Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sürgősen segítség, ötletek?

Sürgősen segítség, ötletek?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok, napok óta nem jutok dűlőre és utolsó ötletemként eszembe jutott ez az oldal. Csak komoly válaszokat várok. Külföldön élek. Hogy hol,az most nem fontos. Egy ideje munka nélkül maradtam Jelentkeztem egy nagyon jól kereső állásra. Angolok hirdették meg, és az interjú 3 hét múlva lesz Pesten. A problémám a pénz és az idő. Tegyük fel, hogy hazamegyek, és végigcsinálom az interjút . Utána legalább egy hónapot várni kell talán az eredményre, de az is lehet,hogy 2 hét múlva megtudom, hogy döntöttek.

A lényeg, hogy ha fel is vesznek, legalább 3 hónapig nem kapok fizetést (interjú utáni várakozás+6 hét kiképzés+min 1 hónap munka).

Nincs megtakarított pénzem,és nincsen senki ,aki 3 hónapra ingyen befogadna. Szóval igen nagy a kockázat.

Ugyanakkor ez a munka tényleg nagyon megérné, itt, ahol most lakom, úgy érzem, már nincs több lehetőség számomra. Jelenleg is barátoknál vagyok.

Ha nem is vennének fel, akkoris találnék kisebb munkát, viszont még mindig nincs hová menjek.

Szóval tényleg úgy érzem mennem kéne, de túl sok az akadály...De a problémák, amikbe otthon ütköznék előbb-utóbb itt is aktuálissá válnának. Ötleteket kérnék, miként vészelhetnék át 3 hónapot (a képzés idején Pesten kell laknom).


2016. jan. 13. 14:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Na, mindegy... azt hiszem ez egy olyan probléma,amin tényleg csak az tud elgondolkodni, aki benne van és muszáj neki. Még nem tudom, hogyan de tuti megcsinálom. Megszerzem azt a munkát, ha 3 hónapig koplalok is. Azért kösz a válaszokért... A problémamegoldási képességeimben kell bíznom, talán majd sikerül valamit kitalálnom. Mindenesetre szerintem nincs olyan, hogy lehetetlen. 3 hónap múlva viszajövök,és elmesélem mi lett. Remélem, pozitív sztori lesz majd, és azok akik hasonló patthelyzettel küszködnek, erőt meríthetnek belőle.
2016. jan. 13. 15:48
 12/15 A kérdező kommentje:

Tömszelence

Igen, van időm netezni, mivel egy hete nincs munkám, egy éve melózok idekint, Isztambulban vagyok egy barátnál, menni nagyon nem tudok egyedül sehova, kocsi nélkül, próbálok neten munkát keresni. És találtam is, csak épp Pestre kell mennem az interjúra, ha nem olvastad volna el, amit írtam ott fennt. Teljesen egyedül vagyok, csak magamra számíthatok, és nem is várok el semmit senkitől, mert tudom, hogy aki segíteni tud rajtam, az egyedül én vagyok, ez mindig is így volt. Egyszerűen tanácsokat kértem, feltettem végre egy igazi problémával foglalkozó kérdést ezen az oldalon, ennyi. Nem értem mi itt a siránkozás szerinted.

2016. jan. 13. 15:55
 13/15 anonim ***** válasza:
Logikusan gondold végig. Isztambul az nem a szomszéd város. Hogy tervezed az utazast Budapestre? Picit reálisan gondolkodva : ki az, aki hónapig biztosítana neked szallast és ék is tartana addig? Józan paraszti ésszel az ember azt mondja: ott keress munkát, ahol élsz. Ha nincs tartalék, nem uptudsz elutazni meg a szomszéd városba sem, pláne nem egy masik orszagba
2016. jan. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Elhiheted, rengeteget gondolkoztam. Annyi pénzem van, hogy hazamehessek és 1-2 hétig ellegyek. Az a baj, hogy itt sem találok munkát könnyen, de ha találok is, akkor is a barátomra vagyok utalva legalább még 3 hónapig, míg összeszedem magam... szóval ugyanaz a helyzet. Itt 120.000 ft/ hó alatt nem nagyon találsz albérletet...

A dilemma a nagyon jól kereső állás miatt van...nem szeretnék elesni tőle, de nagyon nehéz lesz ezt az egészet kivitelezni. Tisztában vagyok a helyzet milyenségével, tudom, hogy hangzik ez az egész... Azt hizsem a fő kérdés, hogy menjek-e vagy maradjak? Egyik sem könnyű, de ha hazamegyek lesz esélyem valami jobbra.

2016. jan. 13. 16:16
 15/15 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg akkor a magyarorszagi barátaidat, nátha valaki elszallasol
2016. jan. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!