül, sokszor el is pusztítják a beteg-természetellenes egyedeket. Ez az embernél is így van. Nem azért utálja a "melegeket", mert "rasszista-náci", hanem azért, mert természetes ösztönei befolyásolják.


Ha ez nem így lenne, az emberiség hamar kipusztulna!

2015. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó az állatvilágban is létezik homoszexualitás, az emberek esetében is mindig létezett, nagyjából ugyanolyan arányban mint most (ha többnek tűnik az azért van, mert többen felvállalják), tehát természetes jelenség, és a kis %-nak köszönhetően soha nem fenyegetett az emberiség kihalásával (ha megnézed most amúgy is inkább az ellenkezője a probléma). Számodra esetleg nem "normális", azaz a te normáidnak nem felel meg. De a normák folyamatosan átalakulóban vannak, néha mint manapság kifejezetten gyorsan még egy ember életében komoly változások lehetnek, és ezt nehezen tudja feldolgozni az, aki nem ebbe nevelkedett. Valamint a különböző társadalmi rétegek, eltérő műveltségükből és tájékozottságukból adódóan különbözően állnak a kérdéshez.

Kérdező én nem tudok saját érzésekről írni, mert nem ítélem el a melegeket. De úgy gondolom, hogy a homofóbiának inkább az előbb leírt társadalmi okai vannak, semmint biológiai undor. Mert akkor hogy lehet, hogy ezt az undort sok heteró (pl. én) nem érzi? Sem leszbikusok, sem melegek iránt. Ha biológiailag kódolt lenne, akkor nem kellene mindenkinek undorodnia? Ha létezik ez az undor, akkor elképzelhető, hogy bizonyos embereknél erősebb, másoknál gyengébb, de ez most olyan dolog, hogyha valaki a pálinka szagát sem bírja, akkor sem fogja azt mondani egy buliban, hogy ne igyanak az emberek pálinkát. Most érvelhettek a többséggel, de ha csak két ember iszik pálinkát, a többi 30 undorodik tőle, akkor sem fogják azt mondani annak a kettőnek, hogy ne igyon a jelenlétükben, mert a pálinka társadalmilag elfogadott, "normálisnak" tartott ital.

2015. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:

utolsó

veled teljes mértékben egyet értek

2015. jan. 19. 17:16
 16/51 anonim ***** válasza:
95%

Én a homofóbokat két részre osztanám:


Fiatal homofób:

Jellemzően 20 év alatti. Szerintem legtöbbüknek még éretlen a személyisége, számára a világ fekete-fehér, jó és rossz, szinte átmenet nélkül. Ők egyéb téren is vonzódnak a szélsőségekhez.


Idős homofób:

Náluk két fő okra tudnék tippelni. Az egyik az "idomítás". Felnőttek egy megkérdőjelezhetetlen értékrendben, amivel kapcsolatban nem szabadott kritikát megfogalmazni, tekintély mentén kellett elfogadni, és mivel ez egy kényelmes, egyszerű világkép, nem is igen akarnak tőle elszakadni.

A másik a bizonytalanság. Ez a csoport bizonytalan a saját szexuális orientációjában és ebbéli frusztrációját így vezeti le.


Megj. Én magam heteró vagyok.

2015. jan. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim válasza:
52%

Én vállalom, hogy homofób vagyok! Öklendezem, ha kezet kell fognom egy meleggel és tudom róla, hogy az!Nem tudatos, mégis így van! A hasonlatok, tökéletesek! Ami viszont kimondottan irritál, az az, hogy aki ilyen az nem úgy kezeli, mint intimitás. Az hogy a különböző provokatív és a többség szemében undort és felháborodást keltő felvonulásokon hogy viselkednek, azzal nem az elfogadás felé terelik az embereket, hanem gyűlölet felé!

Ezt ahhoz hasonlítanám, mint a terroristák, akik azt hiszik, hogy azzal elismerik az igazságukat, hogy ártatlan embereket ölnek, pedig csak gyűlöletet váltanak ki az emberekből a gyilkolásukkal! Undorító és kész, nem tartozik másra és nem kell a pofánkba erőltetni! Aki elfogadja az az ő dolga, de a többség, ma még egészségesen elutasítja! Ezt tudomásul kellene venniük!

2015. jan. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó el kell ,hogy szomorítsalak ,de neked is van minimum egy olyan ismerősöd ,aki biztos ,hogy meleg. Legtöbbjükről úgysem fogod megtudni ,hogy az, mert nem kötik az orrodra. Belőled is csak a butaság szól. Egy csoportot a felvonulókkal összehasonlítani elég szánalmas dolog. És még utána terroristákkal mered összehasonlítani , ez szerinted normális dolog? Nem hinném ,hogy a felvonulás bárki életét is tönkre tette volna. Ha nem tetszik ,mit foglalkozol vele? Egy normális ember nem pont leszarja ,hogy ki hogyan éli meg a szexualitását? Ha te ezen gondolkodsz ,akkor a te fejedben vannak gondok ,vagy valami látens homokos vagy, aki így próbálja elfojtani magát.


A 13-mas választ is gondolom te írtad.

A homoszexualitás is a fajfenntartást szolgálja. Az emberi populáció gradációban van ,gondolom azt nem gondolod ,hogy a létszámunk majd a végtelenségig nő. A homoszexuálisok létszáma azért nő ,mert megállás nélkül megy a gyereknemzés. Az lenne a célja ,hogy dinamikus egyensúlyt állítson vissza ,hogy ne jöjjön létre a degradáció.Az állatvilágban is ugyanígy működik ez. Ha egy populáció túlnépesedik ,akkor sok fajnál a homoszexuális egyedek létszáma megnő ,hogy csökkentse a faj létszámát.


"Ha ez nem így lenne, az emberiség hamar kipusztulna!"

Az emberiség pont ezért fog kipusztulni ,mert ész nélkül megy a gyerekcsinálás. Sokan csak azért vállalnak gyereket ,mert ez a trendi. A végtelenségig nem fogunk szaporodni.

2015. jan. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim válasza:
12%
Sajnos egy szót sem értettél a mondandómból, mert nem akarod érteni! De hát ti ilyenek vagytok!
2015. jan. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
69%
Mivel egy szavamra se tudsz vissza érvelni ,ezért az ilyen megnyilvánulásaidnak nincs értelme. Buta vagy, ez már kiderült az előző mondataidból is. Te egy csoportot a felvonulókhoz hasonlítasz. Mondtam már ,hogy neked is van meleg haverod ,ez 100%, azokkal még is undor nélkül kezet fogsz,mert nem látod rajta. Szerintem te egy öngyűlölő gyökér vagy, azért irkálsz ennyi hülyeséget. Személyesen úgy sem mernél ócsárolni engem ,ha meg igen ,akkor repülne pár fogad :).
2015. jan. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!