Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az evolúcióban vagy a teremtés...

Az evolúcióban vagy a teremtésben hisztek?

Figyelt kérdés
Tehát vallásosak vagy inkább szkeptikusok vagytok?Az evolúciót vagy teremtést tartjátok reálisnak?Csak úgy "közvélemény kutatásképpen" kérdezem.Valamint kérem,hogy válaszaitok mellé írjátok oda a nemeteket és életkorotokat.

2015. dec. 31. 20:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
96%

"Te hogyan gondolod. Képzeld el hogy te vagy mindennek az ura. Az idő és a tér felett állsz. S létre hozol valamit. Olyasmit hozol létre aminek még van mit fejlődnie vagy olyasmit ami tökéletes és pontosan arra van tervezve amilyen szerepet szánsz neki az adott környezetben? "


Épp ez az, ha megpróbálom elképzelni, hogy egy tökéletes, összefüggő, együttműködő bioszférát akarok létrehozni, akkor arra a legjobb módszer pont ez, hogy megalkotok egy közös alapot, és mindent abból fejlesztek ki.

Pláne, ha egy olyan entitás vagyok, aki felette áll az időnek, gyakorlatilag nincs semmi jelentősége hogy mennyi idő alatt "készül el" az egész.


"De egyvalamiben tévedsz. Nem a mai formájában jött létre. Mert azok az emberek a mai értelemben mindenben tökéletesek voltak. Tehát nem volt egy sebhelyük vagy egy lyukas foguk sem minden épp egészséges és tökéletesen működőképes volt. Sehol egy probléma vagy hiba. Fizikai vagy mentális gond."

Hát most ha sebhelyekben és betegségben mérjük a tökéletességet, akkor ma is azért elég sok tökéletes ember mászkál a világban, de azért mégsem Ádám és Éva egyik sem.

Meg amúgy a tökéletesség fogalma is olyan, amivel szívesen dobálóznak az emberek, de vajon értjük is? Mi az hogy tökéletes? Mihez képest az? Mire tökéletes?

Például ha azt nézzük, az ember egy elég generalista élőlény, változatos körülményekhez képes elég hatékonyan alkalmazkodni. Viszont ha megnézzük egyesével a tulajdonságainkat, vannak élőlények amelyek sokkal jobban látnak, vagy erősebbek, vagy gyorsabbak, vagy hatékonyabban emésztenek egyes tápláléktípusokat, stb. Most akkor ők tökéletesebbek nálunk?

Kíváncsi lennék, te miben és hogyan határoznád meg valaminek a tökéletességét?

2017. jan. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Épp ez az, ha megpróbálom elképzelni, hogy egy tökéletes, összefüggő, együttműködő bioszférát akarok létrehozni, akkor arra a legjobb módszer pont ez, hogy megalkotok egy közös alapot, és mindent abból fejlesztek ki."


Ez az alap meg is van a DNS és az abban rejlő információ!


"Kíváncsi lennék, te miben és hogyan határoznád meg valaminek a tökéletességét?"


Nagy vonalakban leírtam. De ez ugye nem csak fizikai hanem szellemi értelemben is értendő!

2017. jan. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
91%

"Ez az alap meg is van a DNS és az abban rejlő információ! "

És éppen ez a DNS (többek között), ami egyértelműen közös eredetre és fejlődésre utal. Például léteznek úgynevezett pszeudogének, olyan ősi génmaradványok, inaktív génszakaszok, amik az adott élőlényre nézve már teljesen feleslegesek, egyszerűen egy korábbi fejlődési stádium idejéből maradtak meg.

Vicces példa például hogy van bennünk emberekben is még tojásfehérjét kódoló génszakasz:

[link]

Nem egyszerűen egy hibás gén, hanem tökéletesen működőképes, csak éppen teljesen felesleges, hiszen olyan idők maradéka, amiken az emberi evolúció már jó ideje túllépett.

Ha a DNS külön tervezett lenne minden egyes élőlényhez, akkor az ilyenek (amikre milliónyi példa van az egész élővilágban, nem csak az emberben) elég pancser tervezőre utalnának. Ami, hát, nem igazán keresztényi elképzelés. De ha a fejlődésből indulunk ki, akkor rögtön értelmet nyer az egész.


"Nagy vonalakban leírtam. De ez ugye nem csak fizikai hanem szellemi értelemben is értendő!"

Szóval akkor aki nem beteg, az tökéletes, és ennyi?

2017. jan. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 Tom Benko ***** válasza:
91%
@Vidiripi: Nem értem a linkedet, mi a baj vele? Igen, az evolúciót nem érdekli, hogy az evolváló rendszer hogyan jött létre. Nem témája. Mi több, simán lehet mutatni olyan rendszert, ami teremtett, és evolvál - ez is mutatja, hogy a kettő között semmiféle ellentét nem lehet.
2017. jan. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Szóval akkor aki nem beteg, az tökéletes, és ennyi?"


Tényleg ezt írtam volna?


Tom!


"Igen, az evolúciót nem érdekli, hogy az evolváló rendszer hogyan jött létre."


Ha érdekelné akkor személy lenne?


"Mi több, simán lehet mutatni olyan rendszert, ami teremtett, és evolvál - ez is mutatja, hogy a kettő között semmiféle ellentét nem lehet."


A helyzet az hogy az elmélet szerint az egyik élőlény fejlődött ki a másikból. S ugyan ezt a megállapítást hozza fel az emberek esetében is. Hogy azok is kifejlődtek más élőlényekből. A teremtés szerint nem így történt. Szerinted ez nem ellentét?

2017. jan. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
93%

"Tényleg ezt írtam volna? "

Se sebhely, se lyukas fog, se fizikai vagy mentális gond. Ez az én olvasatomban annyival egyenlő hogy egészséges, nem azzal hogy tökéletes.

De ezért is próbáltam külön kérni hogy fejtsd ki ezt bővebben, hogy mitől és hogyan lesz valami tökéletes szerinted?


"A helyzet az hogy az elmélet szerint az egyik élőlény fejlődött ki a másikból. S ugyan ezt a megállapítást hozza fel az emberek esetében is. Hogy azok is kifejlődtek más élőlényekből. A teremtés szerint nem így történt. Szerinted ez nem ellentét?"

Ezzel kapcsolatban pedig biztos vagy benne hogy a teremtéssel áll szemben a dolog, és nem csak azzal, ahogyan te értelmezed a teremtést?

Ha Isten számára konkrét cél volt, hogy embert alkosson, akkor nem teljesen mindegy, mi volt az oda vezető út, hogy azt mondhassuk, embert alkotott?

Hadd szemléltessem mondjuk egy konyhai példával! Mondjuk egy pogácsához nyilván kell valamilyen tészta, ehhez van többféle recept. De ha elkészül a pogácsa, és valaki rákérdez, mit sütöttem, válaszolhatok többféleképpen. Elmagyarázhatom hogy milyen hozzávalókkal dolgoztam, és hogy pogácsasütés lett a vége. Elmesélhetem a köztes lépéseket, a meleg cukros tejben felfuttatott élesztőt és a többit. Vagy kijelenthetem egyszerűen hogy pogácsát sütöttem. Pedig tartalmazott egy csomó köztes lépést, amíg az alapanyagoktól eljutottam a kész sajtos süteményig, de ha ezeket nem sorolom fel, hanem csak annyit mondok hogy lisztből, tojásból, tejből stb pogácsát készítettem, akkor te ezt innentől már csak úgy tudod elképzelni hogy az alapanyagokból varázsütésre előállt a kész pogácsa? Vagy el tudod fogadni hogy ez egy hosszú folyamat volt, aminek én a végét emeltem ki, mert számodra ez volt a lényeg? Ettől még a közbenső állapotok nem szűntek meg létezni.

2017. jan. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"De ezért is próbáltam külön kérni hogy fejtsd ki ezt bővebben, hogy mitől és hogyan lesz valami tökéletes szerinted?"


Nem szerintem, hanem Isten szerint mivel ugye a teremtésről van szó!

Fizikailag, szellemileg, s erkölcsileg. Tehát bűntelen Isten szemében! Ádám és Éva az volt amíg nem ettek a tiltott gyümölcsből.


"Ettől még a közbenső állapotok nem szűntek meg létezni."


1Mózes 2:7 Ekkor megformálta az ÚR Isten az embert a föld porából, és élet leheletét lehelte az orrába. Így lett az ember élő lélekké. 8 Egy kertet ültetett az ÚR Isten Édenben, kelet felől, és abba helyezte az embert, akit formált.

2017. jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
még mindig vannak akik aszt hiszik van olyan hogy isten meg teremtés meg ilyen hülyeségek?
2017. jan. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
93%

"Nem szerintem, hanem Isten szerint mivel ugye a teremtésről van szó!"

Akkor lehet félreértettél. De én konkrétan a 'szerinted' részre vagyok kíváncsi, az alapján amit pár kommentel előbb írtál:

"De egyvalamiben tévedsz. Nem a mai formájában jött létre. Mert azok az emberek a mai értelemben mindenben tökéletesek voltak."

Tehát hogy mi az, ami alapján ma minden egyes emberről elmondod hogy már nem tökéletes, és pontosan miben fejeződik ki ez a tökéletlenség szerinted?


"Ekkor megformálta az ÚR Isten az embert a föld porából, és élet leheletét lehelte az orrába."

Erre próbáltam utalni a hasonlatommal, hogy ha azt mondom lisztből, tojásból, stb pogácsát sütöttem, az csak azt jelentheti hogy mindenféle közbenső lépések nélkül az alapanyagokból a sütés hatására azonnal kész pogácsa lett? Vagy lehettek közbenső állomások a nasi készítése közben, csak azokat nem hangsúlyoztam ki, mert az üzenetem szempontjából csak a végeredmény (és esetleg a kiindulási alap) volt lényeges?

2017. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Igen vannak és nem is csak néhány ember hanem sokan vannak!

De olyan is van aki hisz a horoszkópnak vagy olyan gyerek aki elhiszi hogy a tehén lila. Sok választó elhiszi amit a kedvenc politikusa állít.

Feleségek hisznek a férjeiknek férjek a feleségeiknek. Gyerek a szüleinek, szülő a gyerekének. A hit a mindennapi élet része. De a hit egyben bizalom is.

S vannak akik a tudományban hisznek. De érdekes hogy még is vannak olyan tudósok akiket érdekel hogy mi is van a halál után vagy olyan kérdésre keresik a választ hogy létezik e az emberi lélek? Transzcendens dolgokat kutatnak. De miért kutatnak ilyesmit ha nincs természet feletti?

"A sötét anyag olyan anyagfajta, amely csillagászati műszerekkel közvetlenül nem figyelhető meg, mert semmilyen elektromágneses sugárzást nem bocsát ki és nem nyel el, jelenlétére csak a látható anyagra és a háttérsugárzásra kifejtett gravitációs hatásból következtethetünk."

Nem tudják biztosan csak következtetnek! Hiszik hogy így van.

2017. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!