Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki tud-e jó módszereket...

Valaki tud-e jó módszereket angol tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Szóval,a barátnőm megkért,hogy segítsek neki megtanulni angolul,de én nem tudom,hogy melyik lenne a legalkalmasabb módszer rá(az alapoktól kéne kezdeni). Valakinek van pár jó ötlete? :) 16/F
2015. jún. 15. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp vegyétek játékosra, úgy értem ne feltétlen könyvekkel kezdj vele.

Például vannak a YT-n nyelvoktató videók (és milyen szerencséd, hogy angolul kell, mert abból van egy pár :"D), na sztem azokat nézhetnétek, közben te is magyarázhatnád, stb... Még jobb, ha olyan videót kerestek, aki angolul magyaráz, mert úgy úgymond rá lesz kényszerülve barátnőd, hogy megértse, te meg úgyis ott leszel, hogy segíts.

Meg én mindenképpen gyakorlatiasra venném, tehát inkább az élő nyelvvel tanítanék, nem fekete-fehér könyvekből.

Szókincsnél nekem az vált be, hogy mindenképp témakörönként vegyétek a szavakat, tehát ne össze-vissza. Lehet azért tartom a témakörös cuccot jónak, mert én ugye suliban tanultam, ahol ugye a különböző nyelvtani szabályokat szavakkal kötötte össze a könyv (például mikor vettük a birtoklás, asszem akkor az állatok voltak, hogy "Have you got a pet? Yes, I've got a rabbit" stb, gondolom te is suliban tanultad).

A nyelvtani szabályokhoz kapcs. annyit tudok mondani, hogy ha jól elmagyarázzák, akkor könnyű megérteni, szóval hajrá! ;)

Kiejtéseel kapcsolatban nem nagyon tudok segíteni, mert nekem az volt a legkönnyebb, de van aki meg nehéznek tartja. De egyébként ha "rávilágítasz" neki az összefüggésekre, meg összehasonlítasz szavakat (pl. drew-crew, fine-line-mine, lake-bake-make), az sztem jó.


Ja, meg sokat beszéljetek együtt is. Úgy értem, ne legyen az, hogy te magyarázol a másik fél meg "aha, aha, értem" vagy valami, hanem kérdezz bele meg ilyenek (így egyébként a tanuló is jobban élvezi)


Na, részemről ennyi :D Sok sikert mindkettőtöknek!

2015. jún. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! :D
2015. jún. 15. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!