Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Van itt aki komolyan gondolja...

Van itt aki komolyan gondolja ezt az egész UFO témát, vagy csak mindenki szórakozásból ír ide?

Figyelt kérdés

Néha nehéz eldönteni, hogy egy komolyabb kérdés mögött valódi kíváncsiság rejlik, vagy inkább egy gondolkodó troll, aki aztán a válaszok láttán csak otthon nevet.

Ugye mindig képek, meg videók vannak, tárgyi bizonyíték, amit az ember a kezébe foghat, vagy olyan kép ahol egy ember az idegen lénnyel közösen szerepel, soha nem készül.Most tekintsünk el azoktól, amikre még az 5 éves is rámondja hogy fake, mert annyira átlátszó hogy photoshop remekmű.

Mi motivál még embereket ebben a témában, vagy esetleg amatőr kutatókat, ha semmi bizonyíték nincs?

és emberek erre a témára áldozzák néha egész életüket, vagy fiatalságukat, olyan ez mintha valaki álmokat kergetne, soha nem éri el őket, mert megfoghatatlan, elérhetetlen dolgok, képzelet szüleményei.

Szóval várom az érdeklődők válaszait.



2014. ápr. 12. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Itt alig vannak akik komolyan veszik. Akik jönnek a kis szürkékkel, nagy szürkékkel, annunakikkal, stb.-vel nem veszik komolyan. Ilyen nincs.

1: amit nem tudunk 100%-ra, hogy van-e, addig nem nevezhetjük el, főleg nem magyarul! Little grey-s? Nem. Vagy kettős nevezéktanban ( talán hallottatok róla ) nevezik el vagy inkább sehogy.

2: ezekről ugyanannyira megbízható források készültek, mint Jézus csodatetteiről. 600-800-1000 évvel később készült a többsége.

Én egyébként komolyan veszem. Kémlelem az eget, nézem a híreket, voltam Egyiptomban ( piramisok ) és azt mondhatom, hogy sok feljegyzés van, ami érdekes, de nem megbízható. Én még egyet sem láttam. Vannak érdekes, illetve fura dolgok, de még nincs kellő minőségű bizonyíték. ( Pl. egy űrhajó, amint leszáll valamelyik fővárosban )

2014. ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Én csak, szórakozásból járok fel ide olvasni, de nem csak az UFO témát, hanem a többit is.

zoltánkvantumfizikus viszi itt a pálmát.

2014. ápr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én kicsit komolyabban beleástam magam ebbe a témában, amit kirándulásnak fogtam fel, meg hobbinak.Bejártam a világot már, pl voltam én is egyiptomban a piramisoknál, de más egyéb helyen is, pl a kairói régészeti múzeumban, machu pichu fennsíkon, az azték , inka, maja romvárosokat is megnéztem, voltam roswell-ben, de tanulmányoztam pár híres konkakt életútját is pl george adamski(és nem arra gondolok, aki itt néha ír, hanem az igazira), billy meyer ...

És hiába keresgél az ember, semmit sem talál.

Úgy tudom felfogni ezeket, mint hogy híresek akartak lenni,és végülis sikerült nekik, mert több könyvet írtak a témában, előadásokat tartottak, és személyi kultusz alakult ki körülöttük.

De aki keresni akarta az igazat, az semmit sem talál.

Ezért untam én is bele.

2014. ápr. 12. 12:09
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Bármekkora marhasággal is találkoztok, biztosak lehettek benne, hogy van aki tényleg komolyan gondolja, elhiszi.

Elmebetegnek hívják őket.

2014. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
87%
Én hiszek a földönkívüliekben, vagyis biztos hogy nem csak mi létezünk az egész világegyetemben. Nem nagyon ástam bele magam a dologba, nem is fogom, de azt nem értem, hogy miért a lehető legsz*rabb kamerákkal csinálják a videókat meg képeket. Az amerikai titokban tartott ügyek és ilyesmikkel kapcsolatban nincs véleményem, lehet igaz, lehet nem..
2014. ápr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Itt kérdező az a helyzet, hogy ki mit tekint bizonyítéknak.

Nem csak hasraütésre írom ezeket, de én eddig ilyen emberekkel "találkoztam" vagy láttam írni mindenhol:

- az óriási fanatikusok, akik minden bizonyítékot elhisznek, a nagy hoaxokat is

- aki "hívő", de szortíroz az infók között és nem hisz el minden hülyeséget, de igenis vannak olyan dolgok amik bizonyítéknak tekinthető (én ide sorolom magam)

- a nyitottabb szkeptikusokat, akik jópár eseten elgondolkoznak és azt mondják hogy "nincs rá kielégítő magyarázat", de nem kiáltanak egyből földönkívülieket

- aki szkeptikus, egyből cáfolni akar mindent és csak akkor hinné el a földönkívülieket, ha előtte lenne egy holttest vagy nyíltan leszállnának

(Hehe majd mondja akkor is ezt, ha idegen pajtásaink csak akkor hisznek az emberben, ha őt boncolják fel mert az eléggé kézzelfogható bizonyíték..)

- aki szkeptikusnak mondja magát, de valójában tagadó is egyben, mert mindent foggal körömmel cáfolni akar és egyből mindre azt mondja hogy csalás, kóklerség stb.

Írta már nekem valaki, hogy akkor sem hinné el az egész témát, ha kezet fogna egy földönkívülivel és leszáll előtte egy űrhajó...no comment!


Számomra bizonyíték az, hogy:

- láttam már repülő csészealjt kiskoromban

- az olyan fotók és videók, amiket máig hitelesnek tartanak, mert sosem derült ki, hogy csalások és tiszták is. Nincsenek közel az objektívhez, nincsenek megszerkesztve, nincsenek eldobva vagy damilra felfüggesztve stb. Ez jobban a RÉGI fotókra igaz, az újaknál ember legyen a talpán aki megtalálja a sok hoax között a valódit

- túl sok az olyan történet, amelyek apró részletekben egyeznek egymással, olyan emberektől akik soha nem hallottak egymásról, egymás ufó történetéről / vagy tömegesen láttak már ilyeneket.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy régen nem volt internet, ha Amerikában volt egy eset, attól még Afrikában nem értesültek róla. Nem voltak kialakítva az ufó kutató hálózatok, az ottaniaknak más a hitük, nem volt elterjedve a flying saucer elnevezés stb. mégis onnan is érkeztek jelentések. Mint a világon mindenhol.

- sok a kormányzati dokumentum amit utána kiszivárogtattak vagy végül feloldották a titkosítás alól. Ha az egésznek nincs alapja, akkor minek titkosítják a eseteket vagy minek húzzák ki az akták nagy részét feketével, hogy ne olvashasd el?

- túl sok hivatalos személy szólal fel ebben, akinek egyébként semmi haszna nem lenne belőle, mert állásába, karrierjébe is kerülhetne: pilóták, űrhajósok, rendőrök, tudósok is már egyre többen stb.


Ennyi ember nem lehet bolond..


Igazából sokat írhattam volna, de fölösleges ha szerinted csak a képzelet szüleményei.

Én ha szkeptikusként is tekintenék a dologra, a minimum, hogy azt mondanám hogy ez egy fenoména, amire esetenként nincs mindig hiteles magyarázat, így lehet az titkos katonai projekt vagy egy ISMERETLEN, a pszichológia által még nem ismert globális jelenség.


Szóval itt nem csak a pénzről, hírnévről van szó, mert bizony van olyan, aki ezzel egyiket sem szerezte meg, sőt, még rosszabbul is járt. És a #4-es válaszoló hülyeségeket ír, mert nem elmebetegek.


És természetesen mivel a jelenség valós, ne feledkezzünk meg a szándékos dezinformációk elterjesztéséről, ködösítésekről, lejáratásról, mert ha minden más témában is vannak ilyenek pl.politika, akkor bizony itt is van ilyen.


George Adamski

2014. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

U.i. kiegészítésként olvasd el itt a 2. oldalon lévő 19.-es válaszomat. Hosszabb és átfogóbb:

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__5530..


George Adamski

2014. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Most akár hiszitek akár nem, régebben én szkeptikus voltam . Abban mindig is hittem, hogy van élet a Földön kívül, de abban sokáig nem, hogy itt röpködnek . Ez addig volt így még baráti társasággal nem láttunk valami olyat, amiről ma se tudjuk mi volt . Ekkor kezdtem utánaolvasni a témának, sok könyvet és filmet megnéztem, meg mindig is szerettem a történelmet és már korábban is ráakadtam olyan dolgokra amiket nem tudtam hová tenni (ilyen a nemzetiszocializmus és a Harmadik Birodalom is, amiről már kiskoromban hallgattam meséket és legendákat és ami szorosan kapcsolódik a földönkívüli témához), egészen pár évvel ezelőttig, amikor is olyan könyveket is elolvastam, amik a hivatalos álláspont ellen voltak .

Mindenkinek aki nem hisz benne, vagy kételkedik, azt ajánlom tájékozódjon más irányban is, mert egy dologról csak úgy tudunk teljes véleményt formálni, ha azt minden szemszögből megvizsgáljuk . Nem azt mondom, hogy értsetek velem egyet mindenben, mert én is sokszor csak találgatok, és legtöbb esetben amikor kérdést teszek fel, pont azért teszem fel, hogy másokkal is megvitassam, így én is tudok fejlődni a témában, szóval inkább ti magatok nézzetek utána, és ne vágjátok rá egyből, hogy butaság, legyen szó itt az annunakikról, plejádiakról, Vril Lányokról stb :-)

2014. ápr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy vannak! Itt az előttem szólók, Anna és Adamski, meg én is, biztosan komolyan vesszük ezt a témát, de természetesen vannak még mások is rajtunk kívül, akiket valóban érdekel ez a téma.

Akik meg azt mondják, hogy ez nem igaz, vagy bizonytalanok, azok talán nem mélyedtek el eléggé a témában, vagy pedig rossz, lejárató információkat olvastak. Az emberi gondolkodásnak sajnos van egy olyan rossz tulajdonsága többek között, hogy a maga szemszögéből próbálja meg a dolgokat szemlélni, és megérteni. Még mindig az a jellemző, hogy csak abban hisznek az emberek, amit saját maguk tapasztalnak meg. Ezt mondjuk részben meg is lehet érteni. De az emberi tudat és érzékelés egy eléggé beszűkült skálán mozog, az ezotéria és általában a földönkívüli témakör pedig túlmutat ezen. Véleményem szerint ezt az egész témakört csak úgy lehet helyesen vizsgálni, ha ezoterikus, spirituális szemszögből is értelmezzük.

Velem egyébként, eddig nem történt semmilyen különös dolog. Én talán alkatilag vagyok ilyen, annak idején egyszer csak elkezdett érdekelni az ezotéria, az eltűnt civilizációk, a vallások, és mindenféle rejtélyesnek tartott dolog, jelenség, köztük az UFO-témakör is. Nyitottan gondolkozok, de ugyanakkor megpróbálok logikus is lenni.

Ezek mellett, nekem a sorsomban is nagy nehézségek vannak, és úgy érzem, hogy szükségem van az ezekben való hitre, mint támaszra.

Én szintén azt mondom, hogy ennyi ember egyszerűen nem hazudhat. Annyi emberrel történtek, és történnek ilyen esetek már ki tudja, hogy hány évezrede, hogy ez már szinte kizárja ezt a lehetőséget. Persze, sajnos akadnak nyilván csalók is, de ők mindig az eredetiről veszik a mintát!

Sokan egyszerűen nem merik elmondani, nyíltan felvállalni azt, hogy mi történt velük. Ez sajnos érthető is, elnézve ezt a világot. Vagy ha elmondják, akkor meg nem hisznek nekik. Még olyan emberek is vannak világszerte, akiket különféle jóindulatú fajok elvittek a saját bolygójukra, és még könyveket is adtak ki ezekről a rendkívüli, megrendítő eseményekről. Nekik nyilván nem lett volna érdekük, hogy lejárassák magukat, de miután egy darabig hallgattak, mégis megtették, bízva abban, hogy hátha majd megfelelő emberek is rátalálnak a könyvükre. Igazából, ezeknek a rendkívüli dolgoknak, a találkozásoknak talán a mondanivalója a leglényegesebb: dióhéjban annyi, hogy mi, emberek, és a világ többek vagyunk puszta anyaghalmaznál, és meg kell változnunk, ha nem akarjuk egymást és a bolygónkat elpusztítani.

Érdekes, hogy ezek a dolgok szinte minden pozitív fajjal való találkozáskor előjönnek.

Aztán még nem is beszéltem a szürkékkel, meg más fajokkal történt találkozásokról, észlelésekről, meg a távoli régmúltban történt rejtélyes dolgokról. De világszerte rengeteg lelet, festmény, rajz, feljegyzés, legenda is van, amit egyszerűen nem lehet hova tenni, hagyományos módon vizsgálva. Sőt, még maguk a vallásoknak bizonyos részei is erről tanúskodnak, ha megfelelően értelmezzük.

Bizonyára egy fajt nem lehet csak jónak, vagy rossznak minősíteni, mint ahogyan így van ez velünk, az emberiséggel is.

Egyébként nekem is furcsák ezek a titkolózások, meg feloldások; már önmagában ez a tény is gyanakvásra ad okot. Ha azt mondják valamiről, hogy nem igaz, nem érdekes, tehát tagadnak, akkor vajon mik ezek a nagy titkolózások, meg titkos kutatások? Az embereknek eleve joguk lenne megtudni az igazságot ebben a demokráciának nevezett (vagy annak hazudott?) rendszerben. És pontosan erre akarok még kitérni, ami nagyon lényeges szintén. A világot egy olyan háttérelit irányítja, akiknek nem érdekük az, hogy az igazság kiderüljön, és az emberek felébredjenek a ki tudja, hogy hány ezer éves "álmukból". Ahogyan Adamski is leírta, ha már nem tudnak mindent titokban tartani, akkor ködösítenek, lejáratnak, félreinformálnak, elhallgatnak. És ez így megy már évezredek óta minden mással is, vallásokkal, tudományokkal, politikával, és így tovább. Mert ez az elit csak így tudja a hatalmát megtartani.

Gondoljunk bele: ha nyíltan kijelentenék, hogy az idegenek már ősidők óta itt vannak, akkor ezzel be kellene jelenteni azt is, hogy milyen technológiákkal rendelkeznek. Olyanokkal, amelyek nem környezetszennyezőek, és szabadon rendelkezésre állnak. Ha ez így lenne, akkor összeomlanának a hatalmas energiaipari, olajipari vállalatok, márpedig ezek nagy befolyással vannak a politikára. De az is lehet, hogy a világ egész gazdasági, pénzügyi rendszere rendülne meg alapjaiban. Sőt gyakorlatilag minden, a vallások, politika, tudományok, amiket az előbb felsoroltam. Mindent újra kellene értelmezni. Itt tehát súlyos érdekellentétek vannak!

De ez a jövő útja, mert a változásoknak a korát éljük. Muszáj változtatnunk nekünk, embereknek, mert a környezetszennyezés, túlnépesedés nem folytatódhat a végtelenségig, a nyersanyagkészletek elfogyásáról nem is beszélve. Ez a mi, és egyben a bolygónk érdeke is, a vezető elittel együtt.

Tényleg az lenne a legjobb, ha ők maguk, az idegenek nyíltan vállalnák fel önmagukat, tehát én is elérkezettnek látom az időt egy nyilvános kapcsolatfelvételre, amire már annyian várunk mi is, és a szkeptikusok is. Akkor pedig már az elit sem hazudhatna tovább.

2014. ápr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem, aki komolyan veszi, és nem komplett elmebeteg, az nem itt fog róla írogatni. Ismétlem, nem, viszont jókat lehet röhögni.
2014. ápr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!