Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az evolúcióban vagy a teremtés...

Az evolúcióban vagy a teremtésben hisztek?

Figyelt kérdés
Tehát vallásosak vagy inkább szkeptikusok vagytok?Az evolúciót vagy teremtést tartjátok reálisnak?Csak úgy "közvélemény kutatásképpen" kérdezem.Valamint kérem,hogy válaszaitok mellé írjátok oda a nemeteket és életkorotokat.

2015. dec. 31. 20:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 szántóvető ***** válasza:
nem tudom elfogadni,sőt sértőnek találom hogy a távoli ősöm egy csimpánz.itt egy érdekes video:elismerem hogy nagyrészt kitalációra meg spekulációra épít így az is lehet hogy haszontalan.pusztán gondolatébresztő célzattal linkelem be,talán a kérdezőt érdekelni fogja ha már feltette ezt a kérdést. https://www.youtube.com/watch?v=JdjpkqCpisA
2017. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 Cerevisiae ***** válasza:
91%

Bár itt nem a vélemények számítanak más véleményéről, inkább csak útbaigazítás gyanánt...


szántóvető: "nem tudom elfogadni"


Nyugi! Persze, hogy nem tudod elfogadni (nyilván még nem tartotok biológiából az evolúció résznél), de ha túl leszel a sulin, és megint megnézed az ajánlásodat, akkor már majdnem olyan harsányan fogsz röhögni a filmedben szereplő dilettáns UFO mániások benyögésein, mint én. :D


szántóvető: "sőt sértőnek találom hogy a távoli ősöm egy csimpánz"


Tényleg? És ki sértett meg? A csimpánzok? Bosszúból ne menj többet állatkertbe... bár szerintem ők pont olyan nagy ívben..., mint te rájuk. Mellesleg nem csimpánzok az őseid. A csimpánzoknak és nekünk is ugyanaz az ősünk (és nem egy db.). Egy olyan majomszerű lényről van szó, ami kissé több emberi jeggyel rendelkezett, mint a csimpánz, és ebből lettek a csimpánzok is, meg mi is, csak két külön ágon. A közvetlen kapcsolat nem létező voltának tudatában, gondolom sokkal könnyebben tudod majd teljesen értelmetlenül és alaptalanul lenézni a csimpánzokat. :)


szántóvető: "az is lehet hogy haszontalan.pusztán gondolatébresztő célzattal linkelem be"


Dehogy haszontalan! Pillanatokon belül látható, hogy látomáshajszolókból, valamint az ilyen embereket ügyesen anyagilag kihasználókból szép számmal vannak közöttünk. Elrettentő példának nagyon jó volt a filmed. És ha valaki kellően elszégyelli magát, hogy ezeknek hitt eddig, akkor talán előkapar valahonnan valódi tudósok által írt ismeretterjesztő anyagokat is.

2017. jan. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 Cerevisiae ***** válasza:
91%

Ja.. és természetesen én a szántóvető által ajánlott film állításaiban hiszek.


IZÉ!... akarom mondani... hiába na! Olyan meggyőző volt az a videó...


Na, szóval én nem hiszek semmiben. A tényekből következtetek. :)

2017. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 szántóvető ***** válasza:

"A tényekből következtetek"-ez tökéletes bizonyítéka a saját okfejtésed cáfolatának.kézzelfogható bizonyíték ugyanis világszerte van:építmények garmadája amelyek olyan fejlett technológiával készültek amelyeket a mai tudásunkkal meg tudnánk építeni ugyan,de 200 évvel korábban már nem ment volna hasonló precizitással.nemhogy párezer évvel ezelőtt!ezek az építmények megtekinthetőek,megtapinthatóak-a saját szemednek csak fogsz hinni,annak a valóságtartalmát nyilván nem fogod megkérdőjelezni.

nem,nem vagyok naiv:nem hinnél a saját szemednek sem.

itt egy másik videó,ez is rendkívül érdekes: https://www.youtube.com/watch?v=vSqJyiKFAgQ

2017. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 Cerevisiae ***** válasza:

szántóvető: "világszerte van:építmények garmadája amelyek olyan fejlett technológiával készültek amelyeket a mai tudásunkkal meg tudnánk építeni ugyan,de 200 évvel korábban már nem ment volna"


De jópofa! :D Szóval régen voltak ilyen épületek, de manapság csak olyanok vannak, amiket mi is meg tudunk csinálni. Nem gondolod, hogy az lenne az igazi, ha ma lenne egy olyan épület, amit nem képes megépíteni az emberiség? Érdekes! Hogy ti mindig csak a múltbéli ilyen épületekre tudtok mutogatni, amibe azt lehet belebeszélni, amit éppen nem szégyelltek! :D


De azért ácsi! Ácsi! Kedves szántóvető barátom! ;)


Látom, lényegesen jobban tiszteled látatlanban is az UFO-lódítók kedvenc körtefejű idegen gnómjait, mint a csimpánzokat. Kár, pedig a csimpánzok éppen a kihalás szélén tántorognak a hozzád hasonlóak érzéketlensége miatt, ám pont a körtefejű kedvenceid a csimpánzok kárára egyre jobban szaporodnak a hiszékenység éltető közegében. De ne is törődj szegény lenézett, megvetett, legyilkolt, megzabált, elajándékozott, megkínzott, családjától elszakított állatokkal, hiszen eddig se törődtél velük, mert nagyon lefoglalt téged a sosemvolt körtefejű lények tiszteletének gyakorlása. Mondhatnám, hogy értelmesebben is eltölthetnéd az idődet, de hát hiába is tenném, nem? Kb. ugyanúgy leperegne rólad, mintha arra kérnélek meg, hogy ne nézd le a majmokat, ugye?


Most azon túl, hogy nem léteznek olyan épületek, amiket csak a UFO-lógósok körtefejű gnómjai építhettek volna meg, megkérdezhetek tőled három dolgot?


1.

A Kérdező elég világosan megjelölte a topik célját. Ezt írta: "Csak úgy "közvélemény kutatásképpen" kérdezem.""


Vagyis nem kíváncsi indokokra, érvekre. Az odáig oké, hogy leírtad, hogy teljesen bele vagy zúgva a csupaszon tántorgó alien ökörkörtefejűekbe, míg a csimpánzoknak még a létét is sértőnek érzed magadra nézve. Fene ott eszi meg a gusztusodat, de rendben, ha te ilyen vagy, hát ilyen vagy. A hittérítő filmedet viszont kinek, minek szúrtad be ide? Mert a Kérdező nyomatékosan jelezte, hogy nem kér ilyet!


2.

De ha már így alakult, hát kiröhögtem az első filmedet. Nem vetted észre? Ha már elkezdted a hittérítést, akkor nem vagy kíváncsi arra, hogy milyen okból tartom totálisan hiteltelennek az ajánlott filmedet? Annyira akarsz hinni a 100W-os izzófejű idegeneidben, hogy inkább gyorsan flood-olsz egy másik videóval, nehogy kitárgyaljuk az elsőt? Félsz attól, hogy még a végén kiderül, csak szappanbuborékokat láttatok UFO helyett? Szivárványos pukkanás... és volt UFO,. nincs UFO... brühühühü...


3.

Rendben. Feltételetzzük, hogy itt voltak a 100W-os UFO-forrófejűek és építettek egy halom olyan épületet, amitől ti hanyattvágjátok magatokat a nagy csodálattól. Rendben. És ez mégis mennyiben lenne bizonyítéka annak, hogy genetikáztak is itt boldog boldogtalannal?


Nekem van egy építész barátom, de még sosem láttam a részéről olyasmit tenni, hogy az építészmunkája befejeztével rohant volna a génsebészkést megragadni, és azzal vadul hadonászva, hörögve elkezdett volna minden DNS-t átszabni ahol csak lát egyet... mert nem tartja elég okosnak a DNS gazdáját... Nem gondolod, hogy a sztorid elég bizarr? Kissé...picikét...hangyányit...:)


Asszondod, hogy ha mi is találnák egy bolygót teli állattal, akkor kiokosítanánk őket, csak azért, hogy utána megkérhessenek minket később, hogy totál értelmetlenül bazi nehéz kövekből csináljunk nekik piramisokat? Nem egyszerűbb rögtön piramisépítéssel kezdeni? Mert legalább a szerencsétlen állatokat is akkor békén hagyhatnánk...


Nem néztem az építészeti filmedbe (már az elsőn is halálra röhögtem magam, és túlságosan megfájdult a rekeszizmom - kicsit regenerálódnék engedelmeddel...)... szvsz. ragadjunk le az első filmednél. Szóval nem akarod kivesézni azt?

2017. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 szántóvető ***** válasza:

"A Kérdező elég világosan megjelölte a topik célját. Ezt írta: "Csak úgy "közvélemény kutatásképpen" kérdezem.""-mégis velem foglalkozol.ezek szerint az oktatóleckéd saját magadra nem érvényes,csak másra.hittérítésről handabandázol.meg lemészárolt stb állatokról.én vagyok a megtestesült gonosz,aminek hangot is adtál.

ez vagy,ennyi vagy te.egy érvek nélküli aki kínjában vergődik.vagdalkozik mert nem tud jobbat.(nekem ott az 51-es válaszom,abból világosan kiderül hogy nem hittérítek.)

"Rendben. Feltételetzzük, hogy itt voltak a 100W-os UFO-forrófejűek és építettek egy halom olyan épületet, amitől ti hanyattvágjátok magatokat a nagy csodálattól. Rendben. És ez mégis mennyiben lenne bizonyítéka annak, hogy genetikáztak is itt boldog boldogtalannal?"-semennyiben.de önmagában az a tény hogy régen intelligens,földönkívüli lények jelentek meg a bolygón olyan dolog amit nem lehet figyelmen kívül hagyni ill elbagatellizálni.

amikor a keresztények nekkindultak a nagyvilágban és elkezdtek gyarmatosítani akkor megtették amit tudtak:hirdették a kereszténységet tűzzel-vassal,a feketéket rabszolgájukká tették,aranyat,ásványkincseket stb zsákmányoltak,egyszóval alakították az adott életteret ill népcsoportokat a saját céljaiknak megfelelően.vajon-ahogy te fogalmaztál-genetikáztak volna ha módjukban áll?minden bizonnyal.mint ahogy az istenek("100W-os UFO-forrófejűek")is használhatták a tudásukat,hogy aztán a munkájukat félbehagyva elhegyják a bolygót.

de az evolúcióra visszatérve:még ma is vannak a történelemből hiányzó láncszemek amelyek nélkülözhetetlenek a törzsfejlődéses elmélet alátámasztásához:amíg ezeket meg nem találják addig nem vagyok hajlandó elfogadni az evolúciós fejlődést.köszönöm a szót.

:D

2017. jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 Cerevisiae ***** válasza:

szántóvető: "A Kérdező elég világosan megjelölte a topik célját. Ezt írta: "Csak úgy "közvélemény kutatásképpen" kérdezem.""-mégis velem foglalkozol.ezek szerint az oktatóleckéd saját magadra nem érvényes,csak másra.hittérítésről handabandázol.meg lemészárolt stb állatokról.én vagyok a megtestesült gonosz,aminek hangot is adtál."


Aki képzeletbeli lényeket tisztel jobban, mint a csimpánzokat, az otromba ember. Ha valaki ostobaságokat kezd el terjeszteni, pláne ott, ahol erre nem kérték, azt egyszerűen nem hagyom. Ilyen egyszerű, szántóvető barátom. :D


szántóvető: "ez vagy,ennyi vagy te.egy érvek nélküli aki kínjában vergődik.vagdalkozik mert nem tud jobbat.(nekem ott az 51-es válaszom,abból világosan kiderül hogy nem hittérítek.) "


Ezt kéne kideríteni! Te magad írtad, hogy az "nagyrészt kitalációra meg spekulációra épít" a filmed, tehát most éppen melldöngetve baromira magadnak mondasz ellent. És én még azt is állítottam, hogy ezen kívül hülyeségeket is állít a film. Ha a kettő együtt igaz, akkor azt pontosan úgy hívják, hogy egy minden alapot nélkülöző kitalációra való hagyatkozás, vagyis alaptalan hit, és annak terjesztése a hittérítés. Soha a redva életben egy idegen lényt senki bemutatni nem tudott, semmi konkrét nyomára nem leltek. A vallási hittérítők abból indulnak ki, hogy Isten tuti van, pedig a személyére semmi de semmi bizonyítékuk nincs, és minden létező evilági jelet úgy értelmeznek, hogy az Isten létezésére mutasson.


Ti pontosan ugyanezt csináljátok. Nem a tényekből juttok el egy eredményre (amit előre nem képzelünk el), hanem az isteni idegen lények igazolásához formáljátok át a tényeket. Ez bizony hittérítés a javából.


De véletlenül akár igazatok is lehet. Te nem tényeket mutattál be, hanem vitalapot. Ezen tényekről kiderülhet, hogy jó részük hamis, vagy egyszerűen ordas hazugság (mint pl. ami van a film 11:10-nél is, amikor a "dna research news: evolution of human brain 'special event'" jelentést gátlástalanul átértelmezik a saját szájuk íze szerint). Felajánlottam, hogy vitassuk meg a filmben tényeknek kikiáltott dolgokat, de hogy tudjam bizonyítani ezt, ha nem is vagy hajlandó megvizsgálni a filmet?


szántóvető: "semennyiben.de önmagában az a tény hogy régen intelligens,földönkívüli lények jelentek meg a bolygón olyan dolog amit nem lehet figyelmen kívül hagyni ill elbagatellizálni."


Remek! Tehát belátod, hogy ha itt is voltak az idegenek, akkor az az első filmed állításait genetikázás ügyben egy dekát se támasztja alá. Lehet, hogy itt voltak, de például hagyták folyni az evolúciót úgy, ahogy van. A genetikázást tehát csak úgy lehet bebizonyítani, ha magát a mesterséges genetikázás tényét bizonyítod, így az állítólagos ittlétük ez ügyben nem oszt nem szoroz.


Persze arról ne feledkezzünk el, hogy valójában az ittlétükre sem most, sem régről sincs semmiféle kézzelfogható bizonyítékotok, csak addig molyoltok egy építménnyel, amíg valami látszólagos misztikát bele nem varázsoltok.


szántóvető: "vajon-ahogy te fogalmaztál-genetikáztak volna ha módjukban áll?"


Csakhogy a rabszolgaság intézményét, ahogy fejlődtünk, egyre jobban elítéltük, és ma már egyre jobban próbálunk érvényt szerezni az emberi jogoknak. Egyre jobban rádöbbenünk, hogy tönkre tettük a természetet, és nem megváltoztatni, hanem kétségbeesetten próbáljuk regenerálni, helyrehozni. A tudomány egyre nagyobb tisztelettel tekint a természetre, és inkább a megóvását, védését hirdeti, és már most dolgozunk ki szabályokat, hogy ha idegen bolygókon életet találunk, akkor azt úgy kell vizsgálni, hogy amennyire csak lehet, ne avatkozzunk bele a fejlődésébe. Hol vagyunk még attól a hatalmas civilizációtól, ami átszáguld a galaxisokon, meg bolygónyi léptékben genetikázik, de úgy tűnik, hogy erkölcsi fejlődésben már most lehagytuk az idegeneket?


"de az evolúcióra visszatérve:még ma is vannak a történelemből hiányzó láncszemek amelyek nélkülözhetetlenek a törzsfejlődéses elmélet alátámasztásához:amíg ezeket meg nem találják addig nem vagyok hajlandó elfogadni az evolúciós fejlődést.köszönöm a szót. "


Az evolúció visszaigazolása megtörtént, és az igazolás tényéhez az égvilágon semmiféle hiányzó láncszem nem hiányzik. Tömegével vannak, mindennek tetejében pont az ember esetében egy teljesen jól igazolható evolúciós lánc áll a rendelkezésünkre. Nincs benne egy deka értelmezhetetlen ugrás se, hanem pont olyan folyamatot láthatunk benne, amit az evolúcióelmélet előre megjósolt.


[link]


Valóban egy időben vannak többféle emberelődök (mint ahogy ma is vannak egy időben különböző fajú majmok, gazellák stbstb), azonban mindegyik nagyjából azonos fejlettségi szinten áll az adott időben, és az időpontokban soha sehol semmiféle különleges kiugrás nincs. A változás folytonos és tökéletesen láncszerű, pont amilyennek egy evolúciós fejlődésnek kell lennie. Tehát a filmben vizionált emberi kísérleteknek nyoma sincs. Ami nagyon különleges az ember esetében, az csak a sebesség, de ezt megmagyarázza az egyre növekvő szelekciós nyomás, amit a szavannásodás és később az emberi társadalmak kialakulása erősít.


Itt van pl. az australopithecus deréktól lefelé, kb középidőben.:

[link]


Deréktól lefelé az australopithecus már gyakorlatilag teljesen emberszerű, de deréktól felfelé még sokkal inkább majom. Tökéletesen félig ember és félig majom. Ez egyértelműen evolúció, és nem mesterséges munka. Roppant nagy hülyeség lett volna, hogy hosszú évmilliókon keresztül az idegen lény, csak azon fáradozik, hogy előbb a kétlábra állást-, meg a felső végtagokat emberesítse, és csak utána kezd eszébe jutni az agyat komolyabban alakítgatni??? Miféle baromság ez? Miféle hülye mérnök az, aki ezt nem egyszerre csinálja???


De ott van a kéz is! Az is az australopithecusnál már emberibb, de tényleg még majmosság is van benne. Ez is csak lassan formálódott, és soha nem egyszerre egy csapásra. Össze vissza kapkodott az idegen lény mérnököd? És több millió éven keresztül??? Miféle pancser idiótát küldtek ide az idegen bolygódról???


Azután az agya. Az agy hagy maga után nyomokat a koponya belső falán. Az embernek az agyában is van egy választóvonal, a sulcus lunatus, ami fokozatosan visszább húzódott a majmokkal szemben, ami az agykéreg, vagyis a gondolkodás, kognitív központjának növekedésével járt, anélkül, hogy maga az agyméret ténylegesen látványosan növekedett volna. Ez is egy jegye az emberesedésnek, hogy honnan származunk. A nagyon hülye mérnök itt is csak óvatosan belekontárkodott a majom agyába, majd lassan húzogatta egyre feljebb ezt a vonalat millió éveken keresztül? Nem inkább az evolúció csinál ilyet, barátom?


Mindennek tetejében ez még a filmed által hirtelen agyugrásosnak aposztrofált időszak előtt volt, amikor még a filmed szerint nem csinált senki és semmi szerszámokat. Hát ez is hazugság vastagon. Élesített szerszámokat gyártott már az australopithecus 3 millió évvel ezelőtt, és az olduvai szerszámok később ennél már valamivel jobbak voltak félmillió évvel azután (ráadásul a csimpánzok is szerszámkészítők, és nagyon hatékonyak - olykor három szerszám együttes használatával érik el a céljukat - akkor a csimpánzokat is az idegenek kondicionálták???). De csak valamivel fejlettebbek az olduvaiak! Pont ahogy azt az evolúciótól elvárjuk. Sehol semmiféle megmagyarázhatatlan ugrás, hanem fokozatos fejlődés (ami a rendkívüli, az valóban a gyorsaság, de az evolúció rettentően fel tud gyorsulni erős szelekciós nyomásnál - ahogy az egyik hülye UFO-lógus mondja a filmedben, hogy véletlenszerű szelekció - a marha! a szelekció nem véletlenszerű, és soha nem az. A mutáció a véletlenszerű).


De ez csak ízelítő! A filmed az ökörségek és valótlanságok bőséges gyűjtőtégelye. Nem vagy kíváncsi a további kritikára?

2017. jan. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 Cerevisiae ***** válasza:

Azért végül csak belenéztem ebbe is, amit szántóvető barátunk másodjára ajánlott:


https://www.youtube.com/watch?v=vSqJyiKFAgQ


Mondjuk, ha én E.Daniken mester képét meglátom, akkor már lépek is tovább. Kókler, tanulatlan, beteges hazudozókra nincs időm.


Daniken mester pályafutása röviden:

[link]


Rablási ügy- négy hónapot kap. Ékszerhamisítás és kilenc hónapos börtön. Számviteli csalás vádjával letartóztatták. További csalások, hamisítások... Egy halom pénzzel tartozik, és a plebsz minden kritika nélkül benyeli az idegen lényekről szőtt meséit, és felvásárolják a könyveit, így aztán megmenekül. Persze a plebsz sokkal jobban örül annak, ha csodás, isteni idegenektől származunk, mint a megvetett majomfélétől... :D... büszke lehet az emberiség magára, hogy nincs az a tisztességtelen hazudozó, csaló, akiért ne rajongana, és támogatná anyagilag, ha az azt írja le nekik, amit hallani szeretne... Nem ám a valódi tudást, a valódi kutatómunkát támogatjuk (sőt, a plebsz az utóbbiakat tartja a vaskalapos elnyomóknak!), hanem a lókötőket, vagyis a tudomány meghurcoltjait...:(


A gaz tudomány által elnyomott Daniken mester szerény anyagi lehetőségeiből csak egy ilyen park megépítésére tellett, ahol a hülyeségeit hirdetheti:

[link]


Igaz, néha bezár, utána kinyit egy darabig...stb. Vajon hány tisztességes és valóban tanult kutatónak tellene ilyen önreklámozásra?


No, de nézzük Daniken mester második ajánlott filmjét. Itt valami olyan rejtélyre derít fényt, hogy ha bizonyos építmények helyszíneit összeköti, akkor csodás geometriai alakzatok jönnek ki. Mindjárt az első ezt mutató képen láthatunk egy térképet négy névvel: Delphi; Olympia; Nemea; Akaropolis. Az ezen helyeket összekötő vonalak egy szabályos háromszöget adnak ki, meg a háromszög egyik magasságvonalát.


Na most nézzük meg, hogy pl. csak a peloponnészoszi félszigeten hány darab neves régészeti lelőhely van


[link]


Daniken mesternek nincs más dolga, kiválaszt közülük néhányat, ami az ideológiájába jobban belefér, és az összekötött vonalakból olyan ábrát hoz ki, amelyiket a legfelelőbbnek tartja a kedves olvasói elkábítására. Az olvasók úgyse néznek utána a dolgoknak, csak nyelik a butítást, mint kacsa a nokedlit, és rohannak az újabb Daniken könyvet megvásárolni...


Szerintem ennyi elég is volt ebből a filmből... :D


Danikennek és társainak egyetlen egy módszere van, hogy hihetetlenül egyediként mutassa be az embert. Ez a módszer persze ismerős a kreacioniatáknál is. Ha a plebsz elhiszi, hogy semmi de semmi köze nem lehet az embernek állatvilághoz, akkor máris nyert ügyük van. A több mint 150 éve élt Alfred Russel Wallace-ra hivatkoznak az ősi idegenhívők, hogy az nem érti az állati és az emberi elme közti szakadék létezését. Honnan a francból értette volna, amikor csak rikácsoló majmokat látott, és kész?!


Ma már tudjuk - hosszas kutatások után - hogy a csimpánzok sokkal, de sokkal értelmesebb állatok, mint ahogy azt Wallace korában hitték.


[link]


Mintha a filmen kis szőrős embereket látnánk. Evolúciós értelemben ezek szinte egy köpésre vannak az embertől. És a természetben megfigyelt értelmes és bonyolult szerszámhasználataikról már nem is beszélve. De sok más állat is használ szerszámot, sőt, ugyanúgy készít is, mint a csimpánzok, bonobók. A társadalmi életünk alapvető és kezdetleges nyomai szintén rengeteg helyen fellelhetőek az állati viselkedésekben... stbstb.


Persze a kreacionisták és az UFO hívők hangadói ezekről mélységesen hallgatnak. Ezekről is... :(

2017. jan. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 szántóvető ***** válasza:

ez lenne az a bizonyos láncszem amelyre alapozod az evolúciós elméletet,az australopithecus?(az 1. linked nem működik.)valami hiteles forrást linkeljél már hozzá,mert a neten nem nagyon találtam róla semmi konkrét dolgot.sőt azt írják róla hogy még vita tárgyát képezi hogy milyen szerepet töltött be az emberré válás folyamatában.de rendben van,legyen:nem ez a baj az evolúciós elméleteddel,hanem amit ezutáni írásod.felteszem a kérdést amit már az általam linkelt 1. videóban is feltettek: a delfinek miért nem tudnak autót építeni?átfogalmazva:az állatok agyi kapacitása miért nem fejlődött az évek százezrei/milliói alatt?az 58-as kommentedben ezt írod többek között a csimpánzokról:" És a természetben megfigyelt értelmes és bonyolult szerszámhasználataikról már nem is beszélve. De sok más állat is használ szerszámot, sőt, ugyanúgy készít is, mint a csimpánzok, bonobók."-ez egyszerűen hazugság!pár hónapja láttam egy dokumentumfilmet az animal planeten(bizony,az általad elképzelt állatok iránti utálat ennyire állja meg a helyét az esetemben-ígérem,nem emlegetem fel többet.) ott a csimpánzokról volt szó,természetes életkörülményeik között figyelték meg ill. vették őket videóra.a lényeg:volt egy nagyobb tó szerű vízterület és a csimpánz nem tudta hogy milyen mély.ezért fogott egy botot és beledugta a vízbe,így mérte meg a tó mélységét.érted ezt?na most:a csimpánz több mint 5 millió éve él a Földön,és kb idáig jutott el a tárgyhasználatban.az emberhez hasonlóan miért nem fejlődött tovább az állatok agya?az emberszabású főemlősök agyában az emberéhez nagyon hasonló idegi szerkezetek,agykérgi régiók,központot találhatóak,ennek ellenére megmaradtak(az emberhez képest!!)primitív,kezdetleges létformának.azt írod továbbá:"Ami nagyon különleges az ember esetében, az csak a sebesség, de ezt megmagyarázza az egyre növekvő szelekciós nyomás"-nem tudom eldönteni hogy ennyire buta vagy,vagy csak trollkodsz:amióta élet van a földön azóta vívják a szűnni nem akaró harcukat az állatvilág szereplői.fajok halnak ki melyek helyébe újabbak lépnek,tehát könnyen belátható(kellene hogy legyen..)hogy az emberszabásúak sem jelentettek semmiféle kivételt a többi állatfaj élet-halál küzdelme között.nem nehezedett semmiféle extra szelekciós nyomás és kiváltságban sem részesültek.ehhez képest agyi fejlődésről mégem beszélhetünk.az állatok ugyanúgy élik a mindennapjaikat mint töbmillió évvel ezelőtt.az ember megtaníthat bizonyos dolgokra állatokat,ill azok használnak maguktól bizonyos tárgyakat amire számtalan példa van az élővilágban(pl madarak fészeképítés)de hiányzik az az isteni szikra.miért csak pont nekünk,embereknek adatott ez meg?

arról nem is beszélve hogy Darwin evolúciós elméletét ma már tudósok ezrei vonják kétségbe,akiknek rendelkezésére áll már a biokémia,genetika stb.

röviden ennyi,most nincs időm herr Dänikenre kitérni.ha lesz időm akkor megnézek egy videót,neked is ajánlom bár valószínűleg a hajad égnek fog állni tőle(vagy meg sem nézed.) https://www.youtube.com/watch?v=-bjlHi0qZ1k

2017. jan. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:

Szántóvető, ott hibádzik az elképzelésed, hogy a csimpánzok nem megmaradtak ilyennek, nem ők voltak az őseink. Hanem azok is kifejlődtek csimpánzzá, mi meg emberré.


A másik meg, hogy ki mit von kétségbe, az senkit nem érdekel. Ki mit tud felmutatni, csak az számít.

Mellesleg ezek a tudósok rendszerint még csak köszönőviszonyban sincsenek az evolúcióbiológiával. Miért lenne az mérvadó, hogyha mondjuk egy fizikus nem érti az evolúciót?

2017. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!