Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek csalás az 5ös lottó?

Szerintetek csalás az 5ös lottó?

Figyelt kérdés

A találatot vagy nem viszi el senki, vagy egy fix ember viszi el a "családból".

Egyik tanárom fejtette ki egyszer, hogy régen a gengszterváltás előtt a nyeremény sose futott túl magasra. Most meg van hogy hónapokig gyűlik a sok milliárd.

Azt is mondta, hogy a mai technológiával gyerekjáték a gépnek a pörgő labdák közül kikapnia azt, amelyikre épp szüksége van.


Szerintetek csalás az egész?



2012. ápr. 17. 22:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%

Lehet hogy régebben több ember játszott, ezért volt gyakrabban nyertes. (Ha egyáltalán tényleg több nyertes volt régen)


Igaza volt a tanárodnak, a mai technológiával gyerekjáték kikapni a gépnek a labdák közül azt, amelyikre szüksége van. De ugyanígy gyerekjáték a közjegyzőnek vagy minek rájönni a turpisságra.


Ezen kívül: a szerencsejáték biznisszbe az "szép", hogy csalás nélkül is rengeteget lehet vele kaszálni (már a játék üzemeltetőjének, nem a játékosoknak). Remélem a tanár tanított nektek kombinatorikát/valségszámítást is, nem csak összeesküvés-elméleteket gyárt nektek.

2012. ápr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%

Igen, egyértelműen csalás. Én is feltettem a kérdést, idelinkelem Neked, elég hosszú vita is folyt róla. Akkor tettem föl, amikor elvileg a novemberi 2 milliárdot megnyerték. Arról a nyertesről sem hallottunk semmit. A mindenhol sertepertélő szenzációhajhász médiát érdekes módon a pillanatok alatt milliárdossá lett emberek nem érdeklik, vajon miért.

Itt az oldalam, sok érdekes hozzászólás volt: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..

2012. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Azontúl, hogy egy legaláis, állami pénznyelő szerencsejáték. Biztos, hogy kamu. Régen tényleg többen nyertek, kis összeget. Majd egyszer itt is az lesz, mint vmelyik országban, hogy kihúzták az előző heti számokat "véletlenül" és az egész országban beszüntették a lottót.
2012. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%

Na. Akkor részenként.

1. Miért volt régen több nyertes?

Válasz: nem volt több nyertes, csak a rendszerváltás előtt az volt a szabály, hogy ha nincs ötös, akkor a négyesek közt osztják szét a nyereményt. Hogy ez ma miért nincs így az nagyon egyszerű. Ha magas a fődíj akkor többen játszanak. Ez pedig üzlet.

2. Miért nem hallani a nyertesekről?

Válasz: komolyan ki lenne olyan állat, hogy miután nyer teszem azt 1 milliárdot szétkürtöli a nagyvilágban. Veszélyes tud ez lenni. Amúgy csak én emlékszem arra a futóbolondra aki pár éve megnyerte a lottót és folyton hirdetéseket adott fel az egyik kereskedelmi csatornán?

3. Miért nyernek kevesen?

Válasz: mert marha sok lehetséges számkombináció jöhet ki. Összesen 43949268 féle számkombináció jöhet ki (90 alatt az 5). Tegyük fel az országban MINDEN lakos különbözőféle kombinációt játszik meg, ami kb lehetetlen. Ekkor annak az esélye, hogy ötös lesz 23%. Nem tudom, hogy hány szelvényt szoktak átlagban eladni, de ha többet is 10 milliónál, ezek jelentős része egyezne, szóval szerintem biztos, hogy ennél alacsonyabb annak az esélye, hogy a héten lesz ötös.

4. Csalnak?

Válasz: szerintem nem. Hogy miért? Mert mi a fészkes fenéért csinálnák? Ez szerencsejáték. Itt a ház semmiképp sem tud veszíteni. Ma a legjobban menő állami cég a Szerencsejáték Zrt. A tagjait szigorúan ellenőrzik, még az ellenőröket is ellenőrök figyelik, lehetetlen csalni, úgy hogy ne kelljen megvesztegetni kb a fél országot. Akkor meg minek kockáztatni? Egy jól menő cég amúgy is jól fizet...

2012. ápr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Mert fölösleges, és értelmetlen lenne ezzel játszani. Egyszerűen értelmetlen volna egy rakat embert lefizetni, megvesztegetni, megfélemlíteni, amikor a rendszer tökéletesen működik magától is.


Egyszerűen túl nagy a lehetséges variációk száma, és azért nem jön ki minden héten az ötös találat. A kedves tanároddal meg vegyétek át a kombinatorikát :)

2012. ápr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

"Miért nem hallani a nyertesekről?"


Az USA-ban sok féle lottó van, több nyerés van ott. Youtubon sok 5ös lottó riport van fennt. Azok az emberek nem féltették a szűrüket.

Legalább noname készülhetne valami interjú itthon is, de més soha semmi ilyen nem volt.

2012. ápr. 17. 23:15
 7/28 anonim ***** válasza:
96%

" Remélem a tanár tanított nektek kombinatorikát/valségszámítást is, nem csak összeesküvés-elméleteket gyárt nektek."

ez nagyon tetszett :D

Igen mellesleg nincs értelme csalni vele az üzemeltetőknek, mert ha valaki ki is akarna tölteni annyi szelvényt hogy tuti közte legyen a nyerő (ez persze fizikailag lehetetlen) akkor is kb 5 milliárd forinttal mínuszba lenne a nyertes.

2012. ápr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Csalás alatt azt értem, hogy egy olyan számot pörgettettnek ki, amit senki se játszott meg, és elrajkák zsebre azt a maradék milliárdot is.

Akiknek sok pénze van, még többet akarnak. Pláne ebbe a mutyi országban.

2012. ápr. 18. 00:10
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem csalás, mert sokkal többet buknának rajta ha kiderülne a dolog, mintha hagynák szépen magától működni.

A nyertesek meg otthon nem kürtölik világgá a nyereményeket, mert kb nem lenne 1 percük a kéregetőktől, de a UK-ben fényképes újságcímek jelennek meg róluk, névvel, munkahellyel. Nemrég egy fiatal pár nyert 4M fontot, előtte egy idősebb házaspár 40M font körül, meg márciusban nyert 12 buszsofőr is 38M fontot.

2012. ápr. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%

"Amúgy csak én emlékszem arra a futóbolondra aki pár éve megnyerte a lottót és folyton hirdetéseket adott fel az egyik kereskedelmi csatornán? "


Csak te. Elmondanád miről szóltak ezek a hirdetések? Adományozni akart?

2012. ápr. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!