Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez jó megoldás a hőség ellen?

Ez jó megoldás a hőség ellen?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk és most,hogy van ez a forróság egész nap úgy felmelegedik a szoba,mert a nap süt befelé egész nap. Délre néz az ablakom és reggel,délben,este is odasüt. Azt mondták,hogy nappal be kell zárni az ablakot és elhúzni a sötételőt mert az megakadályozza,hogy éjjel is nagyon meleg legyen a szobában.Ki is próbáltam,nem ér semmit.

Nincs klímánk meg ventilátorunk sem.


Kitaláltam,bármennyire is furán hangzik,alufóliát ragasztok az egész ablaküvegre,mert az nem engedi be a hőséget hanem visszaveri szerintem. Vagy szerintetek valami fehér borítás verné inkább vissza? Esetleg felmelegszik az alufólia is és annál rosszabb?


Szerintetek milyen megoldás legyen?


Ne azza gyertek légyszi,hogy vegyek klímát vagy ventilátort esetleg fehér redőnyt,mert már azokat per pillanat nem tudom megvenni,mert arra nincs most keret. Meg lassan nyár vége felé közeledve nem most kellene ilyeneket vennem,hanem májusban amikor kezdődik a nyár. Jóvőre veszünk ilyenket.de most valami egyszerübbet ajánljatok,ha tudtok míg ez a nagy meleg van.

Szerintetek jó az alufóliàs ötlet vagy mit csináljak?



2015. júl. 22. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

függöny?

amúgy az alufólia jól visszaverné a napsugarakat, de valami fehér biztosabb (és olcsóbb) megoldás lenne, de ezt ne csak egy szobában alkalmazd, hanem mindegyikben, mert azok között is járkál a meleg!

2015. júl. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden jó, ami hőszigetelő ill. hő visszaverő. Alufóliával csak az a gond, hogy a fényt is visszaveri és a szemben lakóknál okozhat gondot.
2015. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Barmit is ragasztasz az ablakra, a legkulso uvegre ragaszd, kivulre. Akar feher papir is lehet, csak tedd vizhatlanna.


Az otlet amugy jo, csak tenyleg vigyazz h. ne a szomszed szemebe verd vissza a fenyt.

2015. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem érsz vele semmit. Én is így vagyok. Bármennyire is besötétítem a szobát , nappal elég jo , de amikor a nap lemegy az borzasztó , kinyitom az ablakot , egy kis szellő sem jön be. Olvastam a neten hogy mit tehetek ha nincs még ventilátor sem. Az összesből az vàllt be hogy hideg vizes lepedőt használjak mint takarót, léhűti a testet és könnyű elaludni . (Ezt csinálták az ősi egyiptomiak ) . A többi tipp ami kijött a wikiben nem ér semmit .
2015. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ABLAKON BELÜL behúzod a sötétítőt, az sokat tényleg nem fog érni. Egyedül a külső árnyékolás ér vmit.


Mi családi házban lakunk, a szobám déli fekvésű, tehát legmelegebb helyiség a házban. A zsalugátert becsuktam, az ablakok zárva napközben, így pár fokkal hűvösebb van, de persze csodát nem kell várni.


Szóval ha nincs zsalugátered, redőnyöd, akkor mindenképp érdemes kívülről vmit az ablakra ragasztani, vagy függeszteni, ami megakadályozza, h a napsugarak bejussanak a szobába.

2015. júl. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!