Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha egy cigánytele...

Mit tennétek ha egy cigánytelepen véletlenűl elgázolnátok valakit? meg mernétek állni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 10. 19:29
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:

"az hogy rengeteg más ember került ilyen helyzetbe, és egy részük bele is halt"

Megint dobálózol a számokkal. Mutass példát, kérlek. Én is tudnám azt írni, hogy többmillió olyan eset volt, ahol nem történt tettlegesség, csakhogy nem tudnám tényekkel alátámasztani. Te sem tudod.


Elfogadom, tudom, hogy volt ilyen is, azonban ez kirívó eset volt, szerencsére nem ez a jellemző. Csak a szemellenzős divatnáciknak ezt nehéz elhinni.


jól mutat az áldozatok sirján, hogy nem mindenkivel történt ilyesmi, sőt ritka volt, évente max. néhány eset.


kiváncsi lennék akkor is ilyen lazán vennéd e a kérdést, ha a te gyereked lenne az egyik ilyen ritka eset...

2015. ápr. 12. 14:30
 42/45 anonim ***** válasza:

Javaslom, fuss neki mégegyszer. Próbáld értelmezni, amit írok. Ha ez nem megy, akkor teljesen felesleges vitáznunk.


Te vagy az, aki ha meglát egy cigányt, azonnal azt feltételezi, hogy bántani akarja. Te magad írtad, többször is. Most miért fogod rám?


Azt pedig ne magyarázd el nekem, felelőtlenség-e kiengedni a gyereket az utcára. Egyrészt nem ez volt a kérdés, másrészt "fehér" gyerekek ugyanúgy kint játszanak. Nyilván ez téged nem zavar.


a kérdés azonban arra vonatkozott, ohgy ha már megtörtént a baj, mi lenne a teendője SZERINTED a szülőnek? Bent maradni a házban, nehogy megijesszen a jelenlétével?


Továbbá: te folyton azzal példálózol nekem, hogy összeverődött tomeg. A kérdésedben azonban szó sincs ilyenről. A kérdésedben meg sem állnál a baleset után. Ez nem ugyanaz. Ha érted, hogy mi a különbség a két dolog között, akkor még elolvasom a válaszodat. Ha tövábbra is ködösítesz és mellébeszélsz, akkor nem lesz több válaszom hozzád.

2015. ápr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

"jól mutat az áldozatok sirján, hogy nem mindenkivel történt ilyesmi, sőt ritka volt, évente max. néhány eset."

Évente? Évtizedente. Na de nem is ez a lényeg.

Gondolkozz csak: hány repülőgépserencsétlenség volt csak idén? Mégis sokkal biztonságosabb a repülés az autónál. Hány motoros baleset volt csak idén? Mégis nagyon sokan motoroznak. Az, hogy volt egy-két eset, nem jelenti azt, hogy az az általános, hogy az mindig és mindenkivel megtörténik. Vagy te már sosem fogsz gázzal főzni, mert egyszer-kétszer megírta a zújság, hogy felrobbant a gáztűzhely egy házban?


"kiváncsi lennék akkor is ilyen lazán vennéd e a kérdést, ha a te gyereked lenne az egyik ilyen ritka eset..."

Sajnos ez nehezen lesz értelmezhető, de azért próbálkozz meg vele: nem az a lényeg, hogy kivel történik. Nem szabad másképp kezelni egy bűncselekményt attól függően, kivel történik. Ha valaki embert öl, ugyanazt a büntetést érdemli, mint a másik gyilkos. Akárki is az áldozat. Hiszen aki nekem a gyerekem, az neked senkid és fordítva.


Továbbra is azt mondom, hogy a bűnös büntetést érdemel, de nem úgy, ahogy te gondolod: nem azért, mert szerinted elkövetNE egy bűncselekményt.


Okos dolog a bűnmegelőzés, csak nem úgy működik, aohgy te azt gondolod.

2015. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Dehogy mernék! Az olaszliszkai eset után? Továbbhajtanék, remélve, hogy írástudatlan fajták, tehát nem bírják felírni a rendszámot. Tudom, erre is azt mondja valaki, hogy de hát az csak egy rendkívüli eset volt, meg nem kell általánosítani, meg ilyenek. Hát, sorry, én nem kockáztatnék, hogy esetleg én legyek egy újabb rendkívüli eset áldozata.


Amúgy amikor nekem valaki jön evvel a "magyarok közt is vannak bűnözők, tehát nem kell cigányozni"-maszlaggal, akkor én mindig azt mondom: evvel az erővel egy öleb vagy tacskó is halálra marhat tégedet, úgyhogy nem kell pitbulltámadásokról beszélni, miért diszkrimináljuk szegény jószágokat. Nemde? Van valami, amit aránynak hívnak. Valamint egy tény, hogy a magyar börtönökben cigány többség van.

2015. ápr. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:

hát igen az arány az ami sokat számít.

amugy az olaszliszka messze nem egyedi eset, csak gyakran nem halállal végződik, mert agyon azért nem verik a vétkes illetve gyakran vétlen sofört.

mint pl. legutóbbi esetben is a vétlen, a balesetben részt se vevő, motorostársának segiteni akaró motorost.


mondjuk ez elég nagy baj, ha motorostársunk balesetet szenved a cigánytelep mentén, akkor neki segiteni is életveszéles...


olyan is volt már, hogy a mentősőket támadták meg...

2015. ápr. 16. 20:50
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!