Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » [Jogi ügy] Ha édesapám meghal?

[Jogi ügy] Ha édesapám meghal?

Figyelt kérdés
Nos. Édesapám elég kicsapongó életet él, komoly alkohol problémákkal küzd, emellett epilepsziás is. Enyhén szólva is rendkívül le van épülve. Sajnos, ha reálisan gondolkozom, számításba kell venni rövidesen a halálát. A helyzet az, hogy jelenleg kiskorú vagyok (16 éves), édesanyámmal élek egyedül, tehát apukám egy hozzánk közeli városban éli mindennapjait. Apukám első házasságából szintén van egy fiú gyermek, aki kb. 24-25 éves és sem vele, sem velem, nem igazán tartotta a kapcsolatot a különválás óta. Édesapám a szülei házába költözött, húga is abban a városban lakik, ám a szüleik már nem élnek, mindenesetre ők tartják a kapcsolatot. Kérdésem a következő: Ha apukámat érné valami, nagy valószínűséggel az állam temetteti el, viszont a költségeket rajtam és a mostoha bátyámon be hajthattják-e? Hangsúlyozom kapcsolattartás nem igazán volt édesapánkkal. Vagy esetleg a húga perelhet, vagy támadhat-e minket? Az a ház amiben édesapám lakik, MÁR tele van adóssággal, ezen felül még egy 3 milliós adóssága is van... Engem még az érdekelne, hogy ebben az esetben, mi a helyzet amikor még kiskorú vagyok, és mi a helyzet amikor már nagykorú leszek? A válaszokat nagyon várom, kérem csak hozzáértő emberek válaszoljanak!

2015. máj. 10. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lemondasz az örökségről és akkor nem kapsz semmit, adósságot sem.
2015. máj. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az örökséget az öröklés megnyílása után a közjegyző előtt vissza kell utasítani. Ha az állam temeti el, annak költsége hagyatéki tartozás lesz, amit a hagyatékból fognak levonni. 16 évesen korlátozottan cselekvőképes kiskorú vagy, 18 életévedet betöltve válsz teljesen cselekvőképessé. 18 év alatt bizonyos jognyilatkozatok (és valószínű, h az örökség visszautasításáról szóló jognyilatkozat is ilyen) csak a törvényes képviselő hozzájárulásával tehetőek meg (tehát kell hozzá az anyukád is). 18 év felett ilyen hozzájárulásra nincs szükség. Viszont ha apukád rácáfolna a jóslatodra és esetleg megérné a gyerekeid születését, akkor ha te visszautasítod a öröklést, akkor a hagyaték rájuk száll, hacsak ők is vissza nem utasítják azt.
2015. máj. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az érthető leírást. :)
2015. máj. 13. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!