Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hormonvizsgálatos vérvételnél...

Hormonvizsgálatos vérvételnél hogyan kell számolni a ciklust? Esetleg ezért kérhette így az orvos a Roaccutannál? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Roauccutant fogok szedni és azt mondta a bőrgyógyász,hogy előtte egy hónappal már fogamzásgátlót kell szednem és csak utána jöhet szóba a Roaccutan. De voltam olyan bolond,hogy nem kérdeztem rá,hogy mégis milyen célból számolgatta annyira,hogy mikor is jön meg... Esetleg ehhez a gyógyszerhez hormonvizsgálatos vérvétel kell? Azért érdekel annyira,mert késik, és így túl lépném a megbeszélt egy hónapot,amire időpontom van a vérvételre. De nem akarom elodázni ezt,mert ezzel a bőrgyógyászati időpontom is elcsúszna,amit igencsak nem akarnék.

Köszönöm az itteni segítséget!



2015. márc. 3. 17:13
 1/5 anonim válasza:

Nem egészen értem a kérdésed, de az, hogy mikor kell elkezdened a fogamzásgátlót és hogy mikor jön meg, nem függ össze. A Roaccutan erősen magzatkárosító hatású, tehát a fogamzásgátlót azért kell a nőknek a kúra előtt és után egy hónapig, valamint a kúra közben szedniük, hogy biztosan ne essenek teherbe. A két gyógyszer nincs hatással egymásra, nekünk férfiaknak például nem is kell hormonkészítményeket szednünk, mivel a mi örökítőanyagunkra nincs hatással. Nem kell hormonvizsgálatos vérvétel, mert a Roaccutan nem hormonkészítmény, hanem egy egyszerű A-vitamin származék, ami semmi hatással sincs a hormonokra. Vérvételre azért szükséges a kúra előtt és a kúra közben legalább havi rendszerességgel elmenni, mert a Roaccutan erősen megterheli a szervezetet, és a vérvétel kiszűri az esetleges elváltozásokat, legfőképpen a májfunkciókat kell monitorozni, mert a gyógyszer arra van a legnagyobb hatással... Sajnos előfordulhat máj és vesekárosodás, de ez nagyon ritka. Szerintem csak azoknál fordul elő, akiknek alapból problémájuk van ezekkel a szerveikkel. Egy teljesen egészséges szervezet simán elbírja a kúra alatti terhelést. Tehát a gyógyszer nem károsít, csak megterhel. Egyébként azt nem értem, hogy azoknak a nőknek miért kell fogamzásgátlót szedniük, akik nem élnek nemi életet...

Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan.

2015. márc. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod és a segítséged!


Azt tudom,hogy hogy kell szedni a fogamzásgátlót. :) Elég női a téma,de leírom akkor a fő gondom,ha már segíteni próbáltál.


Igazándiból az a nagy kérdésem,hogy nekünk nőknek másabb vérvétel van-e a gyógyszer elkezdése előtt,mint a férfiaknak. Tehát,hogy egy teljes vérképet rendelnek-e el vagy hormonvizsgálatos vérképet. Mert,ha hormonvizsgálatosat,akkor az összefügg a menzesszel és akkor másként veszik le a vért (amit nem tudom pontosan,hogy mikor mi alapján is,de 100%,hogy a ciklushoz viszonyítják.).

Meg furcsa volt,hogy a bőrgyógyász kérdezte mikor jön meg és egyéb kérdése is volt ezzel kapcsolatban még, majd ehhez igazította a vérvételem időpontját. (Hülye voltam,hogy nem kérdeztem rá milyet rendel el.)

Az a baj,hogy nem jött meg időben, késett elég rendesen, ebből adódóan,ha ez most hormonvizsgálatos vérvétel lesz,akkor nem valós képet fog mutatni a laborom és nem akarom hogy emiatt a gyógyszert később kezdjem el. Ha még egy hónapot várnom kell,akkor én sokkot is kapok! Erre keresem a választ.


Amúgy igen, tisztában vagyok én is azzal,hogy miért kell nőknek szedni mellette f.gátlót. Tudok a durva magzatkárosító hatásáról is. A-tól Z-ig utána olvastam már mindennek és doktornő is tájékoztatott mindenről. Meg tudom,hogy rendszeres vérvételre kell járni,hogy nézzék történik-e valami elváltozás.


Amire tényleg kíváncsi vagyok,hogy összefügg-e nekem most valamiféle hormonvizsgálattal a laborom vagy másoknak is sima egyszerű labort néztek csak.

2015. márc. 4. 19:24
 3/5 anonim válasza:

Még most sem értem teljesen a kérdésed -miután férfi vagyok :)-, de szerintem nem hormonos vérképet kell csináltatnod, hanem simát. Azt tudom tanácsolni, hogy kérdezz rá erre a dologra egy bőrgyógyásznál. Nem muszáj személyesen elmenned, neten is megtudod kérdezni.

[link]

Én tőle szoktam kérdezni, eddig mindig gyors és korrekt válaszokat kaptam, szóval neked is ajánlom.

Egyébként most pont nyár előtt szeretnéd elkezdeni? Nem túlságosan ajánlott, mert a gyógyszer legyengíti a bőr ellenálló képességét, és sokkal könnyebben kaphatsz bőrrákot. Sok bőrgyógyász nem is írja fel a melegek hónapok alatt ezt a gyógyszert, mert tisztában vannak a veszéllyel. Mindenképpen vegyél majd egy nagyon erős naptejet, és ne legyél sokat napon. Bár nem tudom, hogy nálad hogy lesz, de nekem a bőröm és a szemem lett tőle nagyon érzékeny. Nagyon-nagyon szárítja őket.

Remélem végül sikerrel jársz és kitisztul szépen a bőröd.

2015. márc. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, orvos is mondta,h veszélyesebb nyáron,de én ragaszkodtam hozzá! Nem bírok ilyen bőrrel lenni, főleg melegben nem,amikor alapozni se lehet magam,mert lefolyik. Próbálok majd nagyon vigyázni,köszi a tanácsokat!:)

Neked el is múltak a pattanások?

És ez az oldal teljesen ingyenes,ha írok a dokinak?

2015. márc. 6. 21:30
 5/5 anonim válasza:

Tudom miről beszélsz... Részben a csúnya bőröm miatt lettem teljesen antiszociális. Na meg az idő se nekünk dolgozik, mert minél később tűnnek el a pattanások, annál jobban károsodik a bőr. Nekem biztos heges lesz az arcom a kúra végére, szóval majd valami hámlasztást vagy lézeres kezelést is ki kell fizetnem.

Sajnos nem múltak még el.... Határozottan jobb lett, de még mindig elég csúnya az arcom, pedig már majdnem fél éve szedem. Az a baj, hogy kis adaggal kezdtem, és csak most lett pár hete felvíve az adagom napi 40mg-ra. Egyébként a testsúlyomhoz 7200 mg-ot kell bevinnem, hogy ne jöjjenek vissza -mert 60 kiló vagyok-, ami pont május végére lesz meg, ha minden nap napi 40-et szedek. Te hány kiló vagy? Egyébként új pattanások már elég ritkán jönnek ki, viszont nekem teli van az arcom ilyen bőralatti csomókkal vagy pattanásokkal, nem tudom pontos hogy nevezik ezeket. A hátammal / vállammal viszont egészen más a helyzet, mert oda még most is egy csomó fájós pattanás jön ki, amik eléggé megkeserítik az életem, mert sokszor miattuk nem tudok aludni éjszaka, annyira fájnak. A mellkasomon is van pár, de az nem olyan vészes. Amúgy meggyorsíthatod a gyógyulást pár aprósággal... Például használj valami jó lemosót, hidratálókrémet, arctonikot, na meg egy külön törülközőt, amivel csak az arcodat törlőd. Sokat segíthet. Én a nivea kék tégelyes hidratálókrémét ajánlom, mert nagyon jól hidratál és nagyon olcsó. Lemosóból pedig ezt veszem: [link]

Ez elég jó, mert nagyon sokáig elég. Én fél éve napi 2x mosok vele arcot, és eddig 1,5 tubusnál tartok. Az első tubus 3 ezer volt, a második valamiért egy ezressel drágább, valószínűleg az éveleji felárazás miatt.

Egyébként igen, teljesen ingyenes. De van több ilyen oldal is, ha ez nem tetszik... Például a webbeteg.hu

2015. márc. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!