Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A diploma annyit ér mint egy...

A diploma annyit ér mint egy 8 osztályos bizonyítvány?

Figyelt kérdés

A kérdésben feltett mondat a nővérem szájából hangzott el. Szerinte ma már a diploma annyira alap, mint régen a nyolc osztályos bizonyítvány.


Ezt a barátomnak mondta, aki szakmunkás(nem érettségire épülő).

A nővérem másodéves hallgató az egyetemen.

Már párszor utalást tett rá, hogy lenézi a barátomat, mert még érettségije sincs.


Nekem ez nagyon rosszul esik. Mit csináljak velük? A barátom legszívesebben nem is jön hozzánk a tesóm miatt. Meg is tudom érteni.. de így velem szúrnak ki.


A tesóm meg mióta egyetemre jár, el van ájulva magától, csak arról lehet vele beszélni. Én örülök neki, hogy jól érzi ott magát, de ez kicsit bántó!


A barátom már 17 éves kora óta dolgozik, nagyon jó a szakmájában. A családi körülményei nem engedték meg neki, hogy tovább tanuljon. Engem nem is zavar.

Szereti a munkáját.

Jól kijövünk. Amikor összejöttünk még suliba járt, akkor se zavar, most sem hogy nem tanult tovább.

Én idén érettségizem, jelentkeztem a felsőoktatásba.

(A nővérem mellesleg egy olyan szakon tanul, amit diplomás munkanélküli képzőként csúfolnak.)


Remélem leírtam minden infót. Szívesen meghallgatom a tanácsokat arról, hogy melyikőjüknek kéne igazat adnom. Mit kéne tennem, hogy jól kijöjjenek, hogy ne nézze le a szerelmemet a nővérem?


2015. ápr. 11. 12:11
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Milyen szakon tanul a nővéred, hogy ennyire el van ájulva magától? :DD
2015. ápr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Szóval kicsit felháborít, hogy lenézi a barátom, húsvétkor nem engedte hogy meglocsolja stb

Meg nekem is gyakran mondja, hogy ha egyetemre vagyok úgyis "okos" pasi kell majd nekem, az egyetemről.

Pedig a barátom is nagyon okos szerintem. Még el se ballagott, de a tanárai már ajánlották a nagyobb cégekhez. Kiemelkedően jó volt a sulijában. Most is meg vannak vele elégedve, bónuszokat is kap néha

2015. ápr. 11. 12:15
 3/22 A kérdező kommentje:

Direkt nem írtam , hogy milyen szakon van. Nem szeretnék senkit megbántani. Meg szerintem a kérdés szempontjából lényegtelen.

Akár orvosnak is tanulhatna, ha lenézi a barátomat, akkor is rosszul esne.

2015. ápr. 11. 12:23
 4/22 anonim ***** válasza:

Az még korántsem biztos, hogy a nővéred elvégzi azt a szakot.

Az meg, hogy valaki szakmunkás nem baj, csak mindig képezze magát tovább és tanuljon. Még nincs elkésve, ha kehetősége lesz akár még le is érettségizhet, technikusi vizsgát tehet, mesterlevelet szerezhet. Én érettségi és 5. év után dolgozni mentem, mert muszály volt. Később levelezőn diplomáztam teljesen más mérnök szakon. Most az eredeti szakmámhoz köthető mestervizsgára készülök, és gépészmérnöknek tanulok ismét levelezőn.

2015. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Várj egy kicsit, amíg a nővéred bemutatja az első fizetését. Akkor lehet majd összehasonlítani a barátod havi jövedelmével.

Semmit nem tehetsz. A nővéredet nem tudod megváltoztatni. A barátodat pedig neked kell elfogadnod, nem a nővérednek.

2015. ápr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A nővéred egy öntömjénező, komplexusos, buta tyúk. Kíváncsi lennék, milyen diplomán dolgozik éppen. Vannak persze keményebbek, de attól, hogy később jobban megfizetik (ez sem biztos), még nem lesz hasznosabb, mint egy szakmájához értő szakmunkás. Az én barátaim mind műszaki, természettudományi, informatikai vonalon mozognak, és a környezetük anélkül is elismeri őket, hogy felvágnának azzal, hogy egyetemisták.. Ebből látszik, a nővéred önigazolásként lengeti maga előtt a tanulmányait, főleg ha "diplomás munkanélküli" szakot végez, akkor zavarja, hogy ő a tanulmányaival talán még olyan munkát sem fog találni, mint a párod tanulás nélkül. Manapság egyébként az érettségi alap annyira, mint régen a 8 általános volt, no nem azért, mert minden munkához kellene az érettségi, hanem mert a cégek jobban szeretik a magasabb fokozattal rendelkező jelentkezőket felvenni egy állásra. A diplomások viszont nem szívesen végeznek érettségivel is végezhető melót, úgyhogy őket ez nem érinti, sőt, általában fel sem vennék őket ezekre az állásokra, mert "túlképzettek".

Nem nagyon tudsz mit tenni, mert a nővéred nem olyan okból nézi le a barátodat, amin lehetne változtatni. A saját önbizalmát próbálja erősíteni azzal, hogy belerúg azzal, aki formailag alatta van, a fő ok pedig a saját butasága, amivel te nem tudsz mit kezdeni. A párodat ne nézd le, bár egy levelezőn végezhető érettségit ajánlhatná neki, jól kiegészítené a szakmáját, és ha pár év múlva munkanélküli lesz, könnyebben talál másik munkát. Mindezt azonban ne a nővéred kedvéért.. ő nem érdemli meg, hogy figyelembe vedd a véleményét.

2015. ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

"A nővérem mellesleg egy olyan szakon tanul, amit diplomás munkanélküli képzőként csúfolnak."


Ebben már az írásod elején biztos voltam. Tipikusan a semmit érő, kamu szakot végzőkre jellemző ez a mentalitás.


Egyébként az "agyonképzettnek" képzelt nővéred nem csak azt mondta ezzel a kijelentésével, hogy alap egy diploma, hanem azt is, hogy semmit sem ér. Ezek után gondolkodjon kicsit.

2015. ápr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne menjetek bele olyan vitába, hogy mi ér többet, a diploma vagy a jó szaktudás. Az ember értékét nem ez dönti el, ennek a belátásához viszont legalább átlagos intelligencia kell. Mint ahogy ahhoz is, hogy a testvérem barátját, akit szeret, nem savazom, mert őt bántom meg vele (kivéve persze, ha bűnöző vagy egyéb komoly gond van vele.)

Egyszerűen közöld nővéreddel, hogy te szereted a fiút, aki egyébként van annyira intelligens és jó ember, hogy neked nem csúfolja/szidja a nővéredet, kitartasz mellette, neki meg nem kötelező vele találkozni, nyugodtan elmehet otthonról, ha a srác nálatok van.

2015. ápr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Eszti367 válasza:
Szerintem is jó ha van az embernek diplomája, de he nincs az se nagy baj.
2015. ápr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom melyik diplomát gondolja alapnak, de egyébként igaza van. Annyira alap, hogy némelyikkel jobban törölgetheti a hátsóját, mint egy szakmunkás bizonyítvánnyal.

Diplomás vagyok, de hányok az olyan emberektől, mint amilyen a nővéred, már bocsi. Lenézi a kétkezi munkásokat, de ő lenne a legjobban meglepődve, ha senki nem csinálná meg a haját, a körmeit, hirtelen eltűnnének a hentesek, nem kapna reggel friss pékárut, vagy hazafelé kenyeret. Nem szolgálnák ki a boltban, stb.

Gondoljon már bele hol lenne a világ egyszerű kétkezi munkások nélkül!?!? Igen, szükség van tanárokra, tanítókra, orvosokra, mérnökökre, stb. is, de ha csak körbenéz a világban rájön, hogy a két réteg nem él meg egymás nélkül. A jó isten adja, hogy az első munkahelyén szakmunkások közé legyen bedobva és kapjon néhány pofont az élettől!


Mérnök vagyok és rengeteg alvállalkozóval dolgozom együtt. Lehet, hogy én tervezek, de nem én fogok odaállni megépíteni azt a valamit, amit egy bizonyos helyre megálmodtam. Nem lennének utak, járdák, autók, épületek egyszerű szakmunkások nélkül, sőt továbbmegyek a kedves nővérednek nem lenne fedél a feje fölött, ha az általa lenézett társadalmi réteg nem lenne.

Nem létezünk egymás nélkül és ezt kellene mindenkinek felfognia aki diplomás és emiatt lenézi a szakmunkásokat, vagy aki szakmunkás és emiatt semmire nem tartja a diplomásokat.


Mit kéne tenned? Semmit... Hiába papolsz, te úgy is csak a "kicsi" maradsz, aki mit sem tud még az életről, bezzeg őőő... Majd megkapja élete első nagy pofonjait és átalakul a véleménye.

Esetleg kérdezz rá, hogy neki jól esik-e ott laknia, ahol lakik? Jól esik-e reggelire egy friss kakaós csigába beleharapnia? Jól esik-e, hogy nem magának kell levágnia a haját? Jól esik-e, hogy megveheti a 15 deka felvágottját a boltban? stb, stb. Ezt így a nyakába zúdítanám és elmondanám neki, hogy gondolkodjon má' el azon, hogy mi lenne ezek az emberek nélkül. Pont.

A páromnak meg elmondanám, hogy a nővérem egy nagyképű s*ggf*j és ne foglalkozzon vele, ha nálatok van. Neked és a szüleidnek nem ez a véleménye róla, ez a lényeg.

Ahhoz meg semmi köze, hogy hogy alakul a közös jövőtök, ha te egyetemista leszel. Akárhányszor beszól a barátodnak, nyugodtan védd meg, állj ki érte, ez a barátodnak is jól fog esni és talán egyszer a nővéred is észreveszi magát.

2015. ápr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!