Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az evolúcióban vagy a teremtés...

Az evolúcióban vagy a teremtésben hisztek?

Figyelt kérdés
Tehát vallásosak vagy inkább szkeptikusok vagytok?Az evolúciót vagy teremtést tartjátok reálisnak?Csak úgy "közvélemény kutatásképpen" kérdezem.Valamint kérem,hogy válaszaitok mellé írjátok oda a nemeteket és életkorotokat.

2015. dec. 31. 20:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
71%
evolúció,a teremtés egy baromság,olyan nem létezik hogy isten,nem lehetséges,az evolúció bizonyítákokkal alátámasztott tény,a teremtésre és isten 0 igazi bizonyíték van,se a biblia,se a templomok,se jézus nem bizonyíték,nincs olyan hogy menyország,se pokol,se teremtés mert lehetetlen,mert nincs igazi bizonyíték,ennyi
2016. dec. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
86%

Abban hiszek, hogy Isten fejlődő világot teremtert. Teremtett valamit, amiben elrejtette a fejlődés lehetőségét, ez a fejlődés pedig az evolúció.

16/L

2017. jan. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
54%

Vidiripi


Tom Benko!


"A teremtésnek ráadásul semmi köze hozzá, mivel a teremtés az első élőlény létrejöttét taglalja, az evolúció meg az önreproduktív mutagén rendszerek időbeli fejlődését írja le."


Nem egészen! A teremtés nem az első élőlény hanem az első élőlények létrejöttét mondja el. Legyen az növény vagy állat és persze az ember pár! S az állatokon belül is megjegyzi hogy mindegyiket a maga neme szerint!

Ha tényleg csak annyit ír le akkor hogyan taníthatnak ilyesmit az iskolában?

[link]


A többieknek!


Amennyiben valaki hívő ember akkor hogyan fogadhatja el az evot? A Biblia állítása szerint Isten teremtette az embert. S nem csak az embert hanem az egész Univerzumot is. Sőt az ember lakhelyét is. Tehát egy komplett, teljesen működő és mindennel felszerelt lakhelyet ajándékozott az embernek. Sőt még azt is olvashatjuk hogy Isten az ember elé vitte az állatokat és az ember adott nekik nevet.

De a lényeg az hogy nem egy félkész rendszert adott az embernek aminek még fejlődnie kell hanem egy teljesen kész rendszert felállítva helyezte az embert a lakhelyére. Neki csak gondoznia kellett.

Nem volt szükség egyéb fejlődésre mert minden adott volt. Az embert sem gyermeknek teremtette hanem felnőtt és kifejlett emberként teremtette meg! Magának az embernek sem kellett már fejlődnie. Mivel pont olyan volt amilyenre Isten megtervezte. Tökéletesen olyan!


Gabriel.Tailor!


"...ehhez képest úgy ment a lepontozás minden egyes válaszra, azóta sem értem, mégis milyen alapon... :"D"


A dolog nagyon egyszerű! Nem logika vagy ésszerűség alapján pontoznak hanem érzelmi állapot alapján.

Vagy még egyszerűbben. Azért mert megtehetik! Kiélheti magát, élvezi, úgy érzi van egy kis hatalma vagy beleszólása a dolgokba. Válassz amelyik tetszik! :)

2017. jan. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
96%

23, te hívő vagy? Csak hogy ennyire vágod, mi hogyan lett teremtve. Ha igen, akkor annyi, hogy hívőként nem értek veled egyet, mert bizonyított tény, hogy evolúció igenis van.

Ha meg nem vagy vallásos, akkor légyszi ne mondd meg, hogy milyen teremtésben kéne hinnünk!

2017. jan. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
93%

Vidiripi, mondjuk ennél az evolúciós témánál még meg is értem, mert sokan tényleg egyszerűen érzelmi alapon állnak hozzá, komolyabb háttérismeret vagy tudás nélkül. Vagy ugyanígy politikai, valláskritikai, sport, stb témákban, bármiben ami eltérő nézetekre adhat okot. Ezeket azért megértem, ha egyet nem is értek.

De hogy azokon a szerencsétlen recepteken mi lepontozni való volt... :D

2017. jan. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
67%
Evolúcióban természetesen, a teremtéses bibliás istenes baromságokról meg annyit hogy KAMU. Uff beszéltem.
2017. jan. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Gabriel.Tailor!


Igen az valóban érthetetlen! :D


24. válaszoló!


"te hívő vagy?"


Ez most komoly? Nem tudod eldönteni ezt a kérdést? Ez hihetetlen!


"Csak hogy ennyire vágod, mi hogyan lett teremtve."


Nem volt nehéz, válasz írás előtt elolvastam az adott részt! Nagyon egyszerű kis trükk annyi hogy elolvasod.


"Ha igen, akkor annyi, hogy hívőként nem értek veled egyet, mert bizonyított tény, hogy evolúció igenis van."


Az evo szerint az ember kifejlődött egy másik élőlényből ezzel szemben a Biblia azt írja hogy Isten teremtette. Akkor hogy is van ez? Hívő vagyok de nem értek egyet azzal hogy az evo bizonyított tény. Az egy elmélet!


"Ha meg nem vagy vallásos, akkor légyszi ne mondd meg, hogy milyen teremtésben kéne hinnünk!"


Nem mondtam meg hogy miben kellene hinnetek! Ha egy kérdő mondatot nem tudsz megkülönböztetni egy kijelentő mondattól akkor azzal én nem tudok mit kezdeni. Én kérdő mondattal indítom az írásomat, majd kifejtem a meggyőződésemet, hitemet!

2017. jan. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
20* én nem a vallásra gondoltam, hanem konkrétan az önbizalomra a hitre a mindennapi életben stb. annyi minden baj és rossz dolog történhet ha nem hinnénk el h van értelme felkelnünk, csinálni a dolgot az megbénítaná a társadalmat jelentősen.
2017. jan. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
93%

Vidiripi, ha megengedsz egy kérdést. Leszögezi azt valahol a Biblia, hogy a teremtés csak azt jelentheti, hogy valami a semmiből azonnal a mai formájában jön létre?

Vagy másik oldalról megközelítve a kérdést, ha valaki létrehoz az életnek egy közös alapot, a fejlődés, változás képességével, kicsit terelgeti annak az irányát a neki tetsző mederben, míg végül a maga nemén belül kialakul az élővilág minden mai formája, az nem teremtés?

2017. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Leszögezi azt valahol a Biblia, hogy a teremtés csak azt jelentheti, hogy valami a semmiből azonnal a mai formájában jön létre?"


1Mózes 1:27 Megteremtette tehát Isten az embert a maga képére; Isten a maga képére és hasonlóságára teremtette: férfiúvá és asszonnyá teremtette őket.



Nos te hogyan értelmezed? Férfi és asszony akkor ugye nemzőképes az egyik esetben a másikban meg képes a szülésre. Tehát kifejlett egyedek.

De egyvalamiben tévedsz. Nem a mai formájában jött létre. Mert azok az emberek a mai értelemben mindenben tökéletesek voltak. Tehát nem volt egy sebhelyük vagy egy lyukas foguk sem minden épp egészséges és tökéletesen működőképes volt. Sehol egy probléma vagy hiba. Fizikai vagy mentális gond.


"...kicsit terelgeti annak az irányát a neki tetsző mederben, míg végül a maga nemén belül kialakul az élővilág minden mai formája,..."


1Mózes 1:24 Azután ezt mondta Isten: Hozzon a föld élő állatokat a maguk neme szerint: állatokat, csúszó-mászó állatokat és szárazföldi vadakat a maga neme szerint. És úgy lett.


Te hogyan gondolod. Képzeld el hogy te vagy mindennek az ura. Az idő és a tér felett állsz. S létre hozol valamit. Olyasmit hozol létre aminek még van mit fejlődnie vagy olyasmit ami tökéletes és pontosan arra van tervezve amilyen szerepet szánsz neki az adott környezetben?


https://www.youtube.com/watch?v=ysa5OBhXz-Q


Talán ez a film majd elmagyarázza hogy mire is gondolok! Amennyiben nem lenne érthető!

2017. jan. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!