Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha egy cigánytele...

Mit tennétek ha egy cigánytelepen véletlenűl elgázolnátok valakit? meg mernétek állni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 10. 19:29
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

na jó csak amire kiderül, hogy fenyegetés van már nem lehet elmenekülni.

azért mert csunyán néznek még nem lehet elmenekülni, az még cserbengagyás, ha meg már ütnek százan, nem tudok...

2015. ápr. 11. 13:33
 12/45 anonim ***** válasza:
51%

Na jó, de ha a te gondolatmenetedet követjük, onnan már csak egy lépés az, hogy bárkit agyonlőhetsz az utcán.


Gondolj bele: nem állsz meg, mert feltételezed, hogy az ember, aki előjön a házból, bántani fog. Márpedig ha bántanak, jogod van védekezni is. Ha meglátlak az utcán, mondhatom azt, hogy féltem, hogy bántani fogsz, és már ütök is. Jogos? Nem.

2015. ápr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
#12 csak éppen az a különbség, hogy ha elüt egy cigányt, akkor nagy a veszélye annak, hogy ezt a rokonai meg akarják bosszulni. És a gázoló egyébként sem lövi le/veri meg azokat az embereket, akik közelednek felé, csak elmenekül előlük. A te példádban ez annak felel meg, ha jön valaki veled szemben az után, és elfutsz, mert félsz, hogy bántani fog.
2015. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

igen, köszi utolsó. óriási különbség a cserbenhagyás és a támadás. az igaz, hogy mind a kettő büncselekmény...


és hát bárki bármit mond, lássuk be nagyobb esélye van hogy a cigányok csoportosan agyonvernek ha gázolok, mint ha fehér embert gázolnék.


már csak azért is, mert fehér ember esetén legrosszabb esetben a családtagok, barátok bosszujára számithatok, de ott is minnél többen vannak annál több az esélye hogy les köztük néhány higgadt aki leállit, ás amug is inkább ordibálásra számithatok tetlegesség cimén.

cigánynál ellenben ha nekemesnek akkor ahány cigány ott van annyian esnek nekem, és minimális az esélye hogy lesz köztük egy kulturcigány aki azt mondja, ne bántsátok a gázoló fehér embert.


azt azért megnézném, hogy viselkedik a kettővel ezelötti, ha éjjel megy a kihalt utcán s a sötét kapualjból kilép 10 cigány.

azt elhiszem, hogy ő nem fogja megtámadni a 10 cigányt, ugyanakkor ha biztositási ügynök lennék, akkor nem szállnék rá hanem nagy ivben elkerülném.

2015. ápr. 11. 18:30
 15/45 anonim ***** válasza:
36%

Rossz a gondolatmenet.


A jog támadás esetén két lehetőséget biztosít számodra: menekülés vagy védekezés. Az elbírálás azonban - jogos védelmi helyzetben - azonos: nem vagy büntethető.


Tehát ha támadás ér, szabadon dönthetsz, melyik megoldást választod.


A kérdező (és sokan mások) pedig úgy gondolják, hogy egy cigány (vagy zsidó, vagy arab, vagy szőke vagy sapkás) ember jelenléte már önmagában támadásként értelmezendő.


Ez pedig - amellett, hogy durván rasszista - azt eredményezi, hogy jogos védelmi helyzetnek véled a szituációt - innen pedig csak saját belátásodra van bízva, hogy hogyan reagálsz: menekülsz, vagy előrántod a sokkolót, esetleg a baltát.


A cigány nem medve. Egy cigány ember jelenléte önmagában nem jelent veszélyt senkire sem - sőt több cigány ember jelenléte sem. Ellentétben a medvével. Ebből kifolyólag bíróság előtt teljesen hiábavaló lenne azzal érvelni, hogy megláttam egy cigányt a kapuban, ezért menekültem el.


Ha félsz a medvétől, nem mész a yellowstone parkba. Ugyanígy, ha félsz a romáktól, nem kell a "cigánytelepre" menni.


Ez a gondolkodás - és maga a kérdés is - undorítóan rasszista.

2015. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
47%

És még valami.


Mégis, mit kéne tennie a cigány gyerek anyjának, apjának, ha egy nagymagyar, nagyon fehér ember elgázolja a gyereküket? Bent maradni a házban, nehogy megijesszék szegény fehért? Ezt ugye ti sem gondoljátok komolyan?

2015. ápr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

de agyonverni sem kell.

te nem olvasol ujságot?

és igen, rasszista vagyok ha az életem a tét...

2015. ápr. 12. 00:53
 18/45 anonim ***** válasza:
51%

Azt látom, hogy rasszista vagy, manapság ez nagy divat.


De emellett ostoba, szűklátókörű és befolyásolható is vagy. Mit láttál a tévében? Egy esetet. Egy kirívó esetet. Miért? Mert annak van hírértéke. Azon lehet csámcsogni, lehet rajta szörnyülködni.


Azt nem mutatják ám be a tévében, nem írják meg az újságok, ha nem történik semmi. Ha a szülők kiszaladnak, meglátják, hogy nincs nagy baj, és nem vernek meg senkit. Az nem érdekes.


Te pedig nem gondolkodsz, csak hagyod, hogy a média alakítson, azt gondolod, azt teszed, azt mondod, amit a tévében mondanak neked. Birka vagy, na. Nincs ezen mit szépíteni.

2015. ápr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

egyáltalán nem egy esetről van szó, hanem rendszeres esetekről. és valóban kirivó esetek a fehér ember viselkedése mellett. ha azt mondod, hogy nem igy van s csak egy eset van,akkor egyszerüen hazudsz, ráadásul egyszerüen visszakereshető a hirekben, hogy mekkorát. rendszeres újra és újra megismétlődő esetekről van szó. ép te vagy a birka, ha lököd a süket - és hazug - szövegedet arról, hogy a cigányok ugyanugy viselkednek mint a fehér ember. ez meg megint csak olyasmi ami alapjában nem igaz, és szintén bizonyitott.

alapjában más a társadalmi beállitásuk, s a fehér ember területét vadászmezőnek használják. gondolom ebben is kételkedsz.


nem tudom hol élsz, ha te ezt eddig nem vetted észre s a médiára hagyatkozol, de hogy nem ebben a világban az biztos.

de más dolog hini valamiben és más dolog tagadni valaminek a létezését.

"szerencsére" sokaknak volt már sok keserű tapasztalata a cigánysággal, ezért óvakodnak tőlük, de ha a te hatásodra valaki tapasztalatlan begbizik bennük, annak nagyon meg fogja inni a levét.

menj inkább te közéjük ahelyett, hogy ilyesmit terjesztesz róluk, hogy biztonságos köztük.


olaszországban már belátták ezt, ott cserbenhagyásnál elég kidobni a névjegykártyát s elhajtani. mert gázolásnál vasvillával rohan ki a családtag s keresztűl szúrja.

itt azonban az a baj, egy ilyen törvény a fehér ember rovására menne.

olyan törvényt pedig nem lehet hozzni - többek közt magad fajták miatt - hogy cigánynál elég a névjegykártyát kidobni, fehér embernek meg ki kell szállni segitséget nyujtani. csakhogy mi és a törvény nem különböztethetjük meg azokat, akik megkülönböztetik magukat a viselkedésükkel.

2015. ápr. 12. 09:35
 20/45 anonim ***** válasza:

"egyáltalán nem egy esetről van szó, hanem rendszeres esetekről."

Megtennéd, hogy tételesen felsorolod ezeket? Az elmúlt 10 évben mindössze két ilyen hír szerepelt a médiában.


"ilyesmit terjesztesz róluk, hogy biztonságos köztük."

Azt is idézhetnéd, hogy hol írtam én ilyet. Mindössze azt írtam, hogy egy roma jelenléte nem jelent automatikusan életveszélyt. Ehhez továbbra is tartom magamat.


"olaszországban már belátták ezt, ott cserbenhagyásnál elég kidobni a névjegykártyát s elhajtani."

Lol. Ezt a mesét melyik vicclapban olvastad?

2015. ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!