Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem vagyok...

Mit csináljak, ha nem vagyok nyitott ember, de problémáim vannak?

Figyelt kérdés
A szüleimmel nem beszélhetek, pszichológusra gondoltam, de félek. Nincs olyan barátnőm, akivel megbeszélhetném, akinek kiönthetném a szívem. Segítségeteket előre is köszönöm! 14/L

2015. ápr. 19. 19:46
 1/6 FüligJimmy88 ***** válasza:
Miért félsz a pszichológustól? Azért van hogy segítsen. Amúgy ha bővebben leírod mik a problémáid, szerintem megoldjuk.
2015. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előveszed a nagy klasszikus írókat és megpróbálod elolvasni a regényeiket. Meg fogsz lepődni, hogy a saját problémáidhoz mennyire hasonló problémák fordulnak elő emberekkel és lassacskán rájössz, hogyan oldd meg saját problémáidat külső segítség nélkül.
2015. ápr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem a pszichológustól félek, hanem a tudattól, hogy hozzá kell járnom.

2015. ápr. 20. 19:01
 4/6 FüligJimmy88 ***** válasza:
Attól ne félj. Nincs abban semmi.
2015. ápr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De szeretném fenntartani a látszatát, hogy normális vagyok.
2015. ápr. 20. 20:04
 6/6 FüligJimmy88 ***** válasza:
Ácsi: az hogy eljársz pszichológushoz, még nem jelenti azt, hogy nem vagy normális. Rengetegen keresik fel, mert szerelmi csalódás érte, vagy kirúgták a munkahelyéről, vagy egy sérülés miatt nem tud tovább focizni, pedig az az élete (ez konkrétan egy barátommal történt meg, a doki tanácsára bíró lett és túltette magát rajta)... Szóval a lényeg az, hogy egy pszichológus munkájának túlnyomó részét olyan esetek teszik ki, amikor valaki nem tud egyedül túljutni egy traumán. Ő adja meg a lökést. És egyikük sem elmebeteg! Gondolj bele: már az, hogy felismerted, hogy problémád van, igazolja azt, hogy normális vagy, mert ellenkező esetben erre nem lennél képes. Oké? Tehát nyugodtan keresd fel a dokit. Vagy ha gondolod írj nekem privátban, kevés olyan probléma volt eddig amit ne tudtam volna megoldani.
2015. ápr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!