Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vajon miből gondolják, vagy...

Vajon miből gondolják, vagy egyáltalán honnan veszik ezt a marhaságot hogy A vallás el fog tűnni?

Figyelt kérdés

hisz a hit volt és lesz is,örök akárcsak Isten.

és mégis fölmerült már egy párszor itt ez a kérdés is.



2015. aug. 26. 20:27
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert ők elválasztják a vallást, meg a hitet. Hinni lehet vallás nélkül is. Én például hiszek Istenben, de hivatalosan egy vallást sem követek.
2015. aug. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:

Egyre kevesebb ember követ bármilyen vallást, mert felesleges. A tudomány értelmesebb választás, az ember csak abban hisz amit lát. Ezt mindezt úgy írom, hogy római katolikus egyházban sokat tevékenykedtem, s egyszer csak abbamaradt a templomba járás, majd nem régiben hitem is eltűnt. Nem mondom azt hogy nem létezik Isten, de ha létezik akkor is már "hiába való". Ha tényleg szabad akaratot adott nekünk, akkor nem tud segíteni ha bajban vagyunk, mert akkor már nincs szabad akaratunk.


S minden hívő hite megingatható két egyszerű kérdéssel:

Isten tud akkora követ teremteni amit nem bír el? - Mindenhatóság kérdése

A Vatikán miért nem nyilatkoztatja ki, hogy ahol éhség van ott essen minden nap étel az égből (Istentől küldve). - „Amit megköttök a földön, kötve lesz a mennyekben, és amit feloldoztok a földön, oldozva lesz a mennyekben" (Mt 18,18).


Nem emlékszem hogy ez a pontos idézet-e, ha jól emlékszem Péternek mondta Jézus, hogy amit ő (az első pápaként) kinyilatkoztat, az úgy lesz a mennyben is.


Tömören az indokok amiért el fog tűnni:

1, nem ismerik meg s emiatt nem is érdekli az embereket

2, csalódtak az emberek

3, túl sokat ismertek meg a vallásból

4, túl keveset ismertek meg a vallásból


S bár utáltam ezt a kérdést, de ez mindent elmond: Hány vallás is szűnt már meg? Ez miben másabb, mint a többi?

2015. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 szántóvető ***** válasza:
hinni kézzelfogható dolgokban kell vagy saját magunkban.azt nem hinném hogy teljesen eltűnik de egyre inkább háttérbe szorul,jelentőségét veszti.az emberek hány %-a jár templomba szerinted?
2015. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 Sanyji ***** válasza:

Kedves szántóvető!



"hinni kézzelfogható dolgokban kell vagy saját magunkban"

A hit a nem látott való dolgokról való meggyőződés és a remélt dolgok valósága. Saját magadban hiszel? Akkor gondolom te élet és halál ura vagy.


"de egyre inkább háttérbe szorul,jelentőségét veszti.az emberek hány %-a jár templomba szerinted?"

Isten nem képzelt csinált templomokban lakik, az emberek teljesen félre vannak vezetve, így te is.(ne sértődj meg, de ez az igazság)


Kedves kérdező!



Mire gondolsz akkor, mikor azt írod, hogy vallás? Mert maga az Egyház, amire te valószínűleg gondolsz, elbukott. Ez mind előre meg van írva a Bibliában.

Nekünk Jézus Krisztust kell követnünk, a mi Megváltónkkat és Üdvözítőnket! Vissza kell térni az alapokhoz és ahhoz a tiszta Evangéliumhoz, amit Jézus lehozott nekünk egyenesen a Mennyországból a Földre. Ezt hirdették az apostolok is. Meg kell szabadulnunk minden bűntől! Tökéletesnek kell lennünk, ahogy Jézus mondta.

Máté 5,48 :

Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.



Az ÚR áldjon meg!

2015. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

szerintem meg pont az ellenkezője,a hit örökre megfog maradni.

és nem kevesebb hanem egyre többen vannak és lesznek.

egy igazi hívő sosem fogja elhagyni Istent,ahogyan Isten sem őt.

ha bajban vagyunk akkor is segít,választási lehetőséget ad a kiútra.

a szabad akaratot meghagyva.


Isten tud akkora követ teremteni amit nem bír el?

persze hogy tudna,de Isten nem hűje.

ha teremtene is teremtene valamit amivel föltudja emelni.

mint az ember,pld daru,targonca,stb.

ha az ember ilyen okos,akkor Isten?...


ahol éhség van ott essen minden nap étel az égből.

ha csak úgy megkapnád amit csak akarsz legyen bármi is az,akkor már nem is kéne rá vágynod,és nem is volna értelme a jól megérdemelt munka után kapott gyümölcsnek.

Isten arra tanított minket hogy tegyünk is a céljainkért.

ez a segíts magadon Isten is meg segít.

és miért? mert Isten embereket teremtet szabad akarattal,és nem pedig bábokat.


1, nem ismerik meg s emiatt nem is érdekli az embereket

2, csalódtak az emberek

3, túl sokat ismertek meg a vallásból

4, túl keveset ismertek meg a vallásból



1,ez sohasem fog előfordulni,Isten igéje minden hol ott van.

és mindég is lesznek akik gondoskodnak róla hogy így is legyen.

Isten egy parancsa,az ige hirdetés.


2,az igaz hitűek kik igazán ismerik Istent,soha sem csalódnak benne.

esetleg a hataloméhes emberek.

Isten mindég gondoskodik az ő népéről,és nem gazdagságot ígér a földön.

olyan helyeken is segít hol nem is nagyon veszünk figyelembe.

amiket kis apróságoknak tartunk,de ezek valójában fontosak.


3,4,az igaz Istent kel meg ismerni,Jézust és az ö atyát.

minél jobban meg ismerik Istent annál jobban ködödnek hozzá.

hisz Istentől nincs csodálatosabb az egész világon.

ő nélkülözhetetlen az igaz hívők számára.


a templom nem feltétlen szűkséges,pld én sem nagyon szoktam járni.

és még is Istenben való hittem rendíthetetlen.

Jézus azt mondta,ott van az én templomom,ahol épen vagyok.

az ima az Istenhez való fohászkodás,nem csak a templomban hallgattatik meg.


Hány vallás is szűnt már meg? Ez miben másabb, mint a többi?

Hány vallás szűnt meg?

van aki még Torban is hisz,inkább tudod te hogy hány vallás van?

Ez miben másabb, mint a többi?

ez az igaz Istent követi.

Jézus,én vagyok az út az igazság.

2015. aug. 26. 22:56
 6/41 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz akkor, mikor azt írod, hogy vallás?

a hitre,mely sohasem fog meg szűnni.

tökéletesek nem leszünk hisz emberek vagyunk.

csak Isten tökéletes.

Jézust követve eljutunk az atya útjára.

2015. aug. 26. 23:08
 7/41 anonim ***** válasza:

"Isten tud akkora követ teremteni amit nem bír el? - Mindenhatóság kérdése"

Igen, ezt meg szokták kérdezni, de erre nem lehet válaszolni. Nem azért, mert Isten nem mindenható, hanem, mert a kérdés logikailag is hibás. Olyan, mintha azt kérdeznénk, hogy Isten annyira mindenható, hogy nem is mindenható? Erről már hittanórán is volt szó, később pedig a tankönyvben is szerepelt a kérdés.

"A Vatikán miért nem nyilatkoztatja ki, hogy ahol éhség van ott essen minden nap étel az égből (Istentől küldve). - „Amit megköttök a földön, kötve lesz a mennyekben, és amit feloldoztok a földön, oldozva lesz a mennyekben" (Mt 18,18)."

Az idézet, amit idéztél, nem arra vonatkozik, hogy a pápa bármit megtehet, hanem a bűnbocsánatra. A pápa nem Isten, így nem lehet mindenre képes. Ilyen dolgokhoz kell:

- Isten segítsége (mert Ő dönti el, hogy meghallgassa-e az imákat vagy ne)

- "mustármagnyi hit". Furcsa, de az ember bármennyire erősnek érzi a hitét, az még mustármagnyi sincs.


A vallás szerintem, ha valaha meg is szűnne, nem most fog. Amíg van legalább egy hívő ember a Földön, addig van vallás.

2015. aug. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Amíg van legalább egy hívő ember a Földön, addig van vallás.

márpedig hívő emberek mindég is lesznek.

és azok is akik hirdetni fogják Istent és az ő igéjét.

mert erről Isten gondoskodott.

2015. aug. 26. 23:50
 9/41 anonim ***** válasza:
Hit mindig lesz. Ez hozzá tartozik az emberi viselkedéshez. Az ősember is hitt a saját kis primitív világnézetében, pedig akkor vallásról még aligha beszélhetünk. Az, hogy később a hit különböző vallások keretein belül nyilvánult meg leginkább, az nem sokat számít. A hit feltétele a vallásnak, de nem azonos vele. Ezt szem előtt tartva teljesen lehetséges, hogy a hagyományos értelemben vett vallás (így általánosságban véve) el fog tűnni. A kérdés korrekt megválaszolásához szükséges lenne pontosan tisztázni, mit is értünk vallás alatt. Mert ha akár csak egy ember hitbeli meggyőződése is már vallásnak minősül (ki mondja meg, hogy hány embernek kell hinnie egy adott dologban, hogy az már vallásnak minősüljön?), akkor amég hittel rendelkező emberi elme létezik a világban, addig van vallás is. Viszont akkor annyi féle, ahány ember él a Földön.
2015. aug. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Sanyji ***** válasza:
47%

Anna Orsolya:


Neked már írtam, de megteszem mégegyszer, hátha észhez térsz és meglátod, hogy amiben te élsz az nem vezet üdvösségre.

Mózes II.könyve 20:

4 Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

5 Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.


Ezt mint láthatod maga az Isten mondta. Ha megmaradsz azokban a dolgokban amikben jelenleg vagy elkárhozol és a Pokolba kerülsz. Nincs purgatórium sem! Gondolkozz!

Vagy hiába halt meg Jézus Krisztus, hiába váltotta meg az Ő tulajdon vérével az emberiséget? Isten ilyen lenne? Csak úgy odaadta az Ő Fiát, hogy szenvedjen és meghaljon, mint ember?

Emberek ne tévelyegjetek, gyertek ki minden vallásból és felekezetből!

Jézus Krisztust és az Ő tiszta eredeti evangéliumát kell követni, amit lehozott nekünk a Mennyből!


Közeledjetek az Istenhez és Ő közeledni fog hozzátok!


A mi URunk, a Názáreti Jézus Krisztus kegyelme legyen mindnyájatokkal!

2015. aug. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!