Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha egy cigánytele...

Mit tennétek ha egy cigánytelepen véletlenűl elgázolnátok valakit? meg mernétek állni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 10. 19:29
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

Nem védek én senkit. Az általad "fehér ember"-nek nevezett semmivel nem jobb. Épp ezért nem értem, miért vagy csak egy rassz ellen. A fehérek között nincsenek bűnözők? Nincsenek veszélyesek? Ők nem vernek meg, ha épp olyan kedvük van? Vagy ha olyan helayre tévedsz? Dehogynem. Mégsem akarod gettóba kényszeríteni a szegényeket, a zsidókat vagy épp a keresztényeket.


Nem tudom, te hol élsz, de én nem egy olyan falut ismerek, ahol a sufnira, garázsra, melléképületre nicns engedély. Sőt, Budapest külső kerületében, ahol nagyon sokáig éltem, ugyanez elmondható volt. Bírság? Bontási határozat? Ugyan már! Kis kenőpénz az illetékesnek és el van intézve. Ez nem bűnözés? Ezek miatt nem vagy felháborodva? Persze, ohgy nem, mert ez a "te fajtád".


Ezt hívják kettős mércének.


A "nagyban védett(?)" cigányaimnak pedig sitten a helyük életük végéig, HA BŰNÖSÖK. De ezt - szerencsére - nem te döntöd el. Mert, mint látjuk, ha rajtad múlna, születésüktől fogva akként kezelnéd őket.

2015. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

az arány számit.

cigány gázolót nem vernek agyon csoportosan a fehérek, hanem rendört hivnak.


már az is sokat elárul, hogy te lehetséges támadót védesz én meg lehetséges menekülöt.


az is sokat elárul, hogy engedély nélküli épületek lebontását gettóval azonositod.

fehér ember engedély nélkül épült épületeit is lebontják ha kiderül ez bőrszintől független. a törvény mindenkire vonatkozik, de jelenleg a fehér emberre jobban vonatkozik. ép ez a kettős mérce.

ha egyenlő mérce lenne akkor rengeteg cigányputri eltűnne az utak mentén s jóval kevesebb lincselés lenne ilyen esetekből.

2015. ápr. 12. 13:12
 33/45 anonim ***** válasza:
0%

"már az is sokat elárul, hogy te lehetséges támadót védesz"


Itt borul az egész elméleted. Azt mondod, lehetséges támadó. Lehetséges támadó egy ember, akinek elgázolták a gyerekét? Ha cigány akkor igen, ha fehér akkor nem? Lol. Amíg így állsz hozzá, addig teljesen felesleges a további vita.

2015. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Azt kéne megértened, hogy mind jogilag, mind morálisan elfogadhatatlan az, hogy valakit bűnösnek kiáltasz ki mielőtt bármit is csinálna, csak azért, mert más a bőrszíne.


Fel sem tételezed, hogy esetleg a gyereke miatt aggódik, rögtön abból indulsz ki, hogy az életedre akar törni.


Számomra - és szerencsére sok felvilágosult ember számára - ez egyszerűen elfogadhatatlan.

2015. ápr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

Ép ez a baj, hogy te a menekülést bőnösnek kikiáltásnak tekinted.

A pedig itt bűnmegelőzésről van szó, bünmegelőzés esetében pedig senkit se kiállt ki bünösnek, éphogy még a bűnöst is védi a saját lehetséges bün elkövetésének a következményétől.


Mellesleg én ezt nem tartom teljesen helyesnek, job bha hagyjuk bünt elkövetni s után bezárjuk, mert ha a bünt megelőzzük s nem büntetjük akkor elköveti máshol.

Így az ellen nincs semmi kifogásom, hogy ha te gázolsz el véletlenül valakit egy cigánytelepen, akkor kiszállj s oda menj a csapat összeverődött cigány közé, s közöld velük: én gázoltam el a gyereket, bocsánat.

Azért volna ennek óriási haszna, mert ha ezt megtennéd, akko rutána már nem irkálnál ilyen tévinformációkat se itt se máshol, vagy azért mert belátnád a tévedésedet, vagy azért mert nem tudnál.

és ilyen eset után el tudnád fogadni ezt a véleményt.

de te az a fajta ember vagy, aki amig nem kerül ilyen helyzetbe addig képtelen felfogni a helyzet sulyát.

az hogy rengeteg más ember került ilyen helyzetbe, és egy részük bele is halt, neked nem elég ahhoz hogy elfogadd, van ilyen helyzet.

2015. ápr. 12. 13:40
 36/45 anonim ***** válasza:

"Ép ez a baj, hogy te a menekülést bőnösnek kikiáltásnak tekinted."

Mi másnak tekintsem? Ha nem tartod bűnösnek, miért menekülnél?


"pedig itt bűnmegelőzésről van szó, bünmegelőzés esetében pedig senkit se kiállt ki bünösnek, éphogy még a bűnöst is védi a saját lehetséges bün elkövetésének a következményétől."

Ez viccnek jó (na jó, még annak sem), de valójában ostobaság. Egy feltételezett, kitalált bűncselekmény megelőzése érdekében követnél el egy igen súlyos bűncselekményt, a cserbenhagyást.


"Mellesleg én ezt nem tartom teljesen helyesnek, job bha hagyjuk bünt elkövetni s után bezárjuk, mert ha a bünt megelőzzük s nem büntetjük akkor elköveti máshol."

Jóember! Értsd már meg, hogy azzal, hogy a bűn elkövetését feltételezed, annak a legkisebb jele nélkül, már azonnal bűnösnek kiáltod ki. Ez a legnagyobb gyávaság, amit el tudok képzelni. Gondolj bele, mész éjjel azutcán, és egy idős néni megijed tőled, és egyből elmenekül - közbe kiabál, hoyg segítség, gyilkos! Mindezt miért? Mert fél éjszaka a nagydarab, fiatal emberektől, mert lehet, hogy huligán vagy rablógengszter. Marhaság!


"Így az ellen nincs semmi kifogásom, hogy ha te gázolsz el véletlenül valakit egy cigánytelepen, akkor kiszállj s oda menj a csapat összeverődött cigány közé, s közöld velük: én gázoltam el a gyereket, bocsánat."

Köszönöm, hogy megengeded nekem, hogy ezt tegyem. Azonban elfelejtesz valamit: te a kérdésedben meg sem várnád nem, hogy a csapat összeverődött cigányt, de még egyet sem. Ne keverd már a szezont a fas... fazonnal!


"Azért volna ennek óriási haszna, mert ha ezt megtennéd, akko rutána már nem irkálnál ilyen tévinformációkat se itt se máshol, vagy azért mert belátnád a tévedésedet, vagy azért mert nem tudnál."

Szomorú, hogy fel sem tételezed, hogy esetleg nem ez történne. Szomorú, hogy ma itt tart Magyarország.


"az hogy rengeteg más ember került ilyen helyzetbe, és egy részük bele is halt"

Megint dobálózol a számokkal. Mutass példát, kérlek. Én is tudnám azt írni, hogy többmillió olyan eset volt, ahol nem történt tettlegesség, csakhogy nem tudnám tényekkel alátámasztani. Te sem tudod.


Elfogadom, tudom, hogy volt ilyen is, azonban ez kirívó eset volt, szerencsére nem ez a jellemző. Csak a szemellenzős divatnáciknak ezt nehéz elhinni.

2015. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

elöbb még az elözöekre reagálok:

te ha cigányról van szó, akkor is vádolásról beszélsz amikor vádolás meg se történt.

érdekes h cigányról van szó, mást el se tudsz képzelni, mint vádolást...

hol van itt akkor a hires tisztességes cigányod akit nem kell megvádolni?

2015. ápr. 12. 14:21
 38/45 A kérdező kommentje:

hogy válaszoljak is: gyereket utcára kiengedni a forgalomba ha nem is büncselekmény, de legalábbis felelötlenség. akkor lenne szabad csak gyereket kiengedni ha már nem az út közepén csámborog.

oké, hogy felnőtt is hibázhat, de gyerek esetében az a felnőtt a felelős aki kiengedte az úttestre.


ha a gyerek nem az országuton szaladgál, jóval ritkábban ütik el.

2015. ápr. 12. 14:24
 39/45 A kérdező kommentje:

"Így az ellen nincs semmi kifogásom, hogy ha te gázolsz el véletlenül valakit egy cigánytelepen, akkor kiszállj s oda menj a csapat összeverődött cigány közé, s közöld velük: én gázoltam el a gyereket, bocsánat."

Köszönöm, hogy megengeded nekem, hogy ezt tegyem. Azonban elfelejtesz valamit: te a kérdésedben meg sem várnád nem, hogy a csapat összeverődött cigányt, de még egyet sem. Ne keverd már a szezont a fas... fazonnal!


na ez igy pont jó nekem, hogy megvárod mig összeverődnek. mert akkor már nem nagyon van menekvés. max. a tömegen autóval áttörve. érdekes párhuzam ez a cserbenhagyással.

2015. ápr. 12. 14:26
 40/45 A kérdező kommentje:

"Azért volna ennek óriási haszna, mert ha ezt megtennéd, akko rutána már nem irkálnál ilyen tévinformációkat se itt se máshol, vagy azért mert belátnád a tévedésedet, vagy azért mert nem tudnál."

Szomorú, hogy fel sem tételezed, hogy esetleg nem ez történne. Szomorú, hogy ma itt tart Magyarország.


dehogynem feltételezem hogy meg sem történne. de az életemet nem teszem rá. de te is csak a saját életedet ted fel rá mást ne biztass erre.

2015. ápr. 12. 14:28
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!