Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudom lenyelni...

Egyszerűen nem tudom lenyelni a gyógyszereket. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Soha nem tudtam lenyelni semmilyen gyógyszert sem, mondjuk beteg is ritkán voltam. Ha meg valami bajom volt, akkor valamiféle szirupot vettem be, vagy összerágtam (persze csak ha lehetett) a gyógyszert.


De most 3 hete elég rossz állapotban vagyok, nagyon köhögök. Azt hittem el fog múlni, de nem. Elmentem orvoshoz, felírt valamilyen filmtablettát, és most azt kéne szednem.

Tegnap este fél órán át próbáltam lenyelni, de nem sikerült. Odarakom a nyelvemre, de amint elkezdenék inni önkétlenül is megfogom a fogaimmal a gyógyszert. Ma reggel is próbáltam, nem ment...:(


Mit kéne csinálnom? Nagyon parázok attól, hogy félrenyelem és megfulladok. Elég sokszor nyeltem félre kiskoromban és pánikba esek ha valahol nem kapok levegőt, akár csak pár másodpercre. Szerintem akkor sem merném bevenni ha egy komplett orvosi csoport lenne a hátam mögött a biztonság kedvéért..:(

Mit tegyek?:S


2015. febr. 9. 19:20
 1/1 anonim válasza:
Régen nekem is problémáim voltak ezzel.:D én úgy tanultam meg, állandóan lecseztek amiért összerágtam. Én is mindig attól féltem hogy megakad a torkom, megfulladok. A szüleim tanácsolták hogy vegyek folyadékot a számba, amt még nem nyelek le, beteszem a kettétört gyógyszert a számba (amibe benne van a víz), hátra hajtom fejem iszok rá és közbe lenyelem:) utána ugyanezt mégegyszer a gyógyszer másik felével. Próbáltam érthetően leírni, remélem azért sikerült. :D kiskoromba én gémkapcsot, meg kinderfigurákat nyeltem le xdd
2015. febr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!