Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek csalás az ötös lottó?

Szerintetek csalás az ötös lottó?

Figyelt kérdés

Személy szerint én csalásnak tartom több okból is.

-Ha a 90 golyóból 1 et elveszünk akkor csak 4es lehet.Ezt senki sem veszi észre.

Ötös lottó nyerteseiről semmit sem tudunk,mióta elektronikus lett soha.Mint ha nem is léteznének azok a személyes pedig pár ember azért nyert elvileg és akkor csapot papot othagy mimdent és barátokkal se beszél többet? Mert csak ez magyarázza az hogy a bárátok nem mondnák el senkinek.Márpedig a pletyka az terjed.Szóval furcsa hogy soha semmit sem hallunk rólunk.

- A 6os lottó sokkal többször nyerik meg,nagyom sokra emlékszek pedig ennek kisebb az esélye mint az ötösnek.Ez mivel magyarázható?

Szóval az a baj hogy annyi a furcsa tényező hogy nem igaz.Még az 51es körzetről is többet tudunk.Szóval lehet hogy a nyereményt beforgatják valahogy a könyvelésbe vagy mindig a cég fejese nyerheti meg?

-Még egy apró dolog,szinte semmelyik nyertes nem jelentkezik a nyereményért vagy 1-2 hónap múlva.Ennek mi értelme? Ki az a hülye akinek átfúj a szél a házán és nem megy az ingyen pénzért,mi meg ha nyerünk 10e ft-ot már futunk is a lottózóba.Szóval áhh nagyon furcsa.Nektek mi a véleményetek?



2015. júl. 1. 22:14
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Ennél még a kaszimónak is több értelmét látom mert az még élvezetes is meg ott azért lehet nyerni.Las Vegasban nem ritka hogy nyerőgépen 400.000$árt elvisznek.Nem is oly régen ment egy kis film a lottó nyertesről és érdekes mód akkor nyert mikor nem elektronikus volt meg mikor még senki se gondolt arra hogy csalás.
2015. júl. 1. 22:20
 2/32 A kérdező kommentje:

Persze lehet mondani hogy mi értelme van a csalásnak de vegyétek figyelembe azt is hogy sok ideig senki sem nyer így emelkedik a lové így többen vesznek.Aztán még ha azt a 4 milliárdot is ők kapják meg akkor már nagyon is megéri nem?

Gondoljatok bele 4 milliárd plusz a még tőbb bevétel mert ekkora öszegnél kétszer annyi ember lottózik akkor az lehet akár 50 milliárd plusz is de jóval több ennél.

Így a csalás már megéri szerintem.

2015. júl. 1. 22:25
 3/32 anonim ***** válasza:
78%

Szerinted van értelme százszor kiírni ugyanazt a kérdést? Szerintem nincs. Ezerszer adtam már nagyon hosszú és hasznos választ arra, miért nincs értelme csalni senkinek, s miért kizárt ez technikailag is. Nem kezdem újra.

Viszont már a legelején jó nagy hülyeséggel indítasz.

89 golyóból nem lehet kihúzni ötöt? Dehogynem. Sőt ötből is lehet. Ilyen a többi is, amit írsz?

2015. júl. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 2xSü ***** válasza:
100%

> -Ha a 90 golyóból 1 et elveszünk akkor csak 4es lehet.Ezt senki sem veszi észre.


Őőő… Ezt gondold át újra. Hetente nagyságrendileg 5 millió ötöslottó szelvényt töltenek ki. Mind a 90 szám – értsd: mindegyik – rajta van lottószelvények százezrein. Akkor most melyiket kellene kivenni? Ha egy golyót kiveszel, akkor elég jó eséllyel még így is lesz ötös.


De vegyünk egy gondolatkísérletet. Legyen egy 3/10-es lottó. Mondjuk feladnak 10 szelvényt:

1,3,6 – 5,7,9 – 2,8,10 – 4,5,9 – 1,6,10 – 3,9,10 – 2,4,8 – 5,6,7 – 1,4,8 – 2,3,7

Na most melyik számot rejtő golyót vegyük ki? Mondjuk vegyük ki a 7-es golyót, mert sajt. Ekkor a 2., 8., 10. szelvénynek már valóban csak 2 találata lehet. Viszont az összes többinek meg növeltük az esélyét, hogy telitalálatos legyen. Kvázi olyan lenne, mintha húznánk egy nulladik, vagy hatodik golyót a sorsoláson (ami nem tartozna sehova, csak kihúznánk, mert miért ne). Ettől még összességében nem változik a telitalálat esélye.


Ahhoz, hogy valóban csak négyes lehessen nem egy golyót kell kivenni, hanem 86-ot. Az meg elég feltűnő lenne, ha 90 golyó helyett csak 4 keringene. Arról nem is beszélve, hogy a sorsolás nyilvános, élő, lehet látni a golyókat a sorsolás megkezdése előtt, pont azért, hogy mindenki lássa, megvan mind a 90 golyó. Jó, ezt még meg lehetne játszani, statisztákat behívni, megvágni a felvételt, de inkább az lenne számomra a meglepő, hogy évtizedek alatt senki – egy statiszta, operatőr, vágó, stb… –nem kotyogná ki az „összeesküvést”, jó pénzért valamelyik TV-nek, újságnak…


> Ötös lottó nyerteseiről semmit sem tudunk,mióta elektronikus lett soha.


Nem csak azóta. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy a nagyvilág tudtára akarja-e adni, hogy ő nyert, vagy szeretné eltitkolni. Ez érthető. A legtöbben élnek is a rejtőzködés lehetőségével, különben sorban állnának az ajtaja előtt a családtagok, barátok, ezer éve nem látott ismerősök, sőt még vadidegenek is. Ennek ellenére nagy ritkán hírt ad magáról egy-egy nyertes. Legutóbb egy 2014-es nyertes: [link]


Egyébiránt rengetegen adnak még fel lottózóban lottószelvényt. Jó eséllyel lett már volna olyan, akinek ott a kezében a nyertes szelvény, de valamiért a Szerencsejáték Zrt. nem fizetné ki. Mekkora botrány lenne belőle? (Ugye azt meg az előbb tisztáztuk, hogy ötös simán lehet. Max. akkor nem, ha 86 golyót vennének ki titokban.)


> A 6os lottó sokkal többször nyerik meg,nagyom sokra emlékszek pedig ennek kisebb az esélye mint az ötösnek.Ez mivel magyarázható?


Mondjuk a nyerési esélyekkel? :-)

Az ötös lottón az öttalálatos esélye: 1 : 43 949 268

A hatos lottón a telitalálatos esélye: 1 : 8 145 060


A hatos lottón a nyerési esély több, mint ötszöröse az ötöslottónak. Igaz kevesebben is játszanak hatoslottót, de így is kétszer, háromszor akkora eséllyel lesz telitalálatos egy adott héten. (A nyeremény viszont alacsonyabb.)


> Szóval lehet hogy a nyereményt beforgatják valahogy a könyvelésbe vagy mindig a cég fejese nyerheti meg?


Logikusan hangzik, de csak első blikkre, csak megint csodálkoznék, hogy senki nem leplezte le az egészet. Évtizedek alatt azért szűnnek meg baráti, üzleti kapcsolatok, fordulnak át ellentétekbe, viszályokba. Valakinek biztos érdeke lenne leleplezni a nagy-nagy összeesküvést.


Minek az egész? A szerencsejáték így is nagyon szépen profitáló üzletág, biztos profittal.


> Még egy apró dolog,szinte semmelyik nyertes nem jelentkezik a nyereményért vagy 1-2 hónap múlva.Ennek mi értelme?


Egyrészt én sem jelentkeznék elsőre. Leginkább azért nem, mert át szeretném gondolni a dolgokat még tiszta fejjel, még mielőtt elkezdenék költekezni. Másrészt sokan nem is veszik észre rögtön, hogy nyertek, nem nézik a sorsolást (pl. én sem nézem, holott szüleim örökségeként lottózom). Sokan titokban szeretnék tartani a nyereményüket. Nem jó azonnal lecsapni a pénzre, és nekiállni költekezni, amíg a köztudatban ott van, hogy valaki most hatalmas összeget nyert. Ha a szomszéd egy héttel azután venne új kocsit, hogy kihúzták az ötöslottót, te is gyanút fognál, nem? Ilyenkor jó várni egy kicsit, amíg kvázi elfelejtődik a dolog. Ha két hónappal később vesz a szomszéd új kocsit, akkor már nem gyanakszol annyira. Vagy elkönyveled, hogy mostanában milyen jól megy neki, vagy ha nagyon érdeklődsz, ő is tudja azt mondani, hogy örökölt egy kisebb összeget.


Én azt is el tudom képzelni, hogy itt valóban nem mond igazat a Szerencsejáték Zrt. El tudom képzelni, hogy afféle titkos adatvédelmi trükként mondják azt, hogy még nem jelentkezett a nyertes. Így aztán ha a szomszéd mégis hirtelen venne új autót az ötöslottó kihúzása után, de a médiában azt hallanád, hogy még nem jelentkezett a nyertes, akkor nem kötnéd össze a nyereményt a személyével.

2015. júl. 2. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 2xSü ***** válasza:
Ja még egy link a 2014-es egyik nyertesről: [link]
2015. júl. 2. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a választ.
2015. júl. 4. 10:46
 7/32 A kérdező kommentje:

Bár a ripoert a Skandináv lottóról szól,én csak az 5-ös lottóról beszéltem hogy csalás lehet mert ebben van a nagy pénz.

Egyébként ha csak 89 golyó van akkor is nagyot esik az esély arra hogy megnyerd,megnézik hogy az emberek melyik számot szokták bejelölni,erre jó hogy elektronikus a rendszer és elküldi az adatokat.

Tehát ha nagyon sok ember bejelöli a 42-est ez csak példa,és én kiveszem akkor már csak az a csoport játszik az 5-ös ért akinek nem szerepel a 42-es a szelvényén,így tulajdonképpen az esély nagyot csökken.

Egyébként a 6-osnak mért több az esélye hogy megnyerem? Ott több számmal játszok nem?

Szóval lehet jönni a hatos meg a Skandináv lottó nyerteseivel,de a kérdésem alapból az 5-ösről írtam,5-ös lottó nyertesei meg mint ha nem is léteznének.

2015. júl. 4. 10:51
 8/32 2xSü ***** válasza:

> Egyébként ha csak 89 golyó van akkor is nagyot esik az esély arra hogy megnyerd


Számolgattál is, vagy csak a hasadra ütöttél? Szerintem meg ha kivesznek egy golyót, sokkal jobban megnő az esélye annak, hogy elüt egy autó. Lehet ilyeneket mondani, csak van is valamiféle alapja?


Annak az esélye, hogy egy adott szám szerepel egy lottózó megjátszott számai között kb. 5,5%, de tegyük fel, hogy valami csoda folytán egy szám – mondjuk a 42-es – hirtelen annyira kedveltté válik, hogy ez felmegy 11%-ra. Ha most kivesszük azt a bizonyos 42-t a számok közül, akkor a szelvények 11%-nak valóban nincs esélye a telitalálatra. De a maradék 89%-nak meg kb. 5,88%-kal nagyobb a nyerési esélye. Összességében a telitalálatos esélye 5,7%-kal csökkent. Ez nem sok. 1957 óta eddig 102 darab telitalálatos született. Ez a szám lemenne így 96-ra. De ez már annyira extrém eset – hogy egy számot valamiért kétszer annyi ember játszik meg –, hogy ez elképzelhetetlen. Annak valami nagyon nagy oka kellene, hogy legyen, hogy a lottózók 5%-a – 250 000 – ember hirtelen úgy dönt, hogy az egyik száma helyett ugyanazt a számot játssza meg.


De én nagyon csodálkoznék, ha egy szám megjátszási aránya 20%-kal haladná meg az átlagot. Ekkor viszont csak 1,1%-kal csökkenne a telitalálatosok esélye. Hatvan év alatt ez kb. eggyel kevesebb telitalálatost jelentene. Ezért nem érdemes csalni.


Nem mellesleg sokan ugyanazokat a számokat játsszák meg, születési év, hónap, nap. Meg vannak ilyen kedvenc számok, mint 13 vagy 42. Gyanítom, hogy minden héten kb. ugyanazok a számok a legfelkapottabbak, így mindig ugyanazt a golyót kellene kivenni. A 13-as pl. tuti gyakorta megjátszott szám. Mégis a lottóhúzások statisztikájában az látszik, hogy gyakran is húzták ki, az átlagnál gyakrabban. A 42 is lehet ilyen, de azt is az átlagnál gyakrabban húzták ki. Vagy sokan jelölnek meg születési hónapot. Az 1-től 12-ig terjedő számokat is nüansznyival ugyan, de az átlagnál többször húzták ki.


~ ~ ~


De megint vissza kell utaljak arra, amit írtam. A húzásnál lehet látni az összes golyót, szépen sorba rendezve. Pont azért, hogy látszódjon, hogy megvan mind a 90 golyó.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Oké, próbáljuk meg úgy képzeletben megtervezni ezt a csalást. Próbáljuk szűkre szabni a beavatottak körét. Tudnia kell róla legalább a Szerencsejáték Zrt. főnökének, a könyvelőnek, minimum egy pénzügyesnek, azoknak akiknek elvileg a nagy nyertes kifizetése a teendője. Továbbá kell tudnia azoknak akikhez ténylegesen kerül a pénz. Akkor a sorsolást is le kell azért bonyolítani, be kell avatni a közjegyzőket legalább, akik pont azért vannak ott, hogy a sorsolás hitelességét garantálják. Ja és mindig más közjegyző van. A gép is ugye olyan, hogy látszik benne minden golyó. Most vagy kell egy mechanizmus, ami kiveszi a kívánt golyót, tehát kell tudnia róla a gép tervezőjének, kivitelezőjének. Az sem világos számomra, hogy hogy lehetne ezt a jelenleg használt sorsoló berendezésnél úgy megoldani, hogy egyetlen sorsolásnál sem látszódjon. Vagy pedig a felvételt kell manipulálni, akkor meg az összes operatőr, világosító, hangtechnikus, műsorvezető, stb…. A sorsoláson ugye ott a közönség. Vagy nekik is látniuk kell, hogy valami nincs rendben, vagy őket is be kell avatni.


Szóval be van avatva egy csomó ember. Hányan? Százak? Inkább ezrek. Hiszen egy operatőr, vagy egy könyvelő sem évtizedekig ül ugyanabba a székbe, vannak személycserék, stb… Mégis mennyi pénzt kapnak érte, hogy tartsák a szájukat? Mert pár millió hamar elmegy ám, még a milliárdos nyereményt is el lehet verni rövid idő alatt, ha valaki nincs észnél. A több ezer beavatott egyikének sem jutott volna eszébe, hogy vigyen egy rejtett kamerát, vagy valami kézzelfogható bizonyítékot szerezzen, és mondjuk névtelenül – persze jó pénzért – eladja valamelyik kereskedelmi csatornának? Aztán az emberi kapcsolatok sem tartósak ám. Elég összerúgni a port egy alkalmazottal, vagy pusztán valakinek megfordul a politikai hovatartozása, stb… Senki nem akarta mondjuk a bagázst bemártani, akár ingyen és bérmentve?


Én kivitelezhetetlennek tartanék egy ilyen évtizedekig lebukásmentes csalást, még akkor is ha nagyon meg akarnám csinálni.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Az egész szerencsejáték a bizalomra épül. Ha ez a bizalom valamin tényszerűen, bizonyítva megbukik, az egész üzletnek annyi. Senki nem venne lottót, stb… Itt azért egy olyan üzletágról van szó, ami stabil bevételt hoz, alig van benne rizikófaktor. Ez egy arany tojást tojó tyúk. Ki lenne az a barom, aki kockáztatná ezt a stabilan napi egy aranytojást adó valamit? Itt ugye több ezer ember összehangolt csalásáról lenne szó. Tehát nem csak egy baromról lenne szó, hanem egy olyan baromról, aki mindenki másból is barmot csinál, egyetlen ember sem lenne, aki az „oké, benne vagyok a buliban” helyett a rendőrséget híván fel?


Oké, lehet hogy jó üzletnek tűnik egy alkalommal lenyúlni pár milliárd forintot, de cserébe veszélyeztetni évtizedek alatt befolyó inkább százmilliárdos nagyságrendű bevételt? Mi történne, ha valaki csak egyszer bizonyítottan lebuktatná ezt a csalássorozatot? A Szerencsejáték Zrt. mint olyan csődbe menne, hiszen senki nem venne lottót ezután. Az ott dolgozókat szélnek eresztenék, több ezer ember veszítené el a munkáját. Ezt még az egész állam is megérezné. Meg azt is, hogy akkora demonstrációk lennének utána, hogy öröm lenne nézni. A csalásban résztvevőket meg nagyon csúnyán lesittelnék, azért nem egy ember üldögélne börtönben utána, és gondolom nem csak pár évig. Már ha éppen nem lincseli meg őket senki. Ki lenne az az agyament, aki ezzel hazárdírozna, ha amúgy csalás nélkül is keresne annyit, amiből vígan eléldegél luxusban?

2015. júl. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 2xSü ***** válasza:

> Egyébként a 6-osnak mért több az esélye hogy megnyerem? Ott több számmal játszok nem?


Igen, de kevesebb számból kell kiválasztanod őket.


Az ötöslottó nyerési esélyét úgy lehet kiszámolni, hogy az első számot 90 számból húzzák. A másodikat 89-ből, stb… Viszont mivel a sorrend nem számít, ezért az egészet osztani kell az öt szám permutációinak számával. Így a lehetséges különböző szelvények száma: 90 * 89 * 88 * 87 * 86 / (1*2*3*4*5) = 43 949 268. Tehát kb. 1: 44 millióhoz az esélye, hogy egy szelvénnyel nyersz az ötöslottón.


A hatoslottónál az összes különböző szelvények száma: 45 * 44 * 43 * 42 * 41 * 40 / (1*2*3*4*5*6) = 8 145 060. Tehát kb. 1 : 8 millióhoz az esélye, hogy nyersz egy szelvénnyel. (Plusz itt még van egy 5+1 találatra is esélyed, amitől itt most el is tekintettünk.)


(Nem tudom hány éves vagy, még nem tanultad, vagy már nem emlékszel rá, de ez teljesen alap kombinatorikai feladat.)

2015. júl. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Igaz,köszönöm a válaszokat.
2015. júl. 6. 13:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!